Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elég nagy bajban vagyok....

Elég nagy bajban vagyok. Anyukám már kikészít! Nem engedi, hogy borotváljam. (? )

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy írjam le...

Szóval, Anyukám nem engedi, hogy szőrtelenítsek ott, lent...

És ezt egyszerűen nem értem. A hónaljamat 12 éves korom óta borotválom, azt engedi, de csak mert Keresztanyum mondta Anyának, hogy már illene nekem. A lábamat olyan 13 éves korom óta borotválom, de erről nem szóltam Neki, mert tudom, hogy kiakadna. Azt mondta, hogy nem kell. DE ez mondjuk nem is gáz, mert nem nagyon vette eddig észre, hogy csupasz, avgy nem is tudom... lehet, hogy azt hiszi, hogy nem vagyok szőrös. Ki tudja...

Intimen pedig nem engedi semmiképpen. A bikinivonalnál leszoktam mondjuk borotválni, azt megengedi, de aztán mindig megnézi, hogy hogyan csináltam. Mindig mondja, hogy mutassam meg. Erre én mondtom, hogy elvileg azért hívják "intimnek", mert ahhoz senkinek semmi köze. Erre elkezd üvöltözni, hogy ne feleseljek. Hát jó... De most komolyan, kb. minden fürdéskor bejön a fürdőszobába, és csak úgy nézeget. Ha 10 éves lennék, akkor még érteném is, de így, hogy már gimis... Nem értem. Eddig csak kisollóval vágtam le, hogy ne legyen olyan dzsungel-szerű, meg főleg mikor meg van... akkor ne legyen olyan. Szóval, értitek...

Kolis leszek, és mondtam Anyunak, hogy majd szeretném vinni a borotvám, mert ugye a hónaljam nem nagyon bír ki öt napot, és erre kiakadt, hogy dehogy viszem, öt napot kibír és kész. Így végképp nem tudom mit csináljak. Azt hallottam manapság már nem nyerő, ha valakinek szőrös ott... Én legalábbis nem szeretném, ha olyan lenne, és nem tudok mit kezdeni Anyával. Azt mondta, Ő sem borotválja, akkor neki sem kell. De könyörgöm, ősszel lesz 51 éves. Mikor volt ő tini? Szóval nem tudom, mihez kezdjek.

Ja, és a másik, hogy mindig mikor leborotválom a bikinivonalam, akkor szinte mindig kipattog, és pöttyös lesz. Eléggé fáj, és viszket. Mit kéne csinálnom, hogy ne legyen olyan. A gyanta az milyen? Attól kicsit félek, bevallom. Segítsetek, Please!


15L


2013. aug. 15. 17:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
AZt tudom mondtani, hogy egyszerűen zárd be a fürdőszobaajtót és ne engedd, hogy nézegessen. Van amúgy ilyen krém, amit odakenhetsz borotválkozás után, nem tudom mi a neve, de pl én úgy borotválom, hogy nagyon sok tusfürdő cuccal kenem be, jól felhabosítom és úgy borotválom le. Ha meg koliba mész, akkor vigyél magaddal pénzt, menkj be egy boltba és vegyél borotvát.
2013. aug. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

opcio 1 veszel masik borotvat

opcio 2 sporolsz egy epilatorra

opcio 3 3-4 hetente legyantazza a kozmetikus amidet akarod...

2013. aug. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia mi van akkor ha egyszerűen leborotválod? Vagy ha nem engedi akkor vegyél te borotvát és majd a koliban elintézed :-)Amúgy én is mindig kipattogok a borotvától, ezért váltottam a szőrtelenítő krémre. Nálam bevált ;-)
2013. aug. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mentek a zöld kezek!
2013. aug. 15. 17:27
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Borotváld le, elég nagy lány vagy már hozzá. És anyukád ne járkáljon be mikor fürdesz. Biztos lesz majd egy vita, de 15 évesen azért már kikérheted magadnak, hogy ne jöjjön be. Én is ezt tettem le is szokott róla :D Én az egészet leszoktam szedni, régebben jobban kipirosodott, de mióta jó minőségű borotvát használok csak alig-alig. Ha még is kipirosodna popsikrémmel be lehet kenni.
2013. aug. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
60%
Nos szerintem teljesen felesleges leszedni a szőrt onnan lentről,persze a bikinivonalat mindenképp,vagy ha nagy a bozót akkor ritkítsad,vagy igazítsd fazonra de teljesen leszedetni nem jó.Vigyél magaddal borotvát,vagy vegyél ott,a hónaljat azért legalább 2 naponta szedni kell,mert gyorsan nő.
2013. aug. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is állj ki magadért! Végül is ez mindenkinek a saját dolga, és én egészen biztosan kiakadnék, ha mami ezt csinálná, de szerencsére nem teszi. :D
2013. aug. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Jól írtad, az intim terület azért intim, mert másnak nincs köze hozzá. Kérd meg anyukád, hogy ne jöjjön be fürdés közben és vágd olyanra, amilyenre neked tetszik. Idővel majd kialakul, neked hogy a legjobb. És persze a koliba is vigyél, ha szükséges.

Egyébként nem is értem, miért szól bele, ez egyrészt a te magánügyed, másrészt nem egy olyan horderejű dolog, amin fenn kellene akadni. Mint a fogmosás...

2013. aug. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj! Akárhogy is van, anyukád egy másik generáció. nem könnyű letolni a torkán ezeket a szőrtelenítéses dolgokat. A totál borotválást én sem javaslom, mert marha kellemetlen, amikor nő, és viszketsz,mint egy rühős kutya. Én is a borotvától mindig kipattogtam a bikinivonalnál, de a szőrtelenítő krémtől semmi bajom sincs. Nekem veet van itthon, elég sokáig kitart. A láb, és hónalj oké.

A fürdésről viszont kéne anyuddal beszélni. Az annyira hülye szitu lehet, amikor te tisztálkodsz,- vagy akármi, ami egy fürdőszobában van- ő becsasztat, és lecsekkol. Mint én a gyerkemet, hogy rendesen megfürdött-e. Le kell vele ülni beszélni. Vigyázz a hangnemedre, ne legyen felé bántó, sértő, nehogy feleselésnek hangozzon. Mond el neki, hogy a fürdőben egyedül akarsz lenni, és csak a bikinivonalat szeded. Ollóval lehet igazítani a bozonton, ha kell. És legyen kedves ebbe a részébe nem beleszólni, vagy akadályozni. Mellesleg nyár van. Anyud mindig otthon van? Ezeket a dolgokat nem lehet akkor csinálni, amikor ő dolgozik?

2013. aug. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%

Mondd meg neki szépen, nyugodtan, hogy ne menjen be, ha te fürdesz. Ha elmész koliba, akkor meg úgysem tud ellenőrizgetni.

A kipattogás ellen nekem az használ, ha előtte beszappanozom és úgy borotválkozom. De mindig csak a zuhanyzás végén szoktam, addig kellőképpen felpuhulnak a szőrtüszők.

2013. aug. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!