Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális hogy ekkora büntit...

Normális hogy ekkora büntit kaptam?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, jeles tanulmányi eredménnyel, eddig max 10-ig engedtek ki, most viszont 12-kor jöttem haza.

A hajamban egy piros és egy kék tinccsel ami HAJSZÍNEZŐ volt tehát ki lehet mosni. Ráadásul anyáék ordibáltak velem amiért "érzeték a cigi füstöt meg hogy piáltam meghogy láttak egy nem túl bizalomkeltő sráccal meghogy nagyot csalódtak bennem" hát könyörgöm had szórakozzak egy kicsit!!

2 hónapig nem mehetek sehová...


2012. júl. 31. 11:37
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
84%
hát szerintem jogos a büntetés.
2012. júl. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
60%
14 évesen 8-ig sem engednélek ki.. úgylátszik az okosak is lehetnek hülyék
2012. júl. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
94%

Ha 14 éves lennék, együttéreznék veled... De 32 vagyok... :)

A féltést, aggódást te is megfogod tapasztalni, ha anya leszel. Hogy milyen érzés az, amikor buliba engeded a gyereked, és tudod, hogy már mindenhol ott a cigi, pia, és a kábszer. Ha pedig 2 órát késel... az az őrület, hiszen bármi bajod eshet... Miért nem szóltál legalább telefonon nekik? Én is nagyon megfogom nézni, hogy a most 8 éves lányom majd kikkel megy buliba, és hogyan, milyen állapotban jön haza... Ha bizalmat akarsz magadnak, akkor tegyél is érte, amit megígérsz, azt tartsd be, különben mit vársz tőlük? Tele a tévé eltűnt, megerőszakolt gyerekekkel... Hidd el, ha érzik rajtad, hogy felelősen gondolkodsz és állod a szavad, ők is lazábbak lesznek majd. Minden jót! :)

2012. júl. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
95%
14 évesen ha valóban cigiztél, ittál, és srác is van az ügybe, aki nem túl bizalom keltő, hát jogos, mondjuk én a hajszinezőért nem büntetném meg a 14 éves lányomat :D
2012. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
82%
14 évesen nekem 8-ra kellett hazamennem.
2012. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
91%
Megértem, hogy túlzásnak érzed, de a szüleidet is megértem. Nem akarják, hogy megindulj a lejtőn, ahogy sok tizenéves teszi. Ha előre megmondod, hogy később mész haza, és ha kibírtad volna pia/cigi nélkül, akkor szerintem nem szóltak volna semmit, de így egy kicsit tényleg durva. Talán te nem úgy érzed, de egy 14 éves lányt nagyon könnyű rávenni különböző mókákra, amit még talán élvezel is és szórakozásnak nevezel, csak könnyen elkap a gépszíj. Ha te úgy is érzed, hidd el, nem látod még igazán, mi a jó és rossz, és amíg ilyen kis naív vagy, muszáj szigorúnak lenniük. (Ezt hívják nevelésnek.) Nem tudom, jogos-e a két hónap, de a szüleid haragját és aggódását megértem. :)
2012. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
94%
Nem szóltál nekik, hogy később mész haza? És tényleg cigiztél, ittál? Ha igen, akkor megértem őket. A hajszínező nem vészes szerintem.
2012. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
83%
14 évesen 10-ig vagy elengedve? Tutira nem engednélek el eddig... És még 2 órát késel, cigizel, iszol és egy kétes fiú kísér haza... Te mit mondanál a gyerekednek??
2012. júl. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim válasza:
89%

14 évesen nekem eszembe se jutott kijárkálni éjfélig, de még 10-ig se. Nem voltak bulik, a gyerekek nálunk nem cigiztek meg piáltak.

De sajnos ha a mai viszonyokat nézzük, érthető.. 12-13 évesen már természetes a pia, a buli, stb. De egyetértek az előttem szólóval: máskor telefonálj, és akkor nem lesz baj. Mellesleg ha tényleg cigiztél, pasiztál, piáltál, akkor jogos! :D

22/L

2012. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
63%

Lehet, az én anyám volt szigorú, de engem 14 évesen 8ig SEM engedett ki. 16 voltam, mikor az utolsó busszal (7 óra) mindig haza kellett mennem, barátnőnél alvás szóba sem jöhetett. 17 évesen aludtam először a barátnőmnél (lány vagyok, nem fiú...) úgy, hogy egyeztettek a szülők. 18 éves koromban Lehettem kint fél 9ig!!! Ja, és a barátaim is, szóval nem maradtam le semmiről. 10-re már mind ágyban voltunk otthon, és max egy SMS-t dobhattunk egymásnak. Aztán 19 évesen már nem nézte, mert dolgozni kezdtem. Azt mondta, egy dolgozó nőnek nem szól bele az életébe, csak próbáljak tisztességes maradni.

Visszanézve szerintem korrekt volt. Semmiről sem maradtam le, és szuper gyerekkorom volt. Ismétlem, GYEREK korom. Nem minifelnőtt, mint a mai tinik.

25/N

2012. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!