Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vannak itt vallásos kamaszok?

Vannak itt vallásos kamaszok?

Figyelt kérdés

2013. aug. 2. 09:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

a keresésre nincs megfelelő találat.

amúgy léteznek, volt olyan osztálytársam, aki minden hétvégén templomba, hittanra járt, közülük volt aki tényleg istenhívő volt, és volt akit kényszerítettek a szülei. de ez még általánosban volt, középsuliban ritka mint a fehér varjú, hogy valaki túlságosan vallásos legyen.

2013. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mit számítunk vallásosnak?

Én hiszek Istenbe, de nem járok templomba, ritkán imádkozok, ha ez annak számít, akkor az vagyok.

2013. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Én 16 éves vagyok, és vallásos. Rendszeresen imádkozok, és szoktam templomba is járni.
2013. aug. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%

Vannak :)

Én is az vagyok,járok gyülibe és néha templomba is.Szoktam imádkozni.Hiszek Istenben és nem nézem le a többi vallás követőit.(keresztény-református vagyok)

A környezetemben sokan furcsállják ezt,de vannak szintén hívő ismerőseim is.

15/L

2013. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Én nem vagyok vallásos,mert megutáltatták velem.Rámerőltették a szüleim a vallást,hogy "jaj,akkor házasodhatsz templomba,ha megvan a bérmálás"..stb.Ez mindig igaz,de engem hogyismondjam,valahogy nem hatna meg feltétlenül,ha Isten színe előtt nem mondanám ki az igent,csak az állam előtt.PDe már ebben is kételkedek a sok válás miatt.

Mindenesetre én elég sokat csalódtam a vallásokban.Amikor egy kicsit utána kutakodtam a dolgoknak,rájöttem,hogy annyi vallás van...és mindegyik vallás azt hiszi,hogy az ő istene/isteneik léteznek,és kifújt.Vannak,akik tagadják,hogy más vallás igaz lehet,de van,amelyik elismer más vallásokat..stb.

Én már abban hiszek,hogy a Szeretet az egyetlen olyan dolog,ami helyettesítheti az isteni szerepet.Talán alapítani kellene egy olyan vallást vagy szervezetetet,amelyik pénzek nélkül működne,a saját lakásomban lennének összejövetelek,de ezek csak ilyen barátkozós összejövetelek lennének.Abban hinnénk,hogy a Szeretet a minden.Ugyanis a világban a szeretetet kellene igazán hirdetni,nem holmi isteneket,akik bármikor "lecsaphatnak" ránk hatalmas erejükkel..stb.Sokkal értékesebb lenne egy olyan vallás,ami nem ókori könyveken alapulna,nem imádkozósdit meg adakozósdit játszanánk,hanem tényleg hinnénk abban,hogy a szeretet által jobbá válhat a világ.És csak ebben hinnénk.Nem lennének parancsolataink,meg mindenféle felesleges szertartásaink,hanem esetleg megbeszélnénk,hogy oké,akkor jöjjünk össze egy kólára,vagy bármi,és beszélgessünk egyet a világ dolgairól.És mindenki azt hinne,amit akar,egyetlen alaptétel lenne,hogy -Szeress,amennyire tudsz,és akkor szeretve leszel-!

Én azt mondom,hogyha összefognánk egypáran,akkor képesek lennénk ezt a szervezetet vagy vallást létrehozni,és blogokon vagy oldalakon keresztül híresebbé tenni,aztán kinőnénk magunkat az árnyékból.Én nem akarnék nagy szervezetté válni,de hallatni szeretném a hangom,az általam gondolt dolgot,amit fent leírtam.

Az egészség és a szeretet ugyanis jóval fontosabb,mint istenekben,mítoszokban hinni.És sokkal fontosabb,hogy a világról mindent tudj,minthogy egy vallásba skatulyázd magad!


Egyébként lehet,hogy elindítom még ma ezt a blogot,mert nem hülyeség.Még akkor sem,ha magamnak marad meg amolyan nézetnek!


17/L

2013. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves utolsó, ha elindítod a blogodat, kérlek linkeld majd!
2013. aug. 2. 14:48
 7/18 Béla7 válasza:
100%
Igen, vannak...Jelen! :D
2013. aug. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

Szia :)

Én az vagyok, keresztény.Szerintem azért kevés a vallásos kamasz, mert nagyon sok helyen a szülő csak annyira veszi a fáradtságot, hogy maximum beiratja a gyereket hittanra, de arra már nem hogy ő maga is elmenjen a misére. Ezért a gyerek nem látja hogy a szülőket különösebben érdekelné a templom, esetleg egy-kéthavonta elmennek egyszer,de ebben ki is merül a vallás számukra. Persze ha valaki munka vagy más okok miatt nem jár el azt meg lehet érteni,imádkozik otthon. :) Én nem nézek le senkit sem aki nem vallásos, nem ítélkezem ha valaki nem az..nem ez alapján kell megítélni az embert. :) 14l.

2013. aug. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hiszek Istenben, de kényszerrel járok templomba. Nem szeretek oda menni, viszont Ifjúsági órára szívesen elmegyek a barátaimmal :) Ja és keveset imádkozok, viszont ilyen apróbb ima féleségeket szoktam mondani magamban.
2013. aug. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én a buddhizmusban hiszek. :)
2013. aug. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!