Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lanyom es masik 2 lanyt...

Lanyom es masik 2 lanyt cigizesen es ivason kaptam mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 14 eves lanyom es masik 2 lanyt ( akiknek a szuleit ismerem eleg jol) rajtakaptam hogy cigiznek es isznak alkoholt es most mit tegyek a lanyom eleg szemtelen nagyszalyu es tolem mindent megkap

De szoljak a masik 2 szulonek?

Es mien buntetest adjak a lanyomnak?

A lanyom sokszor jott haza cigiszaguan


2012. márc. 8. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szólj a másik két szülőnek. Ülj le a lányoddal és beszéljétek át, de ne tarts hegyi beszédet, mert fölösleges. A lányod kamasz és mint minden rendes kamasz, lázad. Néhány kivétellel a kamaszok többsége elszívja az első cigijét és megissza az első pohár alkoholt. Ma ez pár évvel előbb történik. Egy biztos, hogyha nagyon szigorú vagy, akkor elmarod. A dohányzástól úgy sem tudod eltiltani. Egyébként jó lenne tudni, hogy te dohányzol-e? Megbüntetheted, de örökre akkor sem tudod bezárni. Mert ezektől a dolgoktól csak akkor tudod "megmenteni". Persze ne hagyd annyiban, kapjon szobafogságot, de ennyi. Állítsátok föl közösen a szabályokat. Partnerként.
2012. márc. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Igen. Szólni kéne a másik két szülőnek. Érdemes lenne elbeszélgetni a lánykával arról, hogy mennyire káros a dohányzás és az alkohol. Ti dohányoztok? mert úgy nehezebb a dolog. Büntetés...elég büntetés az, hogy most lebukott, lehet hogy nem mutatja, de biztos szégyelli magát. Megkérdezném tőle, hogy oké, most kipróbálta, milyen volt? Mit érzett? Szabadnak, felnőttnek érezte magát? Milyennek képzeli magát 5 év múlva, 10 év múlva. De részletesen ám, mik az álmai, vágyai. Milyen ruhákat, házat, autót szeretne...és már meg is tudtuk mik az elképzelései. Ha okos lány, magától rá fog jönni, hogy a céljai eléréséhez kell-e a cigi és az alkohol. Beszélgetni,beszélgetni, beszélgetni.
2012. márc. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
szólj a másik két lány szüleinek,ültesd le a lányod,és beszélj vele,ezt te rontotta ha ha még szemtelen is,ne engedd el sehova,tiltsd meg a netet és vedd el a telóját,min egy hónapig magyarázd el neki mennyire káros,egészségtelen,és ne adj neki zsebpénzt,ha továbbra sem hagyja abba
2012. márc. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Igen, szólj a másik 2 lány szüleinek.

És gondold át: Miből vette a lányod a cigit, piát? Ezek nem olcsó dolgok. Tőled kap zsebpénzt? Azonnal megvonni. Ha ilyenre költi nem érdemli meg.

Mennyire tudod ellenőrizni? Mivel visszaélt a bizalmaddal így a szabadságának is lőttek. Van az iskola, azon kívül meg nincs semmi délután vagy hétvégén, főleg nem ez a másik 2 lány.

Alkoholszondát lehet már venni párezerért, azzal szúrópróbaszerűen ellenőrizni is tudnád. A cigi meg messziről bűzlik.

2012. márc. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

"lanyom eleg szemtelen nagyszalyu es tolem mindent megkap"


Esetleg nem gondolod hogy ez a két dolog összefüggésben van?

2012. márc. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Először is tanulj meg írni...

Másodszor pedig nem most, hanem előtte kellett volna megnevelni. Csak rosszabb lehet a helyzet.

2012. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a suliba sok 8.-as cigizik(én nem),az ivás meg szerintem nem bűn..persze mértékkel.Ha 1-szer-1-szer iszik egy üveg sört vagy valamit,attól még nem kell kiakadni.Ő b*ssza tele a tüdejét nikotinnal :/ Gondolom azért csinálja,mert menő akar lenni...Most mondhatnám,hogy szólj a szülőknek,de szerintem ne mindenféle képpen,mert lehet hogy tudnak róla,vagy nagyon szigorúak.
2012. márc. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó vagyok.Irtatok olyat,hogy nincs net,meg szonda...pff...Már nem azért,de ez kicsit túlzás nem?Azért szonda nem kéne...

14/L

2012. márc. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

14l vagyok, kipróbáltam már a cigit, persze anyám nem tud róla. Akkoriban elég depressziós voltam, csodálkoztam is, hogy nem derült ki. Magamtól tettem le, amikor sikerült talpra állnom és belevetettem magam az eddzésbe. Jólvan rólam ennyit.... Amugy majdcsak leáll, rájön, hogy tiszta hülyeség. A pia nem bűn, de mértékkel.

Nos, büntetés:

-Kislányom, nyugodtan dohányozz, de akkor vedd meg magad! Én nem adok rá pénzt.

-Két hét szobafogság.

-piát én adok

-Elmondom a másik két lány szüleinek is a dolgot

Egy könyvben olvastam, idézem:a kamaszt kamaszkora előtt lehet és kell nevelni

annyit tehetsz, hogy elbeszélgettek, de ne arról, hogy milyen káros a cigi, mert csak az maradna meg benne, hogy "anya hülye szövege". Kérdezd meg, hogy szokott rá stb ilyenek

2012. márc. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát először is el kell magyarázni nekik, hogy a cigi és a pia miért nem jó, hogyan ártanak vele maguknak és másoknak (passzív dohányzás) és hogy milyen következményei lehetnek, főleg fiatalon. Büntetés előtt mindenképpen tudniuk kell, hogy miért kapják a büntetést, és hogy a büntetés az ő érdekükben történik. Ezt nagyon fontos hangsúlyozni. Apa is veletek él? Ő is magyarázza el, hogy ezek miért rossz dolgok, de először csak érthetően magyarázza el részletesen, a veszélyeit is elmondva, és ha sokáig nincs eredmény, akkor lehet ráijesztés, büntetés.

A többi részéhez nem tudok hozzászólni, majd mások remélem megteszik/tették.

2012. márc. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!