Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy tudnék motivációt szerezni?

Hogy tudnék motivációt szerezni?

Figyelt kérdés
8.-os vagyok és felvételizek majd másik suliba, de ahogy közeledik az egész úgy fogy a motivációm ahhoz, hogy tanuljak és hogy egyáltalán elmenjek másik városba, teljesen idegen környezetbe és kollégiumban. Itt szinte mindenkit ismerek, és azt sem tudom, hogy be tudok-e illeszkedni. Mivel motiválhatom magam, hogy tanuljak és ne féljek? Esetleg megnyugtató történetek?
2013. nov. 3. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Megnyugtató történettel nem tudok szolgálni, de én is ilyen helyzetbe vagyok. Nagyon izgulok a felvételi miatt. Kolis hál'istennek nem leszek, de azért a nap nagy részét a suliban fogom tölteni..

Mitől félsz?

2013. nov. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kiközösítéstől főleg. Először is metalos vagyok, nagyon látszik is rajtam, masodszor sokáig tart, amíg megnyílok az embereknek, ha meg sikerül, akkor túl közvetlen leszek :/ Régi sulimba nemis tudtam beilleszkedni, aztán másikba mentem, ott is 3 évig tartott és most meg rengeteg embert ismerek és nehéz lesz szerintem az egész...
2013. nov. 3. 17:06
 3/10 anonim válasza:
100%
figyelj gondolom magyarországi vagy.. na én erdélyi vagyok és szintén nyolcadikos,nálunk az utóbbi két évben nagyon megnehezítették a vizsgákat olyan szinten hogy kamerákat szereltek be amik egész évben be vannak kapcsolva nem csak a vizsgák írása közben aztán a tanárok a helyet hogy bíztatnának minden második mondatuk hogy nem fog sikerülni a vizsgátok ... legfőképp a román ami nayon nehezen megy a matek úgyszintén szóval egyedül a magyar ment meg :D na szóval ha magyarországi vagy adj hálát :))
2013. nov. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tök hülyeség ha mások elítélik az embereket! Már csak "nagyobbak" és több eszük van, hogy nem fognak cikizni.

Motiváljon az,hogy jól fogsz teljesíteni a felvételin és az első helyre vesznek fel,amit bejelöltél. Én is ebben bízom, de mégsem megy...

Én sem barátkozok "fűvel-fával", de az új osztálytársaiddal 4 évig együtt fogtok lenni, az idő alatt meg csak lesz egy új barát.

2013. nov. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
ja és még annyi hogy tényleg nemtudok románul és nehéz a beilleszkedés ha román szakra megyek ..
2013. nov. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Unokatesom is Romániában tanul :/ Hát nekem még az is nehezíti a döntést, hogy kisgimis vagyok és maradhatnék itt...
2013. nov. 3. 17:25
 7/10 anonim ***** válasza:
És miért nem maradsz, ha ott jobb lenne neked? :)
2013. nov. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Társasági szempontból jobb lenne, de tanulást illetve nem :) Meg lehet ott is beilleszkedek, ott dől el...
2013. nov. 3. 17:38
 9/10 anonim válasza:
na ne aggódj én azt mondom... beilleszkedsz hisz gondolj csak arra,hogy a másik suliban is biztos lesznek hozzád hasonló személyiségek :) 17:11 voltam :D
2013. nov. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is nyolcadikos vagyok , de engem pont ez motivál! Az hogy ha jól tanulok és jó lesz a központi akkor bekerülhetek álmaim iskolájába ahol a (remélhetőleg) legjobb éveimet fogom tölteni.


Az motivál hogy igen már nincs sok vissza és itt hagyhatom magam mögött a sulit amit már unok és jöhet a gimi. Nehéz lesz de új és érdekes.

2013. nov. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!