Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennél, ha rájönnél, hogy...

Mit tennél, ha rájönnél, hogy a lányod ezek közül csinál valamit?

Figyelt kérdés
Cizigés, ivás, drogozás, önvagdosás, liskolából való lógás. Megbüntetnéd érte? Haragudnál rá? Mit tennél?

2013. aug. 30. 21:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Természetesen igen, nagyot csalódnék benne.
2013. aug. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Elgondolkodnék magamon. Az ilyesmit mindig a szülők miatt csinálják a gyerekek.
2013. aug. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Az biztos h, megmozgatnék minden követ, h kezeltessük! Azért az önvagdosás már nem egy egyszerű iskolai lógással ér fel! Nem tudom, de ilyen gyermek már szerintem segítségre szorul!
2013. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Magamba néznék, hol rontottam el és mi bántja annyira a lányomat, hogy magát bántsa. Sajnos az én anyámnak nem volt ehhez agya, 10 év alatt sem vette észre. Cigizés... ez olyan dolog, hogy ha akar úgy is rászokik, sok mindent nem lehet ellene tenni. Drogozás, suliból lógás, nagyon szomorú lennék, az biztos, de igyekezném "helyes" útra terelni és segíteném, amiben tudom.
2013. aug. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
Jajjj persze, egybol a szulok, a szulok nyugodtan terdepeljenek is egyből kukoricara a sarokban!..... Ezer meg egy oka lehet barmelyiknek!!! Azok a gyerekek is beleesnek akiknek aztan tenyleg megvan mindenuk, de vmiert vkiert megis elkallodnak.... A kerdes inkabb az, h mit csinalnal h abbahagyja! A jo szulok tobbnyire el is tudja erni h a gyerek"megjavuljon".... viszont az sem mindegy miota tart, mikor derult ki es a tobbi.....
2013. aug. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Megprobalnek segíteni neki! Pl vagdodas esetében a büntetés és szidas nem hiszem, hogy a legmegfelelobb módszer! Nem rá haragudnek hanem magamra, mert ha eddig fajul és nem vettem észre akkor ott én lennék a hibás, hogy nem figyeltem eléggé rá! De mindent megteszek, hogy jó édesanya legyek! Még kicsik!:-)
2013. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
5-ösnél a pont. Én átéltem ezt (gyerek vagyok).
2013. aug. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem helyzet függő nagyon, hogy milyen az a gyerek és milyen a környezete.


ha pl az iskolájában mindenki iszik, akkor nem fogod tudni leállítani szerintem egy könnyen. ezt szinte minden középiskolás kipróbálja függetlenül attól, hogy milyen a szülő.


és szerintem a különböző szereknél fontos a felvilágosítás, hogy értse, hogy mi ez, hogy mire kell vigyázni. alkoholnál, hogy rohadt balesetveszélyes és könnyen lesz valaki konfliktus idegenekkel. extasynál, hogy igyon vizet, de azért ne őrült sokat és pihenjen. fűnél, hogy hiába nincs testi függőség a lelki nagyon erős lehet és rendszeres használat hatással lesz az illető életére, ha nem is lesz tőle fizikai baja stb.


szerintem a büntetés vagy ráijesztés akkor lehet hatásos, ha még csak épphogy benne van és nem visszahúzó a baráti köre. de azért azt valahogy jelezni kell, hogy veszélyei vannak annak amit csinál.


én haragudni nem a haragudnék. próbálnám elérni, hogy ép bőrrel ússza meg ezt a dolgot és hogy ne sérüljön a fejlődése ettől.

2013. aug. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó családom van, szüleim együtt vannak, viszonylag jól élünk, mégis belefutottam sajnos mindegyikbe...

Ezek vagy szárnypróbálgatások, a tűréshatár tesztelése vagy csak unalom, szórakozás, izgalom.

Nem lehet tenni, van, aki hajlamos rá, van, aki nem.

2013. aug. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Csalódnék magamban és benne is. Ha a baj komoly ( kemény drogok, önvagdosás), akkor felkeresnék egy jó szakembert és sokat beszélgetnék a gyerekemmel, hogy megoldhassuk a bajt.

A cigit rendszeresen nem engedném, borzasztó káros, így megpróbálnám felnyitni a szemét és keresni neki vmi pozitív elfoglaltságot helyette ( bármi lehetne, ő választja ki) Ha csak kipróbálta 1x, akkor sem örülnék, de az nem akkora probléma.

Alkohol: Amíg keveset és ritkán iszik, addig nincs probléma ( persze attól függ hány éves, mennyire érett, stb)

Lógás: Fontosak a körülmények itt is, mert ha pl egy órát hagyott ki és az nem fontos tárgy, nem írták be hiányzónak, és nem csupán azért mert nem volt kedve bemenni, akkor megbocsátanám de ne legyen belőle rendszer. Ha sokat lóg, akkor jönne a lelkizés ( van aki azért nem jár be mert kiközösítik, stb) és az iskolaváltás. Ha simán egy lusta dög, akkor jön a büntetés ( nincs pénz, nincs buli, stb) Ha ez nem használ, akkor magántanuló lenne és ráállítanék magántanárokat, vagy más diákokat, hogy tanítsák/tanuljanak együtt.

2013. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!