Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány évesen engednéd meg a...

Hány évesen engednéd meg a kamasz lányodnak hogy pár barátnőjével Bp-ről lemenjen pl. a Velencei-tóra?

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Attól függ mennyire bízhatok meg benne és kiérdemli-e.

BÁR!

Nem is arról lenne szó,hogy nem bíznék meg benne.De például egy héttel ezelőt az iskola elől ültettek be a kocsiba egy 7 éves kislányt az anya szeme előtt (szerencsére időben kiértek a rendőrök).

Szóval inkább a féltés lenne bennem.Így 18 éves kora alatt semmikép se engedném el őket felnőtti felügyelet nélkül úgy gondolom a mai világban nem lehet tudni.

Bármikor történhet valami,de magamat tudnám csak hibáztatni ha bármi baja töréténne.

Én így gondolom.

14 éves lány anyukája!

2010. jún. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Csak ketten mennének? Akkor 18 éves kora előtt semmiképp. Talán csak akkor, ha osztálykirándulás szerűen nagyobb csapatban mennének, és csak 1-2 napra de akkor is végig együtt maradnának és figyelnének egymásra...de még úgy is meggondolnám 10x!
2010. jún. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
egy 18 éves lányt ugyan úgy elrabolnak, mint egy 14 évest...ne ezen múljon. szerintem 15-16 évesen nyugodtan el lehet engedni. nem tudom,mennyi idős, és mennyire szót fogadó, de az is előfordulhat, hogyha nem engeded el, akkor is elmegy, csak akkor inkább hazudik. ne kövesd el azt a hibát, hogy nem bízik meg benned a gyereked, mert az neki sem jó. velem ezt csinálták, elmúltam 18 éves, de a mai napig hazudnom kell, ha a barátomnál akarok aludni, és hiába tiltják meg, ha ott akarok aludni, akkor úgyis ott alszom. szerintem 15-16 évesen egy átlagos ember van annyira értelmes, hogy tudjon vigyázni magára,. nyugodtan el lehet engedni.
2010. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

16-17 évesen nyugodtan elengedném, persze ha megbízható, illetve a barátai is azok.

Mi is 16 évesen mentünk 4-en Bp-ről Abádszalókra sátorozni :) Nagyon jó volt és azóta is itt vagyunk.

2010. jún. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

15-16 évesen mehet.

Nem gondolom, hogy 18 évesen kellene elkezdeni a nagy önállóságot, szerintem az már késő. Akkor már inkább arra kellene koncentrálnia, hogy mi legyen ha nagy lesz.

2010. jún. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
16-17 évesen elengedném, bizonyos szabályok betartásával. Előre tisztáznánk hová megy, milyen szállásra, kivel, mikor jön stb. Naponta haza kellene szólnia, hogy jól van.
2010. jún. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én most 29 éves vagyok, nő. Én 16 évesen mehettem el először a barátaimmal az egyikünk nyaralójába egy hétvégére. Anyumék mindegyiküket ismerték, megkérdezték mit fogunk csinálni, mi a program, hova megyünk, beszéltek a szülők is egymással, így mehettünk. Nem éltünk vissza a szüleink bizalmával, nagyon jó volt és utána ez minden évben megismétlődött. Nem jó túlságosan tiltani, mert annak hazugság lesz a vége.
2010. jún. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14 éves kamasz lányom van . Kicsi korától kezdve menőkés volt . Rettentő nehéz volt vele ezen a téren , mert bár okos kislány , társaságkedvelő , de nyílt és naiv volt. Mindig féltem - titokban . Most , hogy kamasz kénytelen voltam Neki megengedni , hogy kb.heti 1szer ott aludjon a barátnőjénél , elmenjen egy más városban levő moziba (barátnőjével ). Gondolhatod izgulok rengeteget. Úgy beszéltük meg - a feltételek mellett , - hogyha odaér a barátnőjéhez küld nekem egy ingyen sms-t , ha odaértek a moziba küld nekem egy ingyen smst , ha indulnak vissza ismét , ha odaértek a barátnőhöz ismét . Ha baj van az apjának ingyen sms-t és akkor hívjuk. Így mi is kicsit megnyugszunk és természetesen megbízunk benne . Enélkül azt hiszem nem működne a dolog . Hogy jól csináljuk-e a dolgot , azt majd a jövő fogja eldönteni .
2010. jún. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én 15 évesen mentem elöször a barátnőimmel igaz a Balatonra, de tőlünk az is 270 km-ra van. A hugomék 16 évesen mehettek elöször. Mi (én is és a hugom is) rögtön több napra mentünk, durván 1 hétre. Minket könnyen elengedtek ennyi szórakozás jár, de te tudod mennyire bízhatsz meg a gyerekedben.
2010. jún. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De úgy gondoltam,hogy csak egy napra.Tehát reggel mennek,este fele jönnek.
2010. jún. 6. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!