Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 1-est kaptam, hogy dolgozzam fel?

1-est kaptam, hogy dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
8.osztályos vagyok. Ma egyest kaptam matekból mert nem tudtam a geometriai fogalmakat. Egyébként ez az első egyesem. (tavaly kitűnő voltam) Idén viszont több tantárgyból is rosszul állok. Angolból tavaly szín 5ös voltam most meg 3db 4esem van. Földrajzból 2db 3asom meg 2db 5ösöm, matekból meg ez az egy jegyünk van csak. Szegedre a Radnótiba szeretnék továbbtanulni ez viszont kicsit elbizonytalanított. Hétfőn írunk az algebrából,talán az segít.

2013. nov. 8. 16:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Tanulj többet, koncentrálj arra amit csinálsz és ne keseregj. De ez az év fontos, ne most rontsd el, főleg ha eddig jó tanuló voltál.
2013. nov. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Ne siránkozz. Megtörténik. Inkább tanulj többet.
2013. nov. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Tanulni kéne.Amúgy ennél nagyobb bajod is lesz még gondolj arra.
2013. nov. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
96%

Ez van, majd legközelebb jobban sikerülnek a dolgok.

Én elsőéves főiskolás vagyok, és már október közepén minden tantárgyból megbuktam és már be se kell járnom.

Szerintem te jobb helyzetben vagy.

2013. nov. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Én tavaly rontottam el a földrajzot (akkor hetedikes voltam), volt egy kettesem, majd két hármasom, aztán egy négyesem.. Úgy éreztem, hogy ennyi, elcsesztem, úgy sem tudom már kijavítani. De aztán erőt vettem magamon, azt mondtam, hogy meg fogom csinálni, tanultam, feleltem, és dőltek az ötösök, év végére már kitűnő voltam. Te is meg tudod csinálni. Kaptál egy egyest. Szerintem nincs sok ember, aki még soha nem kapott borzalmas jegyet. De ez még csak egy, az a fontos, hogy most már ne legyen több. Tanulj, próbálkozz a tanárnál, hogy felelsz, vagy csinálsz bármilyen plusz, szorgalmi feladatot, ilyenek. Félévre húzd fel az átlagod, számít a félévi eredmény nagyon, persze tudom, hogy tudod te is. Egyébként én utálom a geometriát, egy négyest nagyjából össze tudtam belőle hozni mindig, de ötöst, azt nem nagyon. :D Az algebra már jobban bejön. :D (Egyébként én talán 6.-ban kaptam egy egyest énekből, azt hittem belehalok (tudom, az ének miatt nem kéne) de kitűnő létemre úgy gondoltam szégyen.) Úgyhogy igyekezz, ami történt, megtörtént, nem tudsz rajta változtatni, most már törekedj a kijavításra. Sok sikert neked hétfőn az algebrából, ha nem felejted el, akkor visszaírhatsz ide, vagy privátba nekem, tartom benned a lelket. :DD Ha valakinek még nem "esett volna le" én is nyolcadikos vagyok. :D Na hajrá! :)
2013. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy egyes nem olyan nagy tragédia...

Ha meg más jegyed nincs mellette, akkor tényleg nem kell pánikolni, igyekezz ötösöket szerezni mellé.

Földrajzból is simán kijön az ötös, ha igyekezel, most állsz 4,00-ra, fél jegyet javítani nem túl bonyolult.


Én is kitűnő vagyok, de eddig 8.-at (és az alsó osztályokat) kivéve mindig sikerült összeszednem 1-2 egyest, és mindig sikerült kijavítanom, általában nem túl nagy erőlködés árán. Kivéve max, mikor én is matekból kaptam egyest. Nem vertem nagydobra, de miután évvége felé közeledve úgy álltam hogy volt az egyesem, öt négyesem, és két ötösöm, akkor egy kicsit azért én is kiakadtam. De megoldtam.:)

2013. nov. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
De örülnék neki ha csak egy egyesem lenne...
2013. nov. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Most ez akkora tragédia? Ha ennyiről kiakadsz, nem tudom mi lesz veled. Ez így megy. Nem sikerülhet minden tökéletesen. Kaptál egy egyest, na és akkor mi van? Szerinted nem tudod kijavítani? A többi jegyet is simán ki tudod javítani. Tanulj és menni fog. Emiatt pedig ne fossad össze mert felesleges.
2013. nov. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Tom Benko ***** válasza:
100%
Használd ösztönző tényezőnek.
2013. nov. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a biztatást. :) Hétfőn írok,hogy milyen lett az algebra.
2013. nov. 9. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!