Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért baj az, hogy szüleimmel...

Miért baj az, hogy szüleimmel egyáltalán nem beszélgetek, és ha kérdeznek is valamit, a lehető legrövidebb válasszal reagálok?

Figyelt kérdés

nem szeretek velük beszélni, főleg nem személyes dolgokról, pl. lányokról, vagy hogy mit csinálok, amikor szórakozni vagyok


és a legidegesítőbb, hogy amikor elmegyek vhova, kérdezik, hogy hova meg mit csinálok ott, én mondom, hogy a szokásos, de mindig utána el kell mondanom, h mit takar az h szokásos

nem igaz h nem jegyzik meg, mikor már vagy ötször elmondtam, h mi az a szokásos hely és mit csinálok ott

a másik meg, hogy mondom, hogy biciklizni megyek, erre kérdezik hogy hova. mondom: azt még nem tudjuk a haverokkal, majd kiderül

erre szüleim: jó de hol?

mondom: az utcákon, nem egy helyben tekerünk

szüleim: de melyik utcákon?

ilyenkor már szétb@sz az ideg, és rávágom csak úgy: bérkert u. 32 és 51 között és ezután meg lecsesznek, h miért nem válaszok normálisan


vajon dikerekt idegesítenek ilyenkor, vagy ennyire ostobák, h nem képesek megérteni, hogy csak úgy random járjuk az utcákat?

akàrhányszor elmegyek, mindig el kell mondanom ugyanazokat a részleteket, ez olyan idétlenség

mit tegyek?


2009. nov. 8. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
A szülőknek nehéz elfogadni, hogy a pici gyerekükből kamasz, majd felnőtt lesz. egyik nap még cuki kisgyerek, akivel állatkertbe kell menni meg akivel lehet játszani, akivel törődni kell. ehhez hozzászoknak, nagyon szeretnek, szinte csak veled törődnek. Aztán egyszer csak már egyedül szeretnél lenni meg a haverokkal, megtartod magadnak a titkaidat, stb., elkezdesz leválni róluk, ami teljesen rendben van, ezt is kell csinálni! és nekik ez nagyon nehéz... ne haragudj rájuk emiatt, gyorsan megy az idő és a felnőttek nagy része ráadásul nem veszik könnyen a változásokat... átérzem, hogy neked nagyon idegesítő, megoldást nem tudok a kezedbe adni, csak leírtam, hogy szerintem hogyan érezhetnek a szüleid.
2009. nov. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
bár néha nekem is az agyamra mennek, mégis megértem ezeket a kérdéseket, mert, ha ne adj isten vmi történik veled jobb, ha tudják, hogy hol vagy...
2009. nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az értelmes válaszokat

nem haragszok rájuk, csak egyszerűen nem szeretek magyarázkodni nekik

ha valamiben nem értünk egyet, én nem szoktam győzködni őket a magam igazáról, nem is várom el tőluk, hogy megértsenek

2009. nov. 8. 21:32
 4/10 anonim ***** válasza:
egyszerűen szeretnének ismerni téged, mert a fiuk vagy... a szülőbe bele van kódolva, hogy aggódjon a gyermekéért és szeretné tudni, hogy mi van veled, minden rendben van e, vagy tud e segíteni valamiben...tudom, tinikorban ezt nehéz elfogadni, mert úgy érzed, te már felnőtt vagy és nem kell beszámolnod a szüleidnek a dolgaidról, meg hogy semmi közük hozzá, de hidd el, több közük van hozzá, mint pl a haverjaidnak, mert ők neveltek fel, és a legjobbat akarják neked, és együtt szeretnének örülni veled, ha valami jó dolog történik, vagy segíteni szeretnének, ha valami rossz. Ha kérdezősködnek, akkor válaszolj nekik kedvesen, és próbálj meg úgy válaszolni, hogy az ne vessen fel bennük több kérdést. Tudom, hogy most még irritál, de hidd el, ha nagyobb leszel, te magad fogsz nekik mindent elújságolni :) Én éppen így voltam, mint te, de most, 20 évesen már alig várom, hogy elmeséljek anyukámnak mindent, amit éppen érzek, vagy hogy mik történtek velem.
2009. nov. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
féltenek. ennyi. :D az ő idejükben nem volt ennyi "veszély".
2009. nov. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

jó de hol? értetlenkedésre nem kell válaszolni, idegeskedni pláne nem.

kedvesen rámosolgosz, szeretlek anya, adsz neki egy puszit, és na mentem! felkiálltással, mész tekerni

egy nőnek/anyának fontosak az érzelmek

ne hanyagold el érzelmileg, és akkor nem fog piszkálni

2009. nov. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell magyarázkodnod, ha előre megmondod, hogy hová mész.

