Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednéd ezt a kamasz lányodna...

Engednéd ezt a kamasz lányodnak/fiadnak?

Figyelt kérdés
Hogy néha megigyon egy pohár sört/bort; sminkeljen (lány esetében); csajozzon/pasizzon; bulizni járjon. Megengednétek?

2013. aug. 31. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire kamasz? Mármint életkorban?
2013. aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Attól függ, hány éves... az alkoholt semmiképp. A smink: rendezvényre, eseményre kis szemceruza, szájfény miért ne? Suliba 16 éves koráig nem, utána is csak diszkréten.

Buliba... 16 éves koráig csak délután, kora este, utána mehet, de csak ha tisztában van a veszélyekkel.


Pasizni? 40 éves vagyok, 16 éves voltam, amikor először szerelmes voltam, 14 és fél évesen átestem az első csókon, szóval miért ne? Persze 14 évesen ne bújjon ágyba senkivel... Csak legyen tisztában önmagával, ennyi...

2013. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Én engedném.

Nekem sose tiltották az ivászatot, nyugodtan leülhettem otthon egy-két sör mellé, nem kellett rejtegetnem.

A többieket eltiltották a piától. Annyit értek el vele, hogy titokban csinálták, durvábban.

2013. aug. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hány éves? Nagyon nem mindegy, hogy 13-14 vagy 16-17 évesről beszélünk. Nem azért, mintha a 17 éves már felnőtt lenne, de akkor már többet enged a szülő.

Sminkelés is mennyit jelent, hány alkalomra? Mert a mindennapos vakolást egyik korban sem engedném, hogy aztán 25 évesen olyan ragyás legyen a bőre mint a nagyanyámnak.

2013. aug. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem
2013. aug. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az alkohol korfüggő, 16-17 éves kortól ha komoly, felelősségteljes, és tudja hol a határ.

Smink: Pattanásokra korrektor mehet 12-3 éves korban is, gimiben egy natúr smink belefér bőven. ( ami nem egyenlő a vakolattal)

Ez.függ a partnertől is, meg az érettségtől. Igyekezném felvilágosítani, hogy ne legyen baj belőle. 16-7 éves kortól engednék komolyabb kapcsolatot ( néha ott aludhat, persze nem suliidőben)

Bulizás: Nem nagyon örülnék ha szórakozóhelyekre járna, mert sajnos itt tényleg sok a drog, a bűncselekmény, stb. Koncert meg házibuli normális havernál oké, ezekre gimitől már járhat. Ha muszáj diszkózni, akkor igényesebb helyre engedném csak és társasággal, és ha sokáig buliznak, értük mennék.

2013. szept. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
attól függ hány éves
2013. szept. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hogy néha megigyon egy pohár sőrt 16-17 évesen már igen,sminkelni is 16 éves kortól de szerintem a korrektornál,szempillaspirálnál,szemceruzánál többre nincs szüksége,bulizni 16 évesen engedném először de év közben max 2-3szor,nyáron 3-4szer persze csak olyan helyre ami normális,és megbízható emberekkel.Fesztiválra 14-15-16 évesen is elengedem 1 napra(kedvenc együttese koncertjére) de csak megbízható,felnőtt rokonnal.Csajozás,pasizás ez olyan dolog,hogy vannak a gyerekeknek is szerelmeik,tehát igyekszem átadni az én értékrendemet,jól nevelni,sokat beszélgetni vele,jó kapcsolatot kialakítani így ha van is barátja,barátnője akkor is okos lesz,és nem fognak 14-16 évesen ágynak esni,együtt aludni.
2013. szept. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*sört
2013. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én 17 éves lány vagyok, a szüleimmel bármit meg lehet beszélni, nem azok a szigorú szülők. Már hatodiktól engedtek egy kis korrektort, szempillaspirált, mert nagyon pattanásos voltam, a vakolatot amúgy se kedvelem. Inni apuval 14-15 éves korom óta iszom, néha egy-egy sört, leülünk, beszélgetünk, és nekik is jó, hogy megtanultam, hol vannak a határok. Bulizni a 15 éves korom óta engednek, megbíznak bennem, de minidg elmondják, hogy csak kupakos piát, és senki idegennel sehova. Emellet mindig visznek-hoznak, így ők is nyugodtabbak, még ha néha kellemetlenségekkel jár is. Pasit engednek, annyi a kikötés, hogy ismerjék, legyen bemutatva, ha nem szimpatikus nekik, azt is megmondják, én pedig elfogadom. Fesztiválozni is engednek 1-2 napra, de ilyen Szigetre vagy Soundra még nem, amit meg elfogadok. Szóval én azon az elven vagyok, hogy jobban járnak a szülők, ha ebben az időszakban partnerként viszonyulnak a gyerekhez, nem tiltanak semmi normálisat (a drog azért nem jöhet szóba) és azon vannak, hogy minél több időt töltsenek a gyerekkel. DE persze az, hogy a gyerek miként viszonyul ezekhez a dolgokhoz nevelés és személyiség függvénye.
2013. szept. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!