Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, ti cikinek tartjátok...

Kamaszok, ti cikinek tartjátok azt, ha valaki utál olvasni, és még soha nem olvasott ki egy könyvet sem?

Figyelt kérdés
Egyszerűen csak nem érdekelnek a könyvek

2013. aug. 26. 13:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Engem épp, hogy azért cikiznek, mert olvasok. Úgyhogy szerintem nem sőt.. Nagyon menő dolognak tartják!
2013. aug. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

1.

És te cikinek tartod, aki nem szeret?

2013. aug. 26. 13:36
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az a saját magánügye, hogy mit csinál a szabadidejében. Van aki zenét hallgatni szeret, van aki gépezni, van aki olvasni (mint én).
2013. aug. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszként én is utáltam olvasni. Most felnőtt fejjel rá kellett jönnöm, hogy néha baromi tájékozatlan vagyok. Nem tudatlan és buta, csak bizonyos "alap" dolgokat nem ismerek. Kamaszként nem volt ciki, most néha az. Szóval igyekszem pótolni.
2013. aug. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
Hát nem tudom. Olyan emberrel, aki soha nem olvasott, nem barátkoznék. De nem ciki annyira.
2013. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem szeretsz olvasni, mert nem találtál hozzád illő könyvet!
2013. aug. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Régebben én sem szerettem, de mára már nagyon szeretek olvasni! Ha szeretnéd, írok neked pár könyvcímet, és ha ezeket elolvasod, egyből kedvet kapsz majd hozzá! :-)

Én a kötelezőket nem bírom elolvasni, csak olyat olvasok, ami érdekel.

2013. aug. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ciki. Mármint, hogy soha nem olvasott egy könyvet sem, pedig biztos van, ami érdekelné. Én az ilyen embert műveletlennek tartom.

Az, hogy utál olvasni, az nem gáz, nem vagyunk egyformák.

2013. aug. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ! :) (mindenkit felpontoztam)


5.: miért nem? nem lesz kevesebb az illető csak azért, mert más az érdeklődése...

6-7.: 6 éves korom óta ezt hallgatom - most 18 vagyok - és tele van a polcom olyan könyvekkel, amikkel 20-50 oldalig jutottam, mert a többségük hosszú és unalmas volt (és sok időmet elvette). ami talán érdekesnek hangzott, annak is a hossza vette el a kedvemet, és inkább megnéztem filmen

8.: szerinted újságcikkekből (amik legalább rövidek) vagy filmekből vagy wikipediához hasonló oldalakból nem lehet művelődni?

2013. aug. 26. 18:15
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki.


Viszont annyi mindenből kimaradsz, hogy el sem tudod képzelni :)

Észrevétlenül bővül a szókincsed, rengeteg ismeretet felszedsz öntudatlanul is. Helyesírást szinte soha nem kell külön tanulnod, mert ha sokat olvasol, eszedbe sem jut a tetszik-et két c-vel leírni, annyiszor láttad már helyesen.

Kiváló beszélgetésindító lehet egy olvasmányélmény megtárgyalása egy másik emberrel, aki szintén olvasta az adott könyvet. Külön jó, ha egy neked nagyon tetsző emberrel tudod így felvenni a kapcsolatot :)

Több önbizalmad lesz, mert ha sokat olvasol, sok témához tudsz hozzászólni.

Sok tapasztalatot "előre" megszerezhetsz, és amikor valójában hasonló helyzetbe kerülsz, egy kimenetelt már ismersz, a döntésed meghozatalában lehet ez egy kiindulópont.


Ennyi így hirtelen, ami eszembe jutott mint előny. Gimis korom végéig több száz (nem vicc) darab könyvet olvastam el, 6 éves koromtól kezdve mindig ami éppen érdekelt. Mostanában már csak vonatozás közben van rá időm sajnos.


Ja, és még egy nagy igazság ezel kapcsolatban, még Nagymamám mondta nekem ezt egyszer:

Aki olvasni szeret, az soha nem unatkozik.

Teljesen igaza van :)

2013. aug. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!