Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit szopizik egy majdnem...

Mennyit szopizik egy majdnem 2 hetes baba? Az enyém alig van 4-5 percet a cicin, utána befejezi. Ráadásul nagyon fáj ahasa minden evés után mert sok levegőt nyelhet. Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Még nem vettem mellszívót, de tegnap sikerült kézzel lefejnem 30 ml tejet amit szopizás után még odadatam neki, és rögtön be is kortyolta. lehet hogy cumisüvegből kéne etetnem a cici mellett, nem fogja összezavarni? A hasfájása is nagyon aggaszt, csak hasonfekve nyugszik meg valamelyest, de úgy meg nem merem hagyni mert félek, megfullad. hogyan kerülhetném el hogy ne egyen meg annyi levegőt a tejcsi mellé?
2011. szept. 22. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen gond és egyszer olyan fáradt voltam hogy hagytam őt is hason elaludni egyhuzamban 5 órát aludtunk.

Szerintem hagyhatod hason aludni bár erről megoszlanak a vélemények.

2011. szept. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 4-5 perc nagyon kevés mutatja Ő is azzal, hogy a "evés" után még 30 ml lemegy!

Ilyen idős korban akár még 45-55 perceket is szopiznak a babák, mert még csak gyengén tudnak szívni. Én is etettem a lefejt tejjel cici mellett cumisüvegből is két hétig, akkor hízott 500 g (!)-ot, és abbahagytam ezt a technikát. Nem mondom, hogy kicsit nem lett ügyetlenebb, de annyira nem tudja megzavarni, hogy ne fogadja el újra a cicit! Etr el ne hidd senkinek, mi próbáltuk!

A szelet a popsijába dugott lázmérővel tudod "lecsapolni", ha több volt kettőnél, én mindig ehhez nyúltam, és bevált. Sokszor kaka is jött spriccelve, nem csak puki! Utána vigyor és 5 percen belül alvás. (Majd' megzabáltam!) :)

Az alapos büfiztetés is NAGYON fontos! A két kis karja lógjon a hátadon, annyira magasra tedd a válladra és potyold a kis hátacskáját.

Egyébként altathatod hason is nyugodtan, az előttem szólóhoz hasonlóan mi is aludtunk már 7,5 órát 3 hetessel egyfolytában úgy, hogy hasra fordítottam. A lényeg, hogy akkor ne takard be túlzottan, a kis lapockájáig elég, nehogy túlmelegedjen!

Kitartást, amikor már belejövünk, olyan jó, igaz Csajok?! ;)

2011. szept. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vigyázz a cumisüveggel, ha sokáig akarsz szoptatni. Valószínűleg még elfárad és azért hagyja abba ilyen gyorsan a szopit, egy kis pihenő, böfiztetés után rakd vissza a melledre és akár 1 órán keresztül is próbálkozzatok a szopival. Esetleg néhány evést mérj le, h valójában mennyit eszik.És csak akkor pótolj, ha már legalább 3/4 óra szopizás után is csak 50 mili alatt van az amit szopizott. Pár hét alatt megerősödiki és akkor már ügyesen fog csak szopizni. Ezt tapasztalatból mondom, mert az én lányom sárga volt és ezért sajnos neki is kellett adni a cici mellé pótlást cumisüvegből, de ez kb. 5-6 hetes koráig ment így . Utána már csak szopott és 15 hósan hagyta abba a szopit, akkor is csak azért mert én 3 napra kórházba kerültem. kitartás, hidd el megéri!!
2011. szept. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! 4-5 perc az nagyon kevés! Az én kisfiam 3,5 hós, és most lakik jól 10 perc alatt. Próbáltad már két ciciből etetni? Ha ez egyikből már nem kér, akkor tedd rá a másikra. Nálunk is ez volt, mai napig 2 ciciből eszik. A cumisüveges megoldás sem rossz, de az legyen az utolsó megoldás, mert megzavarhatja, hiszen abból könnyebben jön a tejcsi, és amiatt szerintem elhagyhatja a cicit, csak fejéssel pedig nem sokáig lehet a tejet "megtartani". A hasfájást majd kinövi, olyan 2-3 hónapos korára. Próbáld meg evés közben büfiztetni többször is, és akkor visszatenni cicire, ha büfizett, mert a levegőtől érezheti azt tévesen hogy tele van a hasa, ezért is szopizhat keveset. Ami miatt sok levegőt nyelhet, az attól is lehet, hogy nem jól teszed cicire, és sok levegőt szív a cicid mellett, kérd meg a védőnődet, hogy mutassa meg, hogy hogyan tudja a legjobban bekapni a babád a cicidet, hátha akkor kevesebb levegőt nyel. Altathatod nyugodtan hason, nem hiszem, hogy gondot okozna, hiszen vannak olyan babák pl, akik csak hason szeretnek aludni! Sok sikert! Ha ez a korszak elmúlik, akkor tényleg minden sokkal jobb lesz. :) Főleg amikor jönnek az első tudatos mosolyok, hangos kacajok, és a többi. :)
2011. szept. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!