Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, Szülők! Mi a vélemén...

Kamaszok, Szülők! Mi a véleményetek Jókai Mór: A kőszívű ember fiai c. regényről? Szerettétek, utáltátok, olvastátok?

Figyelt kérdés
Nekünk most ez a kötelező, de nagyon nem tetszik! A könyvekkel nincs bajom, szoktam olvasni, de ez a könyv nagyon nem fog meg... a 30. oldalig bírtam.

2013. aug. 3. 15:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%
istentelenül nehezen bírtam elolvasni, ha jól emlékszem 7. után volt kötelező, szerintem nem való ez ekkora gyereknek
2013. aug. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%
Elolvastam, az arany embertől jobb. Am lehet unalmas, meg kicsit "körülményes" mű, mégis inkább mint a film. Egyszer elolvasható.
2013. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam és a filmet sem láttam. Neten belenéztem egy olvasónaplóba meg figyeltem arra amit a tanár elmondott belőle és ötös dolgozatokat írtam belőle. Szerencsére megúsztam. Akkor voltam 13éves, most 16 évesen pedig imádom Jókai műveit.
2013. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Most olvasom az olvasónaplót, de így sem értem. Olyan sok szereplő van, meg nem is igazán tiszta a történet.
2013. aug. 3. 15:36
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Én minden kötelezőt (és nem kötelezőt)szívesen olvastam, de ezt nagyon utáltam. 13 évesen alig értettem belőle valamit, és nagyon nehezen olvasható. (Bár és is 5-ös dogát írtam belőle)

Szerintem inkább gimiben kellene olvastatni.


35/N

2013. aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem minden kötelező olvasmányt utáltam, pedig imádok olvasni. Egyedül azokat szerettem amiket a töritanárunk ajánlott a kötelezőkön kívül (Állatfarm, 1984, hasonlók), az ilyen Antigoné, meg Arany Ember, meg a többiek nem fogtak meg. Volt, amit akkor is legyűrtem, de a végén sokra azt mondtam, hagyom a francba.

Az Édes Anna tetszett nekem pl, de sokan azt is utálták.

2013. aug. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem bírtam elolvasni, nem ment, rettenetes volt és unalmas. A filmet valahog ymég túléltem. Viszont A névtelen várat nagyon szeretem sorozatban (asszem sorozat) és tervezem elolvasni is.


13/L

2013. aug. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
75%
Úgy néz ki, hogy én vagyok az egyedüli, aki szerette. :) Nagyon jó könyv, ezután még sokáig szinte csak Jókai könyveket olvastam.
2013. aug. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszett, bár főleg a második fele volt jó. A nyelvezete nehéz, de a történet aranyos. Nehezen, de elolvastam. Nem bántam meg.

16/L

2013. aug. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
64%

Utáltam, és a mai napig. Emlékszem, napi 10-15 oldalakat bírtam csak belőle, mert annyira rettentően unalmas volt, pedig mindig szerettem olvasni. Este bealudtam mellette, nappal meg még takarítani is szívesebben takarítottam az olvasása helyett.

Be se fejeztem, azóta ott ál, a 170. oldal környékén megjelölve. Hozzá se nyúltam azóta.

2013. aug. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!