Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy esemény utánit recept nélkül adjanak kis patikában egy kamasznak?

Figyelt kérdés

Soha a büdös életben nem voltam még nőgyógyásznál, a szüleim nem tudnak a nemi életemről. Védekeztünk, de mégis baleset történt. Aki ki szeretne oktatni, az köszönöm, de ne tegye, ebből én nem kérek, tudom, hogy mivel jár, el is mennék nőgyógyászhoz, de legközelebb csak hétfőn lehet menni, így szeretném az esemény utánit minél előbb megszerezni. Egy barátnőm anyukája szerint kisebb patikákban kiadják néha recept nélkül is, igaz ez? Azt se tudom, hogy ha nem sikerül akkor hogy avassam be anyáékat. Picit tehetetlen vagyok, mert ilyenmég sosem fordult elő velem. Kamaszként milyen lépéseket tehetek? Ha esetleg összejön a baba biztosan nem tartanám meg, mert még a 16-ot sem töltöttem be...

Szeretném nyomatékosítani, hogy negatív válaszokat nem kérek. Tudom, hogy sok embernek érthetetlen, hogy miért szexelnek a kamaszok ilyen fiatalon, de akkor légyszíves az ilyen emberek tegyenek fel egy erről szóló kérdést a témában.


2013. szept. 13. 21:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
49%

Hiába dolgozik gyógyszertárban,nem fogja tudni kihozni neked.TILOS!Receptre lehet,és csak ügyeletes patikában tudod kiváltani.Tudod komoly rendszer működik a vényköteles gyógyszerekre nézve!

Másképp kell megoldanod!

2013. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Nem is tudom hogy kérjem el a szüleimtől.. Én csak diákot tartok magamnál, azon kívül semmi mást. Áhh fa**om kotonban sem bízok többé. Körülbelül holnap kell megjöjjön, előjelek szerencsére megvannak (pattanásosodok sajnos, érzékenyek a melleim, meg mmensi előtt fehér folyásom is van, na ezek mind megvannak de azért félek) Remélem megúszom a bajt.
2013. szept. 13. 21:59
 13/26 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként inkább most avasd be az anyukád, mint akkor ha már késő, majd felnő a feladathoz, hogy kamasz lánya van, túl fogja tenni magát a tényen, hogy szexelsz, nyugi!
2013. szept. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
85%

Tartsd magadnál a papírjaid, bármikor kellhetnek.

Egyébként nem, nem adják ki. Egy magas hormontartalmú cucc, a sima fogamzásgátló is vényköteles, pedig annak lényegesen alacsonyabb a hormontartalma.

Mellesleg a tabletta 4-8 ezerbe kerül, szóval úgy készülj,hogy fizetned kell.


(Halkan megjegyzem, a legtöbb embernek semmi baja nem lenne azzal ha egy kamasz nemi életet él már ha normálisan és felelősségteljesen teszi azt. Kezdve ott,hogy védekeznek és a hölgyike alkalmanként eljár nőgyógyászhoz.)

2013. szept. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
meg vagyok lepődve amúgy, még nem láttam itt ellenségeskedő választ, pedig azt hittem, hogy kapni fogok. Amúgy védekeztünk most is, elszakadt a koton és nem vettük észre, nőgyógyászhoz viszont nem járok mert nem tudnak a nemi életemről, másrészt még nem vagyok olyan idős, hogy maguktól elküldenének. Gondolom így 16 évesen már biztosan.
2013. szept. 13. 22:12
 16/26 anonim ***** válasza:
69%

Na végre dícséretes, hogy a negatív válaszokat kihagyták innét. :)

Számomra is hasznos info volt, amit az előttem szólok adtak, csak megköszönném (bár nem vagyok vészhelyzetbe). Egyébként ha holnap kéne, hogy megjöjjön, nincs akkora esély a terhességre, próbálj meg nem aggódni. Ha meg meg is jön, akkor semmi gond :)

2013. szept. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Majd a barátom összeszed holnap és megpróbálunk valamit kezdeni a helyzettel.
2013. szept. 13. 22:43
 18/26 anonim ***** válasza:
67%
hazudj valamit,hogy a suliba kellenek az iratok.
2013. szept. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
24%
szerintem megpróbálhatod recept nélkül is, csak nem biztos, hogy sikerül, csak a 10.-ben. Én amikor tizenéves voltam (5-6 éve) sajnos többször is kellett és mindig sikerült (nekem és néhány barátnőmnek is) recept nélkül, csak mosolyogni kellett és kétségbeesett képet vágni. Persze nem mondom, hogy ez helyes és törvényes dolog, de így történt.
2013. szept. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
80%

Az hülyeség, hogy ismerős se tudja elintézni, megpróbálni meg lehet. Nagyanyám 40 éve jár ugyanabba a patikába, minden szart odaadnak neki recept nélkül, néha úgy, hogy utólag visz receptet, néha úgy, hogy szó sincs róla, hogy utólag visz.

De vadidegen patikussal is jártam már úgy, hogy vényköteles fájdalomcsillapítót akartam venni és közölte, hogy vény, hát mondom máshol nem kértek. Hát de ő kér. Na mondom fasza, mert két várossal arrébb van a háziorvos, akkor megyek. Erre azt mondja, na jó, akkor odaadom.

Szóval azért ez nem igaz, hogy senki sehogy semmit sem tud vény nélkül.


Különben a mi városunkban a kórházba kell menni érte és rendelési időn kívül is adnak receptet, még csak orvos sem néz meg hozzá. Az már biztos változott mióta nekem kellett (lassan 10 éve) de akkor még tb kártya se kellett csak felírták a születési időmet, mintha statisztikai célból kéne vagy nem tudom. :)

2013. szept. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!