Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, ha pénzt...

Mit csináljak, ha pénzt találtam a lányomnál? Beszéljek vele? Várjak?

Figyelt kérdés

Elment az egyik barátnőjéhez,mert az iskolába kell valamit csinálniuk.Rendet tettem az asztalán és mikor pakoltam a fiókban,pénzt találtam benne,nem is keveset.

Nem tudom,hogy honnan van,mert ennyit nem tudna összespórolni.Kérdeztem az apját,azt mondta,hogy ő még pénteken adott neki 2 ezret mozira,de azt el is költötte.Én reggelente egy ezrest teszek az asztalra neki,hogyha valami kell,vegye meg.De azt tudom,hogy általában elkölti sütire/reggelire/ebédre.

16 éves és mostanában megváltozott.Iskola után nem jön azonnal haza,vagy a barátnőinél tanul,hétvégente is eljárogat itthonról.Nem szóltunk érte,mert a jegyeivel nincs baj,erős iskolába jár és májusban letett egy felsőfokú nyelvvizsgát.

De nyugtalanít,hogy annyi pénzt találtam,mert a családban senkitől nem kaphatta.

Nem akarom,hogy úgy érezze,nem bíztam benne és kutakodtam a holmijai között.Viszont azt sem szeretném,hogy titkolózzon.



2013. okt. 9. 19:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi az a sok pénz? Lehet hogy iskolai projectre kell anyag, és ő végzi a bevásárlást. Nem kell mindig a legrosszabbra gondolni.


"Nem akarom,hogy úgy érezze,nem bíztam benne és kutakodtam a holmijai között."

Pedig ezt tetted. Kutakodtál a holmijai között. Most választhatsz, vagy elmondod neki, és megkockáztatod azt, hogy elveszted a bizalmát, vagy hagyod az egészet.

2013. okt. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Biztos elkölt minden nap egy ezrest sütire? Mert azért az heti 5000, ha csak a hétköznapot számolom, hamar összejöhet az.
2013. okt. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Engeditek hogy suli mellett dolgozzon? Vagy inkább a tanulás felé terelitek és mondván hogy a munka megvárja? Lehet hogy dolgozik suli után és onnan van a pénz és lehet azért nem szól nektek mert nem akarja hogy lebeszéljétek róla. Ha a lányod ilyen bulizgatós típus akkor könnyen lehet hogy ilyesmi lehet a háttérben ha mindig elkölti valamire. Én például spórolásra lettem nevelve elég kicsi gyerek korom óta, amióta tudom mi az hogy pénz. És én ahányszor kaptam pénzt anno a szüleimtől abból mindig csak arra költöttem amire kellett és igyekeztem figyelni arra hogy minél kevesebbet költsek az adott dologra.

Ez általában bevált mert elég sok pénzem maradt meg, és azt félre tettem. Volt olyan amikor anyám talált nálam aprót kb 6 ezer ft értékben és őszintén szólva én is meglepődtem mert úgy elraktam hogy magam is elfelejtettem hogy van, mert abban voltam hogy biztos az automatánál költöttem el a suliban. És az a pénz már előtte megvolt 2 évvel csak el lett felejtve mert egy kis dobozkába dugtam, és azt is az egyik fiókom leghátuljára raktam plusz pakoltam is rá.

De ami a lányod helyzetében van tényleg furcsa bár nem gondolnék semmi rosszra. Nem tudom mennyi pénz az amennyit ott találtál nála, mert lehet hogy kölcsön kapta, az is lehet hogy ő van megbízva hogy vigyázzon az osztálypénzre csak gondolom nem akarja ezt az orrotok alá dörgölni. Bár az tényleg felelőtlenség tőle hogy a pénzt csak úgy az asztalon hagyja a szemetek előtt kb mert bármikor bárki bemehet oda akár vendég vagy valamelyik családtag és simán elveheti, tehát én erre is odafigyelnék hogy ha van pénze akár 500 Ft is mindig olyan helyre tegye ahol nincs szem előtt.

