Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit vennétek 194. 000 forintbó...

Mit vennétek 194. 000 forintból? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Ajándékokból jött össze 124.000, születésnap, karácsony, ballagás ilyesmi. Én nem szeretném elkölteni, nincs is igazán, olyan szükséges dolog ami nélkül nem tudnék élni. Én szívesebben gyűjtögetném tovább. A szüleim viszont folyton piszkálnak, hogy nem veszek belőle semmit pedig azért kaptam, hogy magamra költsem. Van még pénzem a bankban is, a szüleim azt szeretnék, hogy kivegyük és hozzá tegyem a többihez. Kb. 70.000 forintról van szó. Én viszont nem látom értelmét mert ahogy ismerem magam és az eddigiek alapján is egyértelmű, hogy csak eltenném. A bankban legalább kamatozik. Én nem tudom mi ezzel a baj mert most tényleg nem vágyom semmire, később pedig, ha valóban szükségem van rá jól jöhet. Mindenesetre akkor tulajdonképpen 194.000 forintról van szó. Ha elkölteném valamire szerintem megbánnám, de van igazság abban is amit a szüleim mondanak. Folyton azt hallgatom, hogy csak ülök a pénzemen, fösvény, sóher vagyok stb., de nem tudom mire kéne költenem. 14 éves vagyok nekem nincs semmi kiadásom, a szüleim tartanak el. Nem sajnálok magamtól egy csokit vagy valamit, ami megtetszik megveszem, de ők valami nagyobb, komolyabb dologra gondolnak.

Szerintetek hogyan döntsek?



2013. aug. 20. 00:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát én motort vennék, de azthiszem nem pont ez a kérdés.:)


Én tuti végig gondolnám, nincs-e semmi, de tényleg, amire picit is vágynék... Ha nincs gyűjteném tovább, egyszer majd csak elköltöm valamire...:D

2013. aug. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
Ha nincs semmi, amit szeretnék, akkor nem költeném el, csak azért mert a szüleim azt mondják (nekem kb 400 ezer van, szintén hasonlóan gyűlt össze, de eszükben sincs azt mondani, hogy költsem el), és a téma részemről le lenne zárva.
2013. aug. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
12%
Add nekem, nálunk csak egy ezres van hó végéig. Neked úgyis megvan minden, én ételt vennék a gyerekeknek.
2013. aug. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
100%
mond meg ,hogy vársz addig amíg le nem teheted autóra a jogsit annak legalább van értelme és lehet addig annyi összejön, hogy jogsi mellé egy autót is tudsz majd venni
2013. aug. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, szerintem ha nincs olyan, amire most nagyon-nagyon vágysz csak azért veszed meg hogy költsd a pénzt, akkor csak megbánod, hogy elherdáltad.


Ha nem akarod, hogy piszkáljanak, akkor esetleg mondd meg, hogy arra gyűjtesz, hogy később jogosítványt szerezz, egyetemre menj, érettségi bálra, nagyobb utazásra együtt a családdal, stb..

2013. aug. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tedd le ebből a pénzből a jogsit,az autóra meg később gyűjtesz.Egyáltalán vágysz a jogsira?Xd
2013. aug. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd el félretenni felnőttkorodra.
2013. aug. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

El ne költsd, ha nem akarod!

Esetleg az 1/10-én vegyél valami olyat, aminek hosszú távon is hasznát veszed, akkor talán a szüleid is leszállnak rólad.

Viszont nem értem őket: összetehetnék a 2 kezüket, hogy ilyen gyerekük van és nem olyan, akinek kifolyik a kezéből a pénz, mert minden hülyeségre elszórja...

2013. aug. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

# 8


Engem is mindig nyaggattak, hogy költsem el, elköltöttem egy valag pénzt (240.000 volt azthiszem... Nem is tudom minek adtak ennyit...) Aztán meg amikor szükségem lett volna rá, mert vágytam valamire (motor) akkor meg nem volt pénzem...

2013. aug. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se költsd el, jól jön az még majd!
2013. aug. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!