Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez szociális fóbia vagy mi lehet?

Ez szociális fóbia vagy mi lehet?

Figyelt kérdés
Nagyjából fél éve kezdődött ez az egész, akkor történt valami, aki kissé megviselt; előtte sem voltam egy társasági ember, de azóta ez csak rosszabb lett. Volt egy időszak, amikor utcára is alig mertem menni (ezt szerencsére már sikerült legyőznöm). Bizalmatlan vagyok mindenkivel szemben; durva, de olykor a legjobb barátaimról is megfordul a fejemben, hogy talán csak átvernek. Ha egy barátnőm elhív valahova, csak úgy találkozni vagy ilyesmi, rögtön kibúvókat keresek, félek, nem akarok elmenni. Nem azért, mert nem kedvelem őket, hanem mert egyszerűen... nem is tudom. Rettegek. A legjobb barátnőmmel vagy 7 éve ismerjük egymást, ezalatt egyszer sem voltam nála. Kezdek tartani tőle, hogy ez nem normális. 14 éves vagyok. Mit kellene tennem?
2013. aug. 20. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez ilyen pánikbetegség-szerű, nekem is van és ha sokáig itthon ülök akkor ha kell mennem valahova akkor jön elő leginkább.
2013. aug. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennyiből elég nehéz megállapítani, hogy ez szociális fóbia-e, vannak még más tüneteid is ezen kívül?
2013. aug. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hát ez a pánikbetegségtől elég messze van:)

szerintem,teljesen normális.Csak kamaszodsz:)

2013. aug. 22. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
lehet szociális fóbia... momdd el a szüleidnek, hogy bajod van, és menjeteö vele pszichológushoz! Ő majd tud pomtosat mondani, segíteni fog! :)
2013. aug. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!