Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehet valaki igazán jó...

Evele123 kérdése:

Hogyan lehet valaki igazán jó (pót) szülő? Van olyan könyv vagy segédanyag, amiből megtanulható?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, nincs meg ugyanaz a tisztelet velem szemben, mint az édesapjával szemben.

Lassan 11 éves fiúról van szó (negyedikes). 3 éve élek együtt az anyukájával és vele. A párom 5 éve vált el, ez a 2 év apa nélküli kihagyás is szépen rányomta a bélyegét a gyermek életére. Elég nehezen fogadott el, inkább befelé forduló, de érzékeny típus. Ritkán hajlandó kimozdulni otthonról, elég keveset is sportol, inkább a számítógépet nyomja. Azért vettünk neki egy tábla PC-t, hogy több időt legyen velünk és ne görnyedjen mindig a széken a monitort bámulva. Ha az iskolából nem rögtön hazamegyünk, hanem kimozdulunk valahová, akkor duzzog egyet és beleegyezik. Ha egyenesen hazaérünk, nem lehet őt kirobbantani otthonról. Fegyelmezési problémáim vannak vele...



2013. dec. 1. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon szép dolog,hogy foglalkozol ezzel a "kisfiúval".Azt el kell fogadnod,hogy nem tisztel ugyanúgy,mint az édesapját.Az édesapja mégiscsak az édesapja,őt nem pótolhatod,ezt meg kell értened.Viszont lehetsz ezzel a fiúval megértő,kedves,és lehetsz vele bizalmi viszonyban.Szóval engedd,hogy magától kezdjen el megbízni benned.Amúgy engem sem lehetett annak idején kirobbantani a gép elől..csak egy ember miatt voltam hajlandó kimozdulni annak idején,ő 25 éves volt még akkor.Most 31 éves(nő egyébként),és már kezdünk sajnos elszokni egymástól.Azért szerettem meg őt annak idején,mert mindent elmondhattam neki,megértett és elfogadta,amiket mondtam.Mindenre megakart tanítani annak idején,de sosem erőszakoskodott velem szemben.A számítógépfüggést nem kell korlátozni,mindösszesen annyit kell tenni,hogy közben mellette állsz és néha megpróbálod vele beszélni,hogy miket látott a neten,vagy mikkel játszott.Azzal kapcsolatban,hogy 2 évig apa nélkül volt,azért ne legyél előítéletes se az anyjával szemben,se a kisfiúval szemben,mert nem érdemlik ezt meg.Meg kell ezt is értened,tulajdonképpen meg kell tanulnod,hogy te új vagy ebben a családban,és be kell illeszkedned.

Elsősorban nem a kisfiúnak kell elfogadni téged,hanem neked a kisfiút.Ne beszélj úgy,mintha mindenáron megakarnád változtatni,mert így aztán nem fogod tudni!

Állj hozzá több szeretettel,megértéssel.Senki nem várja el tőled,hogy eljátszd az apát,mert azt nem tudod.Majd ha lesz a jelenlegi pároddal közös gyereketek,akkor érted meg igazán,hogy mi az,hogy apa.A gyerek szemszögéből nézve azért fontos,hogy lássa az apa szerepet,hogy megtanulja,hogy neki mit kell és hogyan kell csinálni,lásson egy viselkedési mintát.


Neked azt kell hangsúlyoznod,hogy hozzád bármikor futhat tanácsot kérni,mert bármire megtudod tanítani.Engedd,hogy magától menjen oda hozzád,hogy "ezt hogyan kell csinálni?"..stb.Néha pedig szólj neki,hogy segítessz a leckében,és akkor utána játszotok együtt a gépen.Hozd magadhoz közel őt,mutasd meg,hogy te is szeretsz játszani.Engem annak idején le lehetett volna azzal nyűgözni,hogyha a szüleim úgy próbálnak közel kerülni hozzám,hogy elkezdenek velem gépezni.:) Egyszer anya oda ült(mikor a régi gépem volt),és megkérdezett pár dolgot,meg,hogy nézünk-e autót(vettünk használtat kb.fél évvel később).Aztán akkor az úgy közel is hozott minket,csak a problémák miatt sajnos újra eltávolodtunk egymástól.Ő tudom jól,hogy nem fogadna el olyannak,amilyen vagyok,és nekem ez fáj.Én nem iszok,nem drogozok meg nem cigizek,meg nincsen rajtam vakolat,meg álarc soha!De van pár lelki problémám,és szeretem kiadni az érzéseimet,és anya ezt nem érti meg.


És én a szülők között ezt a nézetet félig még gyermekként,de félig már fiatal felnőttként szeretném népszerűsíteni.Fontos,hogy ezzel pár gyerek életét megtudjam változtatni,jobbá tudjam tenni.

Nekem rosszul esik,hogy nem mindig futhatok anyához megbeszélni,hogy mi a baj,mi a probléma,pedig nagyon jó lenne!

Szerintem szeresd azt a kisfiút.


17/L

2013. dec. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd a kültéri programokat, ha nem akar menni. Mit csinál a számítógéppel? Játszani szokott? Ha van valamilyen konzolotok, tudnátok ketten játszani. Biztosan lesz közös témátok, és együtt tölthettek rengeteg időt.


Sportolni szeret? Mit csinál még a gépezésen kívül?

Mik lennének azok a fegyelmezési problémák?


Ha csak gépezik, nem lehetnek olyan nagy problémák a magatartásával. Még mindig jobb, mintha részegen tökön rúgna 15 évesen. Nem mintha saját tapasztalatból mondanám... :-)

2013. dec. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első számú szabály hogy ne szólj bele az életébe, nem fogja soha sem elfogadni hogy az apukája vagy és ha ezt te nem fogadod el akkor csak még jobban ellenséges lesz veled de az hogy így törődsz azzal hogy jóban legyetek nagyon szép és dicséretes az anyukám új barátjának soha meg sem fordult volna a fejében hogy nem ő viselkedik tökéletesen velünk szembe mikor nekünk valami bajunk van vele....Nah de most nem is ez a lényeg hanem hogy családtagok helyett inkább barátok legyetek, vidd el moziba beszélgessetek a kedvenc filmeiről, zenéiről és soha ne szóld le az ízlését!!! ez nagyon fontos még ha nem is teljesen úgy gondolod akkor esetleg mutasd meg neki a te személyes kedvenc fimeidet színészeidet zenéidet előadóidat...stb. Vagy kérdezgesd arról hogy miket szokott csinálni a számítógépen (persze normális hangnemben) mutass neki új játékokat, programokat stb...

Remélem tudtam segíteni:)

2014. okt. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!