Nem kell részletezned.

Pl.: Megyek fiúkkal focizni majd 4re jövök.

Ha tudják hol vagy és hogy kb. mikorra várjanak kevesebbet fognak aggódni. És mikor haza jössz, mondj nekik 1-2 mondatot abba te sem halsz bele és ők is megnyugszanak.

Mond neki, hogy tök jó volt a foci, 4-1re nyertünk. Ilyen egyszerűen ellehet őket intézni. Sokkal egyszerűbb és gyorsabban túl vagy rajta, minthogy neki fogj vitázni, hogy mért zaklatnak már megint ilyen hülyeségekkel...

Szerintem ez a legjobb megoldás és ezt sok év tapasztalat mondatja velem. Ha te tudsz jobbat, kérjek oszd meg velem is, még később hasznát vehetem :)

2009. nov. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

előző folytatása:D

Ha a szüleid nem tudják felfogni, hogy még te magad sem tudod, hogy pontosan hol leszel, akkor ne is fáraszd őket (se magad) ilyenekkel.

Inkább mond azt hogy "Gézánál leszek", még ha nem is. Ha nem tudják, nem fáj nekik. De arra ügyelj, hogy valaki akiben megbízol mindig tudja hol is vagy valójában, ha esetleg valami baj történne.

2009. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

sokan írjátok, hogy azért kérdezik, hol leszek, hogy ha vmi bajom esik, tudják, hol vagyok


tegyük fel: valami rossz történik velem, és anyámék tudják, hol vagyok

ez tulajdonképpen miért is jó?


(ha bajom esik, értesítem őket, ígyis-úgyis kérdeznék, hogy pontosan hol vagyok, nem? akkor meg minek tudniuk előre?)


meg azt is mondja apám, hogy azért kell tudnia, hol leszek, mert felelősséggel tartozik értem

de a felelősség és a hollét közt hol a logika, ez a kettő hogy függ össze?

2009. nov. 19. 00:51
 10/10 anonim ***** válasza:

ohh b*meg

vázolom egy példán keresztül:

Petike (ez vagy te) szombat reggel 8kor megmondja kedves szüleinek h elmegyek Feriékhez számítógépezni, várhatólag délután 4 körül jön haza. (tegyük fel a szülők tudják Feri kicsoda, hol lakik stb) Petike elmegy és a szülők megnyugodnak h fiacskájuk jó helyen van, és ha aggódnak bármikor elenőrizhetik h jól van-e egyszem gyermekük. Mondjuk hogy Petike este 11 kor még sehol sincs. Ekkor a szülők mivel tudják hol keressék elindulnak és meg is lesz Petike. Viszont ha Petike pattogni kezd otthon ahelyett h normálisan kinyögni két mondatot aggódó szüleinek h hova megy és meddig, akkor a szülők attól a pillanattól kezdve sík idegek h Petike kitette csülkét az ajtón, és ha nem kerül elő este 11ig akkor se tudják h most elütötte egy teherautó és az agyveleje szanaszét hever az aszfalton, esetleg egy sorozatgyilkos szatír épp eme percekben vezeti be a tutiba a gyereket egy sikátorban, vagy ne adjisten egy szervkereskedő épp a veséjét cincálja ki egy elhagyatott raktárépületben h jó pénzért eladja. Mivel nem tudják mikorra várjanak túl későn kezdenek el keresni. Persze legtöbb esetben pusztán csak arról van szó, h alapból úgy tervezte Petike h 11ig lóg a haverjaival, de ezt luxus volt közölni drága őseivel.

Na ezért kell h anyád tudja hol vagy.

2010. febr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!