Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Most komolyan rossz anya...

Most komolyan rossz anya vagyok, mert nem engedem a 14 éves lányomnak a pasizást?

Figyelt kérdés

Nemrégiben azzal jött haza a lányom, hogy mit szólnék hozzá, ha barátja lenne, mert van egy fiú, akivel alakul köztük valami. Megköszöntem a bizalmát, de közöltem vele, hogy szó sem lehet róla.


Erre kiverte a hisztit, hogy "bezzeg a többieknek". Úgy gondolom, normálisan neveltem, 4-5-ös tanuló, balettozni jár és hétvégente nyelvtanfolyamra, mindent megbeszélhet velem, barátaival elmehet találkozni 1-2 órát hétköznap, hétvégén picit többet is.

DE munkából adódóan sokat foglalkozok fiatalokkal és tudom, hogy ebben a korban nem sokat ér, hogy neveltük őket, mert erősebb a mások véleménye, mint egy szülőé. Akárhogy is nézem, még csak egy befolyásolható és naiv gyerek....

Tudom, hogy nem jó látni, hogy az osztálytársak már az ötödik barátnál tartanak, de basszus, nekem nem kell, hogy a gyerekem titokban szexeljen, mert bár nm úgy neveltem, majd valami taknyos kis 16 éves úgyis ráveszi...



Szerintetek, mi itt a megoldás?


2012. dec. 16. 09:17
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
95%
Nehéz a jó megoldást megtalálni,mert ezzel hogy teljesen eltiltod, lehet épp a titokban szexelést éred el nála.
2012. dec. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
34%
itt már sajnos nincs megoldás,megy a csorda után,a gyerekek rossz,vagy semmilyen nevelést kapnak,tisztelet a kivételnek,sajnos olyan 10 éves kor körül már vége a gyerekkornak,onnantól már jön a szex,pasizás,csajozás...ezt látják,ha tiltod,titokban megteszi
2012. dec. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
97%
Ha már vagytok ilyen viszonyban, és előre elmesélte neked, próbálj beszélgetni vele, hogy attól hogy tetszik neki egy fiú, esetleg el is kezdenek járni, nem kell hogy le is feküdjön vele. Járjanak el együtt szórakozni, kirándulni, ismerjétek meg ti is a fiút, aztán majd lesz valahogy,de nagyjából tudjál róla, hogy mikor hol tart a kapcsolatuk.
2012. dec. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
91%

"munkából adódóan sokat foglalkozok fiatalokkal"

Akkor tudhatnád, hogya tiltással az ellenkezőjét fogod elérni, belehajszolod egy titkos, ellenőrizetlen kapcsolatba.

Addig örülj, amíg megtisztel a bizalmával, és kikéri a véleményedet.

Ilyen korban nem feltétlen bújnak még egymással ágyba a gyerekek, de ha mégis, jobb, ha a tudtoddal, egészségben, és védekezve!!!

2012. dec. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 Szelket válasza:
100%

Szia!

minden gyerek más,ne hasonlítsd a tiedet többiekhez,neked kell ismerned őt,és bíznod benne.Az,hogy "pasizik" vagyis szeretne az természetes dolog,az még nem azt jelenti,hogy egyből az ágynak esnek.Lehet sokat segítene ha megismernéd a fiút is,nem kell elitélni egyből.

2012. dec. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Mivel te vagy az anyja, nyilván mindig a pici lányodként fogsz tekinteni rá. Nehéz ilyenkor visszagondolni, hogy mi milyenek voltunk 14 évesen. Én még nem vagyok annyira messze ettől a kortól és úgy emlékszem, hogy 14 évesen már erősen érdeklődtem a fiúk iránt. Szerintem ez a kor már nem túl kicsi ahhoz, hogy barátja legyen. Ha normálisan nevelted, ahogy írod, akkor úgysem a szex lesz az első, amit kipróbálnak. Azzal, hogy most közölted vele, hogy szó sem lehet róla, már veszítettél kicsit a bizalmából.
2012. dec. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy ha eddig jól nevelted, akkor az mostanra beért, és nem fog lefeküdni senkivel 14 évesen. Ha nem nevelted jól, akkor tilthatsz neki most már akármit, azt fog csinálni, amit akar.

Te ismered a lányodat, de kalitkába nem zárhatod. Szerintem nagyon aranyos tőle, hogy ezt is meg szeretné beszélni veled. Én a bizalomra, és a koruknak megfelelő ellenőrzésre szavazok, ha eddig is jó volt a kapcsolatotok, akkor ennyi elég, ha pedig nem, akkor a legszigorúbb tiltást is ki fogja játszani.

2012. dec. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
98%
Mindent megbeszélet veled? Odaállt, elmondta mi a helyzet te meg közölted, hogy szó sem lehet róla. Ez nem megbeszélés. Meg amúgy sem értem, hogy ezt miért kell tiltani.
2012. dec. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem sem fognak egyből lefeküdni. Csak eljárkálnak eggyütt, kézenfogva, csókolózva, és jól érzik magukat. Sok szülő megijed, amikor rájön, hogy a gyereke már nem kisgyerek, és érdeklik a "felnőtt" dolgok is. Tiltással meg nem mész semmmire, ezt számtalan eset igazolta már.
2012. dec. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
47%
Hát igen, a lánygyerek nevelés szépségei. 14 évig minden energiádat, idődet, szeretetedet, pénzedet beleölöd, 14 évesen meg kezdhetsz aggódni, hogy melyik hülyegyerek csinálja fel titokban.
2012. dec. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!