Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Trehány vagyok, hogyan változt...

Trehány vagyok, hogyan változtathatnék?

Figyelt kérdés

Vannak olyan időszakaim, hogy egész nap takarítani, pakolgatni van kedvem, máskor meg csak döglök a gép előtt.

Mostanában sok olyan dolgot megcsináltam, amit már hónapok, esetleg évek óta tervezek. Pl. rendberaktam a szekrényem, a legtöbb ruha csak be volt gyűrve már, de rengeteg szemét oda nem illő dolog is volt bent, pl. csokipapír, papírfecnik, ráadásul most vettem észre, hogy az osztálykirándulás után sem pakoltam ki a táskám, és 4 hónapos zsemle volt benne, és valami be is penészedett. :S

Sajnos sokszor előfordulnak ilyenek, hogy lerakok valamit, mert nincs kedvem a helyére rakni, aztán elfelejtkezem róla. Anya is mindig megjegyzi, hogy egyre trehányabb vagyok. A szobámban is most próbálok rendet rakni, de akkora a káosz, hogy napokig eltart...


2013. szept. 27. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Ha fiú vagy, majd lesz egy feleséged aki megcsinálja. Tapasztalatból írom, én is takarítom a férjem táskájából a berohadt szendvicset, mellesleg bankban dolgozik, ja és ha utazunk, a hátizsákja rendszerint addig van a sarokba dobva a retkes ruhákkal amíg ki nem pakolom. Ha lány vagy, na akkor gáz mert lesz egy szintén trehány férjed, bejárónőt kell fizetnetek vagy kicsit összekapod magad és takarítasz.
2013. szept. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lány vagyok! Az a vicces, hogy néha takarítok, de akkor tényleg élvezettel, és 2-3 nap alatt kipucolom az egész lakást, de utána hetekig elvagyok így, aztán időközben kialakul a káosz...
2013. szept. 27. 18:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam anno, mindig máshoz volt kedvem soha nm ahoz amit meg kellett csinálni, aztán család háború let belőle. Egyik reggel beállított a nagyim Kanadából akkorát égtem, hogy onnantól kezdve vettem egy naptárat és flosztottam a házi munkát és minden napra kiirtam valamit, ez azóta is nagyon jól működik, amióta rendeztten élek, minden sokkal jóbb, énis rendezetteb vagyok fejben is.
2013. szept. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyszer kell nekivágni és rendbe rakni az egészet, utána a rend fent tartható ha minden nap egy-egy apróságot megcsinálsz.

Erre majd te is rájössz, pl egy táskát kipakolni kb 5-10 perc, penészt súrolni a szekrényből ennél időigényesebb.

Ha nincs kedved pakolni akkor is esténként szánj rá két műsor között egy reklámszünetet. Vidd le a szennyest, szedd össze amit csak tudsz, hétvégente pedig porszívózz ki. Máris látványos a változás :)

És vegyél egy kis kukát a szobádba (100Ft-os boltokban nagyon helyes,színes szemeteseket lehet venni), akkor remélhetőleg a szemét nem a szekrényben fog kikötni.

2013. szept. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!