Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen hatásai vannak a...

Milyen hatásai vannak a szociális fóbiára alkalmazott gyógyszereknek?

Figyelt kérdés
Valószínű szociális fóbiám van. Serdülő korom óta kerülöm a társaságot az új embereket. Nehezen ismerkedek. Most egy lány döbbentett rá arra hogy beteg vagyok. És úgy döntöttem hogy szembenézek vele. Voltam háziorvosnál, de most csak frontint írt fel. Szeretnék megszabadulni ettől a dologtól, csak attól félek hogy a gyógyszerektől úgymond "zombi" lennék. Kérném azok tanácsát akik hasonló cipőben jártak./járnak. Magamtól már nem tudom megoldani ezt a problémát.

2013. aug. 18. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Zombi nem leszel tőle, amíg nem szokod meg, kicsit tompábbá, álmosabbá tehet, a gyógyszerismertetőnek megfelelően kell szedni (és pl. nem vezetni beszedés után).


Háziorvos frontinon kívül nem sok cuccot írhat fel, pszichiáter jóval többféle gyógyszert alkalmaz és jobban be tudja lőni, milyen hatóanyag, milyen kombináció szükséges a te problémádra, érdemes inkább hozzá fordulni. Nem kell félni, manapság már a komolyabb gyógyszerek amiket felírnak (pl. atipusos antipszichotikumok) se csinálnak zöldséget az emberből.


De ha nagyon ódzkodsz a gyógyszerektől, meg lehet próbálni a pszichológust is.

2013. aug. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Inkább végezz el egy agykontroll tanfolyamot, többre mész vele.

Ne cseszd szét az agyad ilyenekkel, az úgy is csak tüneti kezelés.

Hatásosabb ha inkább az okokat keresed meg, és kigyógyulsz ebből az állapotból.

2013. aug. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gyógyszer ellenes. Csak nem szeretném ha maradandó károsodást okoznának. De érzem hogy ez így nem jó... Idáig alkohollal próbáltam megoldani ezt a problémát. De rájöttem hogy ezt nem csinálhatom. Az elmúlt 1 hónapja már annyira súlyos lett a dolog hogy nem tudtam enni, folyton feszült a mellkasom. Nem tudok már lassan senkivel sem szóbaállni. Pár emberen kívül. Kerülöm azokat a helyzeteket amikor kettesbe kell beszélgetni valakivel. Tanultam pszichológiát sokszor saját magam analizálom.. Nem vagyok egy csúnya gyerek. Sem gizda meg semmi. Mégis kirekesztettnek érzem magam.
2013. aug. 18. 18:23
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy 21 éves férfi vagyok.
2013. aug. 18. 18:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak magamat tudom ismételni (egyes vagyok), maradandó károkat nem okoznak ezek a gyógyszerek, de valóban szükség lenne szakemberre, van TB-s pszichiáter, pszichológus is, ha pénzt is tudsz rászánni, még több lehetőséged van.

Kérj segítséget, egyedül nem valószínű hogy könnyen megbirkózol vele, pláne ha már a piálás is felmerült kúraként régebben. A frontin önmagában nem lesz elég.

2013. aug. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Nem létezik olyan, hogy kémiai anyaggal "meggyógyítják" ezt az amúgy kitalált betegséget. Nem beteg vagy...amit érzel, az csupán egy lelkiállapot. A szociális fóbia, mint gyógyszerrel orvosolandó betegség tényleg csak kitaláció. Kamu.


Ha nem akarod érezni azt, amit érzel az emberek felé, ha bánt, hogy nehezen ismerkedsz, és hogy inkább kerülöd a társaságot, akkor egyszerűen dönts úgy, hogy most ismerkedni fogsz, és keresed a társasági kapcsolatokat, eseményeket.


Lehet, hogy elkeserít, hogy a "betegséged" megoldása ennyire egyszerű, és lehet, hogy másokat ez még fel is dühített, de felesleges kerülni az igazságot.


A környezeted legtöbb esetben hazudik neked, és saját elképzelése és haszna javára akar befolyásolni. Már önmagában az, hogy ilyen visszahúzódó lettél, az is csupán a negatív környezet eredménye (nem a génjeid tették ezt veled:).


Folytathatod tovább, hogy elhiszed ezeket, és belemész abba, hogy mások és a világ nyomásának áldozata legyél, vesztes, de dönthetsz úgy is, hogy nem.


Légy aktív és boldog.

2017. ápr. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!