Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a barátnőmnek, változásra bírni őt? Anyukák válaszát is várom!

Figyelt kérdés
Elöljáróban annyi, hogy a barátnőm 22, én pedig 17 vagyok. Az utóbbi időben, olyan másfél éve, talán pont egy trauma kapcsán kialakult nála, hogy nagyon nehezen nyílik meg. Szegényt rengeteg tragédia érte az életében - másfél éve is, és csak 3 ember áll hozzá közel, az édesanyja, egy barátja és én. Még velem szemben is nagyon hallgatag, szinte csak felszínes témákról tudunk elbeszélgetni, ami éppen történik, ha pedig valaki (=szülő) nem irányítaná a beszélgetést, ki tudja, mi lenne... Új dolgokat sem szeret kipróbálni, a félelmeit, kissé önállótlan, rossz emlékeket nehezen győzi le, és ezért kicsit nehéz, ha közös programot tervezünk. Több, mint 100 km-re lakik tőlem, Facebookon beszélünk, de ott sem annyira sokat. Félreértés ne essék, én szeretem, csak úgy tűnik, hogy akadály került kettőnk közé a zárkózottság "személyében", és én úgy fogom fel, hogy meg kell próbálni legyőzni. Nagyon szeretem, és nem szeretném, hogyha kínos csend lenne a találkozásainkban, ha egy látogatást úgy zárnék le, hogy "ennyi éppen elég volt", ha nem kéne valami mondvacsinált indok miatt kijelentkeznem, mert látom, hogy nincs téma... ha megszűnne ez az egész, mert egyébként aranyos és kedves, sok közös dolog van bennünk. :) Szeretném megismertetni a saját barátaimmal is, csak az a gond, hogy ők nyíltabbak, beszédesebbek, ezért velük szembetűnően jobban kijövök... Egy szakértő ismerősömnek mondtam ezt a problémát, és szerinte el kellene mennie szakértőhöz... De hát azt csak nem mondhatom neki, hogy menjen pszichológushoz... Szeretnék segíteni neki legyőzni a gátait, neki is jobb lenne, ha önálló felnőtt, nyílt személy lehetne... Valami tanács, egyéb?

2013. aug. 13. 00:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Beszéltesd a félelmeiről, és ha kimondja őket, talán rájön, hogy egy csomó hülyeség. Amúgy a fóbiákat csak szakember segíthet legyőzni, vagy ő saját maga. Az emlékekkel viszont nem lehet mit csinálni addig, mert nincs új, friss élménye, így mi mást is csinálhatna, mint, hogy azokat dédelgeti. Ha már nyitott a világ felé, és szerez új és kellemes élményeket, a régi rosszak halványodni fognak.
2013. aug. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen maguknak való emberek. Szerintem nem nagyon tudsz ezen változtatni. Van egy unokatestvérem, ő ilyen. Negyven éves koráig nem mert egyedül elmenni egy plázába, én cipeltem el először. Nincsenek barátai, csak munkába meg a boltba jár. Nincs se mobilja se számítógépe, még kapcsolatot se tudok vele tartani, de nem is igényli. Szóval, ha ő nem akar/tud változni, akkor reménytelen.
2013. aug. 13. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kudarcokat, tragédiákat az ember hurcolja egy életen át, ezen nagyon nehéz változtatni. Nem lehetetlen, de ahhoz tudni kellene, pontosan mi volt a gond, mitől fél, és akkor a problémával kapcsolatos utólagos pozitív élményekkel meg lehet őt nyitni.


Nekem például sosem voltak igazán jó élményeim kamaszkoromban a szórakozóhelyeken. Egyszer-kétszer elmentem diszkóba az osztálytársakkal, de sosem értettem, mi a jó abban. Engem úgysem kért fel táncolni senki, meg alapból nem voltam az bulizós csaj, így aztán egész életemben kerültem a szórakozás efféle lehetőségeit. Pedig nem volt semmi rossz élményem, csak egyszerűen kudarcként dolgoztam fel azt a tényt, hogy én nem tetszem a fiúknak. Ma sem nagyon tudna rávenni senki, hogy bemenjek ilyen helyekre.

Ha meg valakinek komoly traumái voltak, azzal még sokkal nehezebb a dolog.

2013. aug. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!