Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor várható kb. az első...

Mikor várható kb. az első menstruációm?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok. Nem vagyok magas, de azért látszik a változás, és túlnőttem pár osztálytársamat (pedig régen utolsó voltam). A melleim fejlődni kezdtek, a családban senkinek sem nagy - így nekem se - de azért látszik a változás. Szemérem és hónaljszőrzet (az előbbi már hónapokkal ezelőtt, az utóbbi nemrég) megjelent. Fehérfolyás már több hónapja van. Anyunak és nővéremnek is ekörül jött meg az első. Kicsit aggódom, mert az osztályban már szinte mindenkinek megjött... Nem mintha bánnám, és tudom, hogy mindenkinek a saját belső órája szerint jön meg... De szerintetek, én kb. mikor számíthatok rá? Közel vagyok? Szeretnék rá felkészülni.

2013. nov. 12. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Áhh, ne várd, nem jó. Kb két és fél éve mensizek és nem a kedvenc időtöltéseim közé tartozik a tamponcsere és a véres lepedő mosása. Nekem amúgy évekig volt fehérfolyásom előtte. Valószínűleg nemsokára megjön, tarts magadnál mindig tampont vagy betétet (én tamponpárti vagyok, mert utálom, hogy a seggemig lefolyik a vér, ha betétezek). Úszás után jött meg amúgy a barátnőmnek és nekem is, meg osztálykiránduláskor,üdülésnél van rá több esély.

13/L

2013. nov. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Nem várom, pont ezért akarok rá felkészülni. Félek, hogy iskolába jön meg vagy hasonló. Tudom mit kell ilyenkor tenni, de akkor is, tuti be fogok pánikolni hirtelen... Lesz nálam mindig. Mégegyszer köszi :)
2013. nov. 12. 16:42
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként, a fehérfolyást már 10-11 éves korom óta tapasztalom én is, de kb. az utóbbi pár hónapban kezdett intenzívebb lenni.
2013. nov. 12. 16:44
 4/9 anonim ***** válasza:

Bármikor megjöhet, így, ahogy már leírták előttem is, légy készenlétben.:)

De tényleg ne várd, borzalom ami akkor történik az ember lányával...

16/L

2013. nov. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is! :)

Anyu is ezt mondta, legyek készenlétben... :o Mesélte, hogy amikor neki először megjött, nem is érezte, semmije se fájt, csak látta., mikor wc-re ment. Félek, hogy pont órán történik ez meg... Köszönöm mindenkinek! :)

2013. nov. 12. 19:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is már akármikor megjöhet, legyen nálad betéten kívül egy leggings esetleg tesicuccban és egy tiszta alsónemű is, ha megtörténne a legrosszabb, bár én mindig érzem, és ki tudok szaladni vécére, ha suliban is vagyok.


Egyébént tényleg ne várd, de legyél felkészülve. Egy idő után hozzá fogsz szokni, meg fogod érezni, és nem lesz ekkora ügy. Esett már meg velem, hogy váratlanul jött meg, de minden táskámban van már annyi cucc, hogy egy napot kihúzok vele. Neked is azt tanácsolnám, hogy akárhova mész, a táskádban legyen egy-két betét, biztonságérzetet ad.

Sok sikert! :D

2013. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! :D Hát remélem nem lesz semmi meglepetés. Tartok magamnál, ezentúl főleg! :)
2013. nov. 12. 21:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni, hogy mikor fogsz menstruálni, de nem is kell aggódnod 16 éves korodig.
2013. nov. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. nov. 13. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!