Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 10 éves gyerekednek megengedné...

10 éves gyerekednek megengednéd, hogy pl. konzervdobozba kisméretű beltéri tüzeket rakjon?

Figyelt kérdés
Lakásban vagy házban mondjuk tegyen egy üres konzervbe papírt, sebalkoholt, vastag cérnát stb. és begyújtsa, aztán piszkálja, nézegesse a tüzet.

2013. aug. 10. 14:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"végzettsége valami kémiával"


Ja, lassan ott tartunk, hogy a sz*ráshoz is diploma kell, ez a gondolkodásmód döbbenet...

2013. aug. 10. 22:49
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem,minek csinálná?A piromániáit élje ki kint,a szabadban.Ha városban élnék majd(ami nagyon valószínű),akkor meg lehet,hogy egyszer-kétszer kijönnék anyáékhoz látogatóba(sőt biztos),és itt aztán gyújtogathatna,de felügyelet mellett,hogy nehogy túl nagy tűz legyen belőle.

Bár még nem vagyok szülő.

2013. aug. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak is kültéren!!


Én is évekig imádtam a tüzet, elégetni dolgokat, volt öngyújtóm, gyufám is csak ezért. De annyi eszem volt, hogy nem bent, vagy éppen száraz időben gyújtogattam, főleg nem úgy, hogy nem volt ott víz. Persze ezek az esetek többnyire abból jöttek, hogy kitaláltam valamit aztán otthon a betonos placcon felgyújtottam. Nem tudom, de ez nekem örömet okozott. Visszagondolva fura...


Lényeg, hogy bent ne, és egyedül se hagyd, mert elég veszélyes dolog. (Nem is értem nekem miért engedték, elég nagy felelőtlenség.)

2013. aug. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem. Legfeljebb kint és szülői felügyelettel, biztonságos körülmények között. Sajnos a tűz olyan, hogy egy pillanat alatt megvan a baj és ebben az esetben nem arról van szó, hogy jajjj és jujj lett egy horzsolásod, hanem akár komolyégési sebek keletkezhetnek, amik lassan vagy sose gyógyulnak meg, van amikor műteni kell, és nyáron kötésekben járkálni sem kellemes. Az anyagi károkat nem is említem.

Amúgy érdekelne, hogy miért akar egyáltalán gyújtogatni, mert ha csak a tüzet akarja nézni, akkor gyújtson egy normális felnőtt tábortüzet, azután nézze azt. Vagy vannak filmek, stb. Esetleg egy kandallós házba tett látogatás, vagy vmi kompromisszum, mert a gyújtogatás felnőtt embereknek sem játék.

2013. aug. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja, lassan ott tartunk, hogy a sz*ráshoz is diploma kell, ez a gondolkodásmód döbbenet...



Az a dobbenet, hogy egy felnott ember fejeben egyaltalan megfordul. hogy egy gyereket tuzzel engedjen jatszani.

2013. aug. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én sem értem, mi értelme ennek? De tudod mit, engedd meg, mondjuk a nagy fürdőkádban;) Aztán ott majd eloltja a zuhannyal. Csak nehogy leégjen a lakásotok, ha egyszer felügyelet nélkül is kedve szottyan a tüzet nézegetni...
2013. aug. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Persze, hogy majd mikor egyedül van otthon felgyújtsa a házat. Gratulálok! Gyereknevelés lvl. 5438753!
2013. aug. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
16%
Aki azt írta hogy 17 évesen sem próbálkozna egyedül ilyennel annak annyit hogy ember miért nem?17 évesen nem próbálkoznál egy konzervdobozban tűzgyújtással, nagyon retrad lehetsz ha 17 évesen komolyabb sérülést sikerülne összeszedned ilyesmivel bár kisebb sérülés begyűjtéséhez is elég életképtelennek kell lenni 17 évesen 16/F vagyok én úgy fogalmaznám meg hogy engem már nemigazán érdekel az ilyesmiXD, volt a másik akinek kémiai diploma kell a tűzgyujtáshoz hát gratulálok neki a kérdezőnek van igaza már a szaráshoz is diploma kell vagy mi?értehetőbb lett volna ha elsősegélyes ismereteket említ vagy ilyesmi bár szerintem már az is túlzó egy konzervdoboztűz mellé,A kérdésre pedig annyit hogy felügyelettel simán ha megtudod értetni vele hogy egyedül nem de ha nem bennt az ágyon csinálja szerintem abból sem lehet semmi,csinálja a fürdőszobában ott van víz meg gondolom csempe van ami nem egy gyúlékony dolog a papír meg ilyenek nem hagynak nagy mocskot szóval le lehet mosni könnyen bár ha kicsi fürdő kis ablakkal akk nem tanácsos mérlegeld a ház többi részét hol van a legkevesebb éghető anyag stb stb...Mi nagyapámmal annyi nádat meg ilyeneket leégettünkhogy megsem tudom számolni és nem vagyok pyro ilyen korban ez érdekli a gyerekeket felügyelettel simán engedd anélkül meg csak akkor ha van megfelelő helyetek!Remélem segítettem!
2013. aug. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, felénk nem nagyon szokás a lakásban tüzelni, pedig elég piromán vagyok :)
2013. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!