Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Milyen könyvet...

Kamaszok! Milyen könyvet vegyek a 14 éves lányomnak?

Figyelt kérdés
A Szent Johanna Gimit és a Neveletlen Hercegnő Naplóját már olvasta. Milyen könyvet vegyek neki? Azokat a tini könyveket szereti ami egy gimiről szól. Nektek mi tetszett a legjobban?
2013. aug. 3. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Thomas Brezina összes könyve.(Ezeket nem olvastam, de azt hallottam, hogy jók)

Ha pedig valami komolyabb könyvekre gondolsz, amibe vannak szerelmi szálak, akkor: Gyönyörű sorscsapás, Tökéletes kémia (1) Vonzás szabályai (2) Láncreakció(3), Anna és a francia csók. (ezeket a könyveket 14 éves kortól ajánlják, olvastam és nagyon jók)


14/L

2013. aug. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
éhezők viadala szerintem tetszene neki 3 kötete van én most olvastam és imádtam :) 16l
2013. aug. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy tanácsot lfogadsz, a Gyönyörű sorscsapást nem vveszed meg neki, mert az szellemi kútmérgezés. Ilyen szempontból a Tökéltes kémia százszor jobb, mint ez, mégha rózsaszín, habos-babos is.


Nos, amiket mondani fogok, egyik sem gimis, de jó könyvek, és nem olvashat örökké gimis könyveket.


Stacey O'Brien- Wesley, kedvesem

Ez egy bagolyról szól, akit egy biológus nevelt fel egészen fióka korától kezdve. Vicces, kedves történet, megtörtént események alapján.


Audrey Niffenegger- Az időutazó felesége

Ebből készült film is. Lényegébn egy időutazóról és egy kislányról szól, akik a véletlen folytán találkoznak egymással, és szerelem szövődik közöttük.


The Beckman- Keresztes hadjárat farmerban

Ez egy fiatal fiúról szól, aki visszajut az időben, egészen a középkorba, a gyerek keresztes hadjáratok idejébe. Arról szól, miképpen illeszkedik be a középkorba egy 20. századi fiú, hogyan lesz vezére egy kirobbanó lázadásnak, és végül hogyan jut vissza a saját korába.


Szabó Magda- Abigél

Ezt nem részletezném, egyértelmű.


Suzanne Collins- Éhezők viadala

Ahhoz képest, mennyire felkapott, kifejezetten jó, izgalmas történet. Tuti tetszeni fog neki.


Karen Thompson Walker- A csodák kora

Egy mára már flnőtt nő visszaemlékezései 11 éves korából, amikor is a Föld forgása hirtelen lelassult, és a világban hatalmas változások mentek keresztül.


Tammara Webber- Easy

Ez is egy nagyon rózsaszín szerelmi történet, mégsem átlagos. Előtérbe kerülnek rendkívül komoly témák, mint a nemi erőszakból, és a kiskori traumákból való felépülés, és ezeknek a módjai.


Esetleg a kezébe adhatsz olyan klasszikusokat is, mint a Bronte nővérek könyvei, az Elfújta a szél ( bár nem tudom, lehet, hogy elrettenne ettől a monumentális darabtól, Büszkeség és balítélet ( mondjuk én sosem értettem, mi a fenét esznek annyian ezen a könyven, de egy próbát megér). Adhatsz neki Agatha Christie-t, Darren Shant, J. K. Rowlingot.


18/l

2013. aug. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is adhatsz neki "csajosabb" klasszikus regényt pl. Jane Austen vagy a Bronte nővérek könyveit, bár a nyelvezete kicsit nehéz, de ha ezekre rákap, akkor más szépirodalmat is szívesen fog olvasni.

A népszerű irodalom közül nekem 13-14 évesen Jacqueline Wilson könyvei voltak a kedvenceim (Lányok sorozat, Mi lesz a csókkal és a Szerelmi leckék, ezeket még 20 éves fejjel is szívesen elolvasom ismét.)

2013. aug. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A vonzás szabályairól annyit, hogy van 2 könyv ezzel a címmel, az egyiket Bret Easton Ellis írta.. Nos azt nem ajánlanám.. (olvastam a könyvet, végig dugnak, isznak, füveznek és cigiznek benne...)
2013. aug. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Viszont nagyon ajánlom Rejtő Jenő Piszkos Fred a kapitány és más történetek című könyvét.

Nekem nagyon tetszett :)

15L

2013. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A holdat az égről
2013. aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szilvási Lajos: Egymás szemében
2013. aug. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

6-os válaszolónak igaza van! Nagyon jó a Piszkos Fred a kapitány. Vicces :D


De rejtő Jenő írta Pl. a Szőke ciklont és a tizennégy karátos autót is .

2013. aug. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 senior24 ***** válasza:
0%

Szex könyvet!!Meg arrol h hogyan kell bulizni,lopni, csalni ,hazudni ,manipulálni,élősködni,napot lopni,és más vérén pénzt költeni,ja és h hogyan kell f'szt szopni lent Siófokon.

Ne haragudj,nyugodtan lehet ezek után mindennek elmondani,de a helyzet az h ma ez van,nézd meg öket meg a nevelésre alkalmatlan szülőket h mindent megengednek a kislányaiknak,mert "én megadtam nekik mindent amire csak rábolintottak",most meg "uristen segitsetek,mit csináljak a gyerekemmel mert egyszerüen szörnyü h mit csinál" stb stb stb.

A tul modern androidos gondolkodás miatt már nem látják a kedves szülők azt h mennyire rossz hatással tud lenni a gyerek mentális fejlődésére az h 10 éves korátol már lent riszálják egy szorakozo helyen a seggüket,csak azért mert ők is tojáshéjjal a seggükön kezdték el és nem lett semmibaj akkor biztos most sem lesz.

2013. aug. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!