Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti elengednétek a 15...

Szülők! Ti elengednétek a 15 éves fiatokat biciklivel egy másik faluba innen 40km-re?

Figyelt kérdés
A fiam mindenképp elakar menni de 40 km-re van az ahova akar menni.Nagyon megtetszett neki egy lány és mindenképp akar találkozni vele.De én félek mivel az úton nagyon sok a kamion meg a kocsi és nehogy elüssék.Ti engednétek,hogy menjen?

2013. szept. 6. 18:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%
Én nem engedném, és a mai világban nem csak a kamionoktól félteném. Vigyétek el kocsival, vagy üljön fel buszra!
2013. szept. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Én sem engedném egyedül biciklivel. Elviszem kocsival, egy sarokkal előbb kiszáll, randizik, udvarol és X-kor adott helyen találkozunk és felveszem. Nem tartom vissza a 15 éves fiam az udvarlástól, természetes igény, segítem benne, de nem az élete kockáztatásával. Kompromisszum nélkül nem mehetne el.
2013. szept. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Bringával biztos, hogy nem.
2013. szept. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Busz nincs?
2013. szept. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Én 15 éves vagyok, és anyám engedett már el, de sosem főúton. Az is igaz, évek óta mindig biciklivel járok mindenfelé, és nem egyszer bizonyítottam, hogy biztonságosan tudok közlekedni.
2013. szept. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Értem az a gond,hogy buszokról nem tudok egy nagyobb városon kell keresztül menni onnantól a várostól 10 km van még.Innentől abba a nagyobbik városba van busz és tudom is a járatokat viszont,hogy oda van-e busz ahova akar menni azt nem tudom :/ Kocsival elvinni nem tudom mert nincs jogsim csak az apjának(mivel az anyja vagyok)és neki erre nincs ideje mihelyt munkából hazajön csak dolga van sok munkája szóval szóba sem jöhet az :(

Hát muszály lesz elfogadnia,majd mikor 18 lesz megcsinálja a jogsit és vesz saját kocsit (mivel most arra gyűjt) akkor majd mehet :)

Amúgy köszi a válaszokat!

2013. szept. 6. 20:52
 7/22 anonim ***** válasza:
70%
Hát az tuti, hogy én sem engedném el! Ma is láttam a tv2-ön, hogy egy biciklist elütöttek, aztán otthagyták és másnap árokban találtak rá holtan. Rengeteg ilyen dolog történik a mai világban főleg egy nagyon forgalmas úton ahol még kamionok is járnak, hát biztos, hogy nem engedném el! Én egyszer alig bírtam ki 6 km-t.
2013. szept. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%

Mivan? Most vicceltek?:D Hetente több száz km-et letekerek, van olyan útvonal, amire szoktam edzésképpen járni, ami 67 kilométer.


Most nem tudom milyen úton menne, azért én se megyek ki ilyen 51-es szintű útra, de olyan utakon megyek, ahol az autók 70-90-el mennek. Persze van rajtam világítás, ASTANA-s mezben járok, amit meglátnak, meg sisak is van rajtam, de sosem volt semmilyen veszélyes szituációm kerékpározás közben. De biztos nagyon veszélyes, csak nekem nem szóltak, ezért nem lett bajom.


Persze, ha a 15 éves fiú, akiről szó van csak úgy elmenne 'vakvilágba' anélkül hogy járt volna arra és anélkül, hogy lenne bringás tapasztalata, arra egyből nemet mondanék.

2013. szept. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Itt meg tudod nézni, hogy el lehet-e jutni busszal.

[link]

2013. szept. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek sajnos utolsó nem tudom megnézni mert nem magyarországról van szó:) Ami azt illeti sokszor jártunk a nagyvárosba ő is ment már be egyedül a városba busszal meg kocsival is sokszor mentünk szóval az útvonal addig a városig nem ismeretlen.Nem tudom mennyire veszélyesek az utak nem értek ehhez sajnos:( de a google térképbe írjátok be Kezdőútvonalnak ezt:(A) " Corund, Hargita, Románia"

és B-nek ezt "Vágási Müvelődési ház, Vágás" 3D-s nézet is van meglehet úgyis nézni.

2013. szept. 7. 09:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!