Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi van a kislányommal pár...

Mi van a kislányommal pár napja/hete teljesen ki van fordulva magából? Normális dolog ahogy hisztizik? Minden gyerek ilyen ebben a korban? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

2,5éves. Dackorszakban van ez idáig rendben van,csak nem tudom hogy minden gyerek ilyen e ebben a korban,vagy ő extra hisztis és akaratos?!

Ha valami nem úgy van ahogy ő akarja földhöz veri magát,annyira visít hogy taknya-nyála egybe folyik,totál vörös lesz. Borzalmas csúnyán tud nézni,van hogy a haját tépi,és szabályosan(nem találok jobb szót rá,bocsi)"agybeteg" lesz. Teljesen "megbolondul",olyan ideges lesz hogy félelmetes!:(((



2012. aug. 20. 22:42
1 2
 1/11 Miley91 válasza:
20%
Szerintem mindenképp a nevelési módszerrel van a gond. Meg kell értetni vele hogy ezt nem csinálhatja!!!! Nem kaphat meg mindent amit akar..szerintem egy pohár hideg víz csodákat tesz... :)
2012. aug. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
A kislány egyszerűen akaratos! :) Mivel még nem tudja magára zárni az ajtót és üvöltetni a zenét, hogy így "sztrájkolni", ezért így fejezi ki magát...:)) Ha egy kicsit erélyesebben rászólsz, hogy NEM, és tényleg nem engedsz, akkor kinőheti.(Én is ilyen voltam, anyukám is kicsit erélyesbben szólt rám, és voilà) :) sok sikert
2012. aug. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

" nevelési módszerrel van a gond" köszi,de hogy neveljem? Mit csináljak vele?

Bevallom volt már hogy a fenekére vertem,mert teljesen megörült,és nem bírtam cérnával.

De sem ez sem a szép szó SEM SEMMI nem használ ilyenkor nála. Mindenre csak a hiszti,meg a NEEEM a VÁLASZ!:(

2012. aug. 20. 22:59
 4/11 anonim ***** válasza:

Tanácsot sajnos nem tudok adni, csak valamelyest megnyugtatni, hogy nálunk is ez a helyzet (ugyanennyi idős a kislányom). Vannak napok, amikor nyugisabb, de ma este például amit művelt... pff

Van abban igazság, hogy tükröt tart elénk, mert amikor nekem "ideges" hetem van, akkor neki is :)

2012. aug. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Miley91 válasza:
Még mindig a hideg víz mellett voksolok.. :)
2012. aug. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Miley91 válasza:
Az megnyugtatja :)
2012. aug. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az en lanyom is 2,5 eves es hasonlo a szitu. O neha idegessegeben-hisztijeben tepni, marcangolni akar, csak nem mindig van mit. Multkor kinjaban mar a pisis pelust kezdte el tepni:-))) Nalunk a figyelem eltereles illetve a pohar hideg viz beigerese segit. Ahogy megkerdezem tole, hogy hozzam-e a hidegvizet, leall a hisztivel es mondja: "Aja nem, nem kerek vizet". Pedig soha nem locsoltam le vele, egyszer spricceltem csak rá egy keveset, mikor kifordult onmagabol. Ha itthon megy a hiszti, akkor neha magara hagyom, nem foglalkozom vele, ami szinten hatasos szokott lenni, mert nincs kozonseg, akkor minek produkalni?!

Hidd el, teljesen normalis ilyen korban a hiszti, max az "agybetegseg tunetei" masok.

2012. aug. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

utcán: elvonszolás a helyszínről

otthon: hagyd magára, ne foglalkozzál vele.

Még nem tudja kontrollálni az érzelmeit. Esetleg adhatsz neki valami párnát, hogy azon vezesse le a feszültséget.

2012. aug. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én minden hiszti közben elmondanám, hogy ha nem hagyod abba, mész a szobába/kiságyba/székre (bárhova, ahol nem csinál magában kárt, és ott lehet hagyni). Nem tudom, várnék egy kicsit, vagy elszámolnék 3-ig, aztán szó nélkül, totál higgadtan meg is tenném, amit ígértem. Beraknám a megfelelő helyre, ott elmondanám, hogy ha befejezted, akkor kijöhetsz, és ott hagynám.

A keresztfiam volt ilyen, ő a szobájába volt száműzve. Ha kijött, visszavittük. A módszer nagyon hatásos (gyerekpszichológus nagynénitől származik az ötlet), mindig jött a végén, mondta, hogy "megnyugodtam, kijöhetek?". Akkor elmondtuk neki, hogy miért kellett bemenni, és ezt nem csinálhatja. Ennyi. Elég hamar leállt ezzel.

2012. aug. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is pontosan ilyen, néha én is kételkedem benne,hogy normális a viselkedése. Én pár napja azt vezettem be, hogy amikor rájön a hiszti először megkérdezem az okát és igyekszem segíteni, ha ez sem jó neki akkor figyelmeztetem,hogy hagyja abba vagy megy a sarokba ezért és ezért. Ha folytatja tényleg megy a sarokba addig amíg le nem nyugszik. Ott sokszor percekig sír, nem hagyom egyedül, de nem is figyelek rá. Amikor abbahagyja odamegyek hozzá és elmondom neki ismét miért volt sarokba és ő bocsánatot kér és megígéri többet nem fordul elő. Persze másnap ismét kezdi :-). Nálam az nem működött,hogy otthagytam valahol,mert jött utánam. Mióta ezt bevezettem kicsit csillapodott a hiszti nála. Ha esetleg kijönne a sarokból vidd újra és újra vissza. Lehet az első nehéz lesz, de muszáj,hogy megértse nem ő az úr.
2012. aug. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!