Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez miért van? Elfog múlni?...

Ez miért van? Elfog múlni? Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés

mióta az eszemet tudom nagyon félek a sötétben.. ha az utcán egyedül megyek, pl múlt héten mikor jöttem haza és leszálltam a buszról már korom sötét volt, és hazáig futottam és a torkomban volt a szívem és majdnem sírtam úgy féltem.. mindig ez van ha sötétbe kell mennem valahova.. nem csak akkor félek ha egyedül vagyok.. lehetnek körülöttem akár 100-an is én akkor is félek :( meg este a szobám ajtaját sem merem nyitva hagyni "mert mi lesz ha bejön vki a sötét konyhából?" elég idegesítő :( :( elfog ez múlni valaha?


16/L


2009. nov. 1. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már 29 éves vagyok,és még mindig félek a sötétben...

Ha vannak körülöttem akkor nem,és azért nem annyira,hoyg fussak hazáig,de ha egyedül vagyok itthon akkor ég a villany akár egész éjjel.:-)

2009. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52 éves vagyok.Félek sötétben, egyedül az utcán.És csak azért nem futok, mert már olyat nem bírok:-)) Ha egyedül vagyok itthon éjszakára nálam is ég a villany.
2009. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát ez nem vmi bíztató :( :(
2009. nov. 1. 20:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy nincs mitől félned, mert attól hogy sötét van, minden ugyan olyan, mint nappal.
2009. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szia, én 20 éves vagyok és én is félek a sötétben!és egyedül is nagyon félek...ha egyedül vagyok teljesen, akkor még nappal is félek pl az erdőben, vagy a hatalmas üres házban... gyerekkoromban azzal vígasztaltam magam, hogy a felnőttek már nem félnek semmitől, és ha felnövök, én sem fogok :) mostmár tudom,hogy ez nem így van, mindenki fél valamitől, ezt nem kell szégyelleni, teljesen természetes...tanuld meg legyőzni a félelmedet! én pl hangosan énekelni szoktam, hogyha mondjuk sötétben kell hazamennem este...legtöbbször segít, mert elterem vele a gondolataimat és nem érzem egyedül sem magam...jó, néha nem jön össze, de olyankor is arra koncentrálok,hogy minél hamarabb túl legyek ezen...a lényeg, hogy tereld el valamivel a figyelmed...hallgass zenét, énekelj, vagy telefonálj valakivel...
2009. nov. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

14 éves vagyok. nekem a sötétség az igen sokat jelent. csodálatos egy teremtés. táborban, amikor este a 4 méter magasan lévő wc ablakból kiereszkedtünk késő éjjel, és bóklásztunk a búzamezőn, és csak azért találtunk vissza, mert hallottuk, hogy hol a patak (a ház mellett hogyt). Aztán másztunk volna vissza, de senki nem bírt, mert hideg volt és fájt a kezünk, és kiabáltunk, hoy engedjenek be (a felnőtteknek), és bár kaptunk rendesen, de olyan jó volt sötétben :)

a tónál meg amikor kiszöktünk a nagyok után este, nagyon izgi volt, azt se tudtuk hol járunk, de végül odataláltunk a tóhoz. mobillal világítottunk, kb. a cipőnkig láttunk :)

nyáron, mikor itthon aludtam mindig kiültem az ablakba, bambultam kifelé, néztem az eget, hallgattam a zenét, szotyiztam

múltkor, mikor edzésről jöttem haza, futottam 1,5 km-et, mert nem mertem felmenni a buszra, mert láttam ott egy cigányt. és bár volt még vagy 30 ember, féltem. pedig sosem féltem a sötéttől, SŐT! mint fentebb olvashattad, ÉLVEZTEM! most sincs lehúzva a redőny, tök jó, hogy kinézek, ott vannak a csillagok, a hold :)

14/L

2009. nov. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kiskoromban én is féltem, de csak felkapcsoltam a villanyt, aztán le, és észrevettem, hogy minden ugyanolyan sötétben is, mind mikor ég a villany. Azóta nem félek a sötétben, csak akkor amikor suliból jövök haza a megvilágitatlan utcában, akkor mindig elkezdek futni.
2009. nov. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez a ciki nem a faláb ...
2010. aug. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!