Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az baj, ha "felnőttesen"...

Ava87 kérdése:

Az baj, ha "felnőttesen" beszélgetek a négy éves fiammal?

Figyelt kérdés

Nem akarom kicsi felnőttként kezelni (azt mondják, az egykéknél ez gyakran így van), szoktunk bolondozni, sőt, szinte egész nap viháncolunk :) De sokszor azt veszem észre, hogy az utcán is, mások a hasonló korú gyerekeikkel nem úgy beszélnek, ahogy én az enyémmel. Pl. ma is ment el mellettünk egy anyuka, szintén kb. 4 év körüli kisfiúval, és mutatta neki, hogy nézd ott a kuka, jön a kukásbácsi és elviszi a szemetet. Na erre az én fiam is felkapta a fejét, jött vagy százezer kérdéssel, hogy miből készült a kuka (mármint ezek a konténerek), hova viszik a szemetet, mi lesz a szeméttel, stb. Én meg megint csak azt vettem észre, hogy nem úgy beszélek hozzá, mint egy kisfiúhoz, hanem kb. a hulladékgazdálkodás alapjait magyarázom neki. Mellettünk meg a másik anyuka úgy nézett rám, mintha hülye lennék. De igazából látom a gyereken, hogy mikor érti, és mikor nem érti, amit mondok neki, és ha valamit nem ért, akkor arra vissza is kérdez, szóval nem úgy van ez nálunk, hogy én csak mondom neki, ő meg azt se tudja, miről van szó.

Most ez nagyon hétköznapi példa volt, de bármi másról is van szó, azokat is így mondom neki, nem csak akkor, ha kérdez, hanem ha csak simán beszélgetünk. Valószínűleg ebből adódóan sok olyan kifejezést használ, amit a kortársai nem igazán. Nem fogják ezért később csodabogárnak, különcnek tartani? Nem lesz ettől koravén?


2011. aug. 22. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ilyen :) 2,5 éves lány. Épp nemrég írtam egy másik topikba, hogy ma lefekvés előtt pld. 8 színt tanult meg angolul.. de nem én mondtam neki, hanem ő kérdezte, hogy hogy van angolul a piros, a kék, a szürke, stb :) Engem nem zavar, sőt, jobb szeretem ezt, mint ha még gügyögnöm kéne neki. Nem gondolom, h ettől koravén lesz, a most 16 éves keresztlányom is ilyen volt kicsinek.
2011. aug. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja, az angol az enyémet is érdekli :) Bár nem nagyon jegyzi meg egyelőre (nem is erőltetem), de mindig kérdezgeti, hogy ez vagy az hogy van angolul.
2011. aug. 22. 23:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a normális, amit te csinálsz. Nekem sem tetszik, amikor egy gyereknek gügyögnek. Nem a kedveskedő gügyögésről beszélek, hanem amikor óvodás korú gyerekeknek fennhangon, agyonartikulálva, minimális szókinccsel, tőmondatokban beszélnek. Tapasztalataim szerint egy értelmes emberek között nevelkedő ovis kiskölyök tökéletesen megérti normál tempójú és szókincsű beszédet, nem kell "leereszkedni" hozzá.
2011. aug. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha úgy mondod neki h értse akkor nincs baj

nálam is ez volt de azért kukásautóztunk még mellette is mert az olyan jóóóóó:-)))))

2011. aug. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az enyém is ilyen. én kerülöm a gügyögést kisbaba kora óta,és választékosan, gazdag szókinccsel beszélek hozzá. persze van /volt hancúr csiki, becézgetés is, de az más. olvastam, hogy az ilyen beszéd hátráltathatja a beszéd beindulását, mert több idő míg kialakul benne a gyerek kompetenciája, lehet hogy van benne valami, mert az enyém kb. március végén kezdett el beszélni, addig kb. volt 5 szava meg egy rakás hangutánzó. viszont azóta nagyon sokat fejlődött, és nagyon árnyalt a beszéde..az enyém is 2,5 éves lány, és olyan szavakat használ hogy stabil meg ilyenek. mostanában miért korszakát kérdi, és néha olyanokat kérdez, hogy csak vakarom a fejem, hogy mondjam el neki az ő szintjén. miért van most nyár meg hasonló könnyen megválaszolható kérdést. tojok rá, hogy ki minek fogja tartani, arra törekszem, hogy tájékozott legyen, meg művelt. ha meg érdekli az iylesmi, akkor nem fogom értelmetlen válaszokkal kiszúrni a szemét vagy valami hülyeséget mondani, amivel rövidre lehet zárni, vagy azt mondnai, te ehhez még kicsi vagy....lehet hogy kevesebb haverja lesz emiatt, de az is biztos, hogy azok hasonlóan tájékozottak lesznek mint ő, és ez nem hiszem hogy baj, sőt. mint pl. a te kisfiad. ;)
2011. aug. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!