Hogy honnan lehet én elsősorban munkára tippelek, lehet feketén dolgozik, az is lehet hogy a barátnőjével szedik össze valahonnan, nem kell rosszra gondolni, bár attól függ mennyi az annyi, és hogy mióta van az hogy ritkán jár haza később a megszokottnál. mert ha csak 10-15 ezer ft akkor túl nagy gond nem lehet. De ha már 20-30 ezer vagy annál több akkor kicsit elgondolkodnék róla hogy honnan lehet ennyi pénze. Bár lehet hogy tényleg összespórolta és csak azért nem mondja el hogy nem költötte el mert fél attól hogy visszakérnéd vagy valami, mert még ezt is eltudom képzelni.

Húgom is mindig azt mondta hogy elköltötte a pénzt amit kapott és a felét mindig félre tette amiről senki nem tudott de végül elmondta a dolgot, itthon pedig nem bukott le vagy ilyesmi de elmondta azt hogy azt az 500 Ft-ot ami megmaradt azt ő simán költhetné cigire, de mivel nem költötte rá így félre rakta, csak mert nálunk volt olyan gyanú hogy lehet cigizik, mert az osztályába elég sokan cigiztek és furcsálltuk hogy a napi 1000 Ft-ból szinte semmi sem marad és mindig arról számol be hogy vesz 1 péksütit és ennyi. De szerencsére kellemesen csalódtunk, ő is tudja hogyan kell bánni a pénzzel és ez most az egyetemi, kollégiumi időszakában is meglátszik, hogy ő betudja osztani, anyáméktól egy vasat sem kér, egyedül kezdésre kért pénzt ameddig nem volt munkája, de egyetem mellett dolgozik, bulizik is, de mértékkel és mindig marad pénze kajára, díjakra stb... Plusz valamennyi marad is neki amit félre tesz vésztartaléknak.

2013. okt. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán összegyűlhetett neki. Hetente 5000 forint sok pénz. Nálunk a sulibüfé elég drága, de naponta egy ezrest "nem tudnék" elkölteni. Vagy valahonnan máshonnan, értsd szülinap ilyesmik. Kérdezz rá, úgyse hagy nyugodni. Turkáltál nála, észrevetted, honnan van.
2013. okt. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi az a sok pénz??
2013. okt. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Nincs olyan project,amire ennyi pénz kellene...Nem szeretnék konkrét összeget írni,de tényleg sok.

Nem kutakodtam.Ma ötször szóltam neki,hogy tegyen rendet az asztalán,mert embertelen volt rajta a kupi és addig nem mehet sehova,amíg meg nem csinálta.Miután csak annyi volt a válasz,hogy "neki úgy jó,majd ő rendet tesz,ha zavarja",bementem és elpakoltam az asztalán,akkor találtam meg a pénzt is egy fiókban.

Elkölt napi egy ezrest,ez biztos.Ha nem is a suliban,akkor vesz magának ebédet,reggelit vagy iskola után beülnek valahova egy kicsit.

Osztálypénz nem lehet,mert azt mi,szülők utaljuk át külön bankszámlára.

Dolgozni biztosan nem dolgozik,nem azért,mert mi nem engedjük,hanem mert borzasztóan lusta.Annak örülök,hogy tanul,ezért nem is erőltettük nyáron sem a diákmunkát.

2013. okt. 9. 19:47
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

5000-10000-20000-100000- vagy 200000 ft

Egyébként anonim oldal egy összeget simán leírhatsz.

Ha ilyen 100000 ft nagyságrendű és biztos nem kapott senkitől akkor gáz van!!!!

2013. okt. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkor titkolózz egy anonim oldalon... Így elég nehéz segíteni. Egyeltalán nem mindegy, hogy 10k ft-ról van szó, vagy 100k-ról...
2013. okt. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
140 ezret találtam.
2013. okt. 9. 19:59
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Na, így már mindjárt más. Így már van okod aggódni.

Ennyi pénzt kétlem, hogy összespórolt volna.

Én a helyedben mindenképp rákérdeznék. Ez így már nem "játék".

2013. okt. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!