Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetek? A barátnőm...

Mit tehetek? A barátnőm teljesen magába van fordulva a súlya miatt :/

Figyelt kérdés
Igen, túlsúlyos, de amúgy szép lány. Azt mondja utálja magát, a családja piszkálja a súlyával, egy régi barátnője is, akit mostmár kiutáltunk mert nagyon gáz. De mondjuk itt leírta a barátnőm, hogy mi a gond: [link] kitaláltam, hogy menjünk a csajokkal kondizni minden héten, de több nem jutott eszembe. És furcsa, de én is sírok, mert utalom, ha a barátnőim rosszul érzik magukat. És tudom, hogu milyen rossz neki, régen nagyon csúnya voltam és a mai napig szorongok emiatt, festem a hajam, éheztetem magam stb. De ez most lényegtelen. Hogy segíthetek neki? Ő 14, én 13, a barátnőink meg 15 évesek.
2013. nov. 24. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Térítsd észhez, hogy fejezze be a rinyálást és tegyen akkor a kövérsége ellen. Egészséges étkezés, fokozatosan egyre több testmozgás. Annyiféle torna van a neten teljesen ingyen, hogy örök életére elég lehet. Nasikat, cukoros üdítőket, chipset, pékárut, gyorskaját írtsa ki az életéből. Sok zöldség, könnyű húsok párolva és nem egy vödör zsírban sütve és mozgás mozgás mozgás. Hosszú meló lesz,. de nem egy ismerősöm fogyott le drasztikusan és mégis egészsgées maradt. Te meg ne koplalj a jó isten áldjon meg, ha hájasnak érzed magad, étkezz eégszségesen és tornázz, kodizz. Erről az önsajnálatról meg álljatok már le. Tenni kell keményen azért, hogy elérj valamit.
2013. nov. 25. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdés az, hogy hány cm és hány kg? Nincs róla egy képed? (Csak a testéről)


Ha tényleg nagyon túlsúlyos, akkor nem csak a lelki problémái, hanem az egészsége miatt is fontos, hogy normális testsúlyt érjen el.

Ebben lehetne neki segíteni. Keressetek együtt diétákat (mondjuk javaslom, hogy szakembertől kérjetek segítséget, mert a legtöbb "divatdiéta" iszonyatosan egészségtelen).

Keressen fel a lány egy dietetikust, aki pontosan össze tudja neki állítani a diétáját.

Sőt, igazából nem is diétának mondanám, csak egy egészségesebb életmódnak inkább:)

Fontos, hogy vállaljatok vele szolidaritást. Ha ő ott van, akkor ne menjetek mekibe, ne egyetek előtte csokoládét, csipszet stb-t. (Ha nektek nincs szükségetek fogyókúrára és néha szoktatok ilyeneket enni, akkor várjátok meg míg hazaértek, ne előtte tegyétek).

A sport nagyon jó ötlet. Járjatok el minél gyakrabban, az nektek sem árt:)

Ha sikerül fogynia (akár csak 1-2 kilót is), dicsérjétek meg, hogy legyen pozitív megerősítése.


Ha nincs arányban a boldogtalansága a testsúlyával (pl. 5 kg felesleg van csak rajta...), akkor az első körben egy pszichológushoz kellene eljuttatnotok.


Egyébként a pszichológust akkor is ajánlom, ha tényleg nagyon túlsúlyos, mert az írásai alapján tényleg nagyon padlón vagy szegény.

Nem lenne jó, ha ebből valamilyen étkezési zavar vagy depresszió alakulna ki.


Ui.:

"És tudom, hogu milyen rossz neki, régen nagyon csúnya voltam és a mai napig szorongok emiatt, festem a hajam, éheztetem magam stb. "

Lehet, hogy neked sem ártana felkeresnek egy szakembert, ha éhezteted magad, mert az nagyon nem normális dolog.


Esetleg ha te elmész előbb, akkor ő is könnyebben rá fogja magát venni a dologra.

2013. nov. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Voltam már pszichológusnál :) Szorongást állapított meg. Amúgy ma megkértem, hogy írja le, hogy mit nem szeret enni és anyával összeírunk neki egy sulibarát étrendet. Anya nagyon ért az étrendekhez, pl mi paleozunk néha, és olyankor mindig fogyok egy csomót és amikor abbamarad nem jön vissza a duplája annak, amit leadtam. Kb 162 cm és olyan 70 kg körül lehet, de nagyon szép vékony lábai vannak, felsőtestre hízik. Amúgy nagyon vidám csajszi pl suliban csak gondolom ha egyedül marad akkor kezd el ilyeneken filózni.
2013. nov. 25. 17:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Amit tudsz tenni ,hogy elmész vele sportolni bátorítod meg segítesz neki betartatni egy étrendet

1 év alatt bőven letudna annyit adni ,hogy nem kéne szégyellnie magát a súlya miatt és legalább nő az önbizalma is tőle

2013. nov. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!