Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szórakozott professzor az...

Szórakozott professzor az iskolában?

Figyelt kérdés
10 éves fiam már az óvodában is a "szórakozott professzor" nevet kapta az óvó nénitől. Állítólag nagyon okos, a legokosabb a csoportban, koránál fejlettebb, de szétszórt. Hát ez az iskolában tragédia. Most negyedikes, és nagyon rossz jegyeket szed össze. Mindenki szerint értelmes, okos, a legjobbak között van, matekból versenyekre is küldik, de idén pl még egy ötöse se volt matekból. :( Mert figyelmetlen, szórakozott. Tegnap az utolsó csepp vlt a pohárban. Dolgozatot írtak, ő megírta HIBÁTLANUL, és egyest kapott rá, mert "elfelejtette beadni". És még mérgesek is voltak rá. Ez csak egy példa, de heti szinten fordul ez elő. Nemrég azért kapott pl. egyest technikából, mert hiába késő este még át is ment a nagymamájához, hogy befejezze az órai szövést, másnap a táskája mellett felejtette, és egyest kapott rá. :( Vagy sorozatban elfelejti, mikor fognak dolgozatot írni. Valahogy nem is ezen a földön él, ábrándozik, elvan a kis világában, és a gyakorlati dolgokra (mikor lesz dolgozat? be van-e pakolva? melyik a póló eleje?) képtelen összpontosítani. Hogyan tudnék ebben segíteni?

2013. dec. 4. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél neki egy kis noteszt, abba beleírhatja hogy mit mikorra kell leadni, és (ha a noteszt el nem hagyja), nem felejti el.

Én is rettenetesen szétszórt vagyok, mindet felírok, használni szokott.

2013. dec. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet elfelejteni beadni egy dolgozatot??? Ezen nem tudok túllépni.

Amúgy meg reménykedj benne, hogy kinövi és próbáld arra szoktatni, hogy mindent sorjában csináljon, SZIGORÚAN. Pl. ha megírta a leckét, nem rohan játszani vagy bármi mást csinálni, hanem az órarendet nézve bepakol a táskába, addig nincs más, amit csinálhat. Kb 5 perces művelet, tehát nem veszel ela szabadidejéből sem tragikusan. Ha otthon készít valamit, az akkor van készen, ha el van rakva az iskolatáskába, a dolgozat akkor van bejfezeve, ha odaadta a tanár kezébe. Ilyenek.

2013. dec. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azért viccen kívül elvinném egy szakemberhez, nem azért, hogy degradálja vagy ilyesmi, el tudom képzelni, hogy valamilyen betegség lappang a háttérben. Az egy dolog, hogy az ember elfelejt bevinni magával valamit, de hogy elfelejti beadni a dolgozatát, az számomra teljesen érthetetlen.
2013. dec. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Az ilyenekből szoktak később a zsenik lenni :) Öcsém is ilyen, nálunk ez úgy van, hogy ha 1-est hoz haza, akkor nincs számítógép mondjuk 2 hétre.
2013. dec. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is elfeletjem néha beadni a dolgozatot. Meg pl egyszer elmentem a suliba táska nélkül, és csak akkor vettem észre, mikor bementünk a terembe, a tanár meg azt mondta, szedjük ki a cuccunkat...

Tényleg jó ötlet lehet elvinni szakemberhez, én is voltam. Oké, ez mellett volt több elég húzós dolgom is. Szorgás miatt szétszórtság és neurotikus zavarok. Persze ez nem jelenti azt, hogy baja lenne, de jobb félni, mint megijedni...

2013. dec. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ó de ismerős. Pontosan ilyen vagyok. :D Amúgy rohadtul tudok minden tantárgyat, nincs gyengeségem, de nagyon szétszórt vagyok én is. Mindent elfelejtek, otthonhagyom a cuccaimat, elveszítem őket, stb. Az órán hallottakból gazdálkodva is ötöst kapok. :D Örülj neki, hogy nem ostoba és szórakozott egyszerre.

17L 11. osztály

2013. dec. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: Na jó, az ötös túlzás, de a négyes az már nem.
2013. dec. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, de aranyosak vagytok. :)

Állítólag úgy felejtette el beadni a dolgozatát, hogy hamar kész lett,a többiek még írtak, csendben maardt, aztán a többiek szépen elekzdték beadogatni a dolgozatot, addigra pedig ő már "elfelejtette", hogy méh nála van. Én se nagyon értem, de így mesélte. :(

Ez a notesz jó ötlet, annyiban mondjuk nem jó, hogy adtam már neki füzetet, és akkor két nap alatt telerajzolta (mert szeret rajzolni), de arra gondoltam, a tolltartójába kellene tennie egy lapot, és akkor abba felírhatná a dolgozatot meg egyebeket.

Én is szórakozott vagyok egyébként, simán el tudom képzelni, hