Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetek 12 éves fiammal?

Mit tehetek 12 éves fiammal?

Figyelt kérdés

Nehéz helyzetben vagyok.6 éve elváltam a fiam apjától.Éveken át alig lehetett a gyerekre rászólni fegyelmezés céllal,mert apuka és a volt anyós mindjárt a gyámügyön volt,hogy ilyen meg ollyan szörnyen bánok a gyerekkel.Ma már ott tartunk,hogy egyáltalán nem hajlandó tanulni (4 tantárgyból bukásra áll) ha kérdezem a leckét azt mondja,hogy úgysem tudok vele mit csinálni ezért nem tanul,nem mond fel semmi lecót.Évekig hülyítette az apja,hogy ha betölti a 12 évet majd hozzá költözhet és ott aztán milyen klassz lesz.A fiam mindig a fejemhez vágta,hogy úgyis elköltözik az apjához.Elkeseredésemben azt mondtam,hogy rendben próbáljuk meg,hátha az apjánál majd jobban érzi magát és tanulni fog.Csakhogy ekkor jött a nagy pofon,mert apuci közölte,hogy ő nem tudja magához venni,mert ilyen-olyan gondjai vannak.Őszintén örültem,hogy végre átlát a gyerek a dolgon,hogy csak a hülyítés ment évekig és végre talán belátja,hogy ő itt van otthon itt szeretik és itt kell helytállni.Sajnos nem így történt.Abszolult nem fogad szót.Az arcomba vágja,hogy úgysem tudok vele mit kezdeni,mert meg nem verhetem (soha nem is tettem,bár egy-két fofon nagyon nem ártott volna!)mert majd mama és apa megint jól feljelent.

Mit tehetnék?Nem akarom,hogy megbukjon,de nincs semmi amivel büntethetném a nemtanulásért!Apuci meg élvezkedik,hogy falakba ütközöm és nem boldogulok a gyerekkel.Ja és persze ő mossa kezeit,mert neki ilyesmire nincs ideje!

Kérem aki tud segíteni tegye meg,mert nagyon elvagyok keseredve!


2009. nov. 18. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nevelési tanácsadó nincs véletlen a közelben?A gyámügy miatt ne aggódj,nem hiszem,hogy fegyelmezésért elvennék a gyermeket,főleg,hogy az "édesapa" nem is tart rá igényt.
2009. nov. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szia! több dologgal is próbálkozhatsz

de legyél fokozatos számítógép megvonás aztán hobbi tol eltiltás telefon "féltéglára" cserélés vagy hasonló retorziók de amivel leginkább ki tudod készíteni ha minden körülmény ellenére higgadt maradsz vele mert látnia kell hogy te vagy a főnök te tartod el szóval nem vagy köteles le ereszkedni hozzá főleg nem !kiabálni! vagy !verekedni! attól nem fogy tisztelni vagy jobban tanulni ha vered vagy kiabálsz mutasd meg a szellemi fölényed

Ha ez nem jönne be: Akkor fenyegetőzhetsz azzal hogy beadod egy bentlakásos iskolába ,de ne add be csak fenyegetőzz találj ki valamit hogy mit tudom én az ország másik felére száműzöd. Ez ebben az életkorban elég nagy lélektani hatással szokott lenni csak az a lényeg hogy hitelesnek tűnjön. Sok sikert

Üdv:CS

2009. nov. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.Nevelési tanácsadó legközelebb 35km-re van,mert egy pci faluban lakunk,ide nehezen hordanám el a 9 hónapos kisöccse mellett,de végszükségnek én is ezt gondoltam.A számítógép nem érdekli,inkább az udvaron lenne,nagy állatbarát.Nem szoktam megverni,kiabálás is ritkán van.Néha a kicsitől tiltom el,mert őt nagyon imádja és mindig őt dajkálná,de ez sem túl jó,hiszen testvérek és a kicsi is megőrül érte.Azért próbálom vele éreztetni,hogy én vagyok a főnök,csak nehéz.Nagyon szeretem és nem szeretném ha tönkre menne az élete.
2009. nov. 18. 20:46
 4/10 anonim ***** válasza:

mért menne tönkre az élete attól ha cinikusan vagy viselkednél vele csinálj belőle viccet mond meg neki hogy utca seprőkre mindig lesz szükség vagy hasonlók

és oszd be jobban az idődet foglalkozz vele többet mert értem hogy van neki tesója de ez nem mentség hogy vele ne foglalkozz szegény elég fölöslegesnek érezheti magát mert szerintem nem sokat foglalkozol vele

Ha sokat beszélgetsz vele akkor hidd el megváltozik

Ha nem akkor viszont pár év és egyszerűen le fog szarni.......

2009. nov. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:Kössz a kedvességet!Mivel a kicsi még csak 9 hónapos,a nagyobbik fiammal a problémák meg évek óta tartanak(már ha egyáltalán elolvastad miről írtam!!!)így nem hiszem,hogy a gond az általad említett "kevés foglalkozásról"szólnának!

Rengeteget beszélgetünk,olyankor nincs is gond,csak ha eljutunk a számonkéréshez!

2009. nov. 19. 20:44
 6/10 anonim ***** válasza:
szerintem te nagyon jó anya vagy amit a fiad sajnos majd csak később fog belátni.a kicsitől ne tiltsd el tök jó ,hogy szereti és nem féltékeny rá.ez egy nehéz helyzet mindkettötöknek,ráadásul ő kamaszodik és az apja arra nevelte,hogy nem tartozik felelősségel a tetteiért.próbáld elmondani neki,hogy te nem leszel mindig vele és akkor miből fog élni ha nem tanul,az apjára már most sem számíthat nemhogy később.szerintem igazából az apjában csalódott csak mivel te voltál aki nevelni próbálta rád vetítí a dühét ki.apja gondolom soha semmiért nem szólt rá.ha igí szereti a picit példálozz vele,hogy mit szólna ha csak ketten lennének az öccsével és nem tanulna az öcsike Ő mit tenne,hogy érezne akkor.légy vele nagyon türelmes tudom nehéz,de érezze ,hogy szereted és fontos neked,hogy boldog legyen.az apjáról meg megvan a véleményem,én nem is engedném találkozni vele.ha segíteni nem tud ne is ártson.sok sikert.
2009. nov. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok.ja és mondd el neki,hogy nem veled szúr ki ha nem tanul hanem saját magával mivel tanköteles16 éves koráig ezért ha megbukik akkor is kell majd suliba járni csak +még egy év és még ciki is ,hogy megbukott.tehát jobb ha tanul .esetleg jó jegyért jutalmat kaphat.pl ha nem bukik félévkor cserébe elviszitek moziba vagy valamit kap amiről tudod,hogy nagyon vágyik rá.
2009. nov. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást.Megpróbálom a jutalmat,csak az volt eddig a baj,hogy apukának ment egy telefon és bármit akart a fiam,ő tét nélkül megvette neki,csak foglalkozni ne kelljen vele.Eltiltani nem akarom az apjától,mert mégiscsak a családja és félek,hogy akkor méginkább ellenem fordulna.

Mégegyszer köszönöm a jótanácsokat!

2009. nov. 20. 08:02
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

pedig biztos hogy az a baja hogy féltékeny a kicsire és ezért viselkedik így

ez amolyan segély kérés hogy: Anya Én is a világon vagyok....

11 évig egyedül volt csak vele foglalkoztak úgyhogy nehezen tűri hogy most nem foglalkozol "annyit" vele

Ja és el olvastam az kérdésed válaszaid és kB 6-szor írtad hogy 9 hónapos... És?

2009. nov. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ez előző vagyok csak ketté vágott

attól még hogy 9 hónapos attól még a 12 évessel is foglalkoznod kell mert még ő is kicsi és még gyerek lelkileg remélem nem akarod azt hogy amolyan utcagyerekké váljon csavarogjon cigizzen igyon drogozzon


megkérdezhetsz pszichológust is személyesen de nem hinném hogy merőben más dolgokat mondana

2009. nov. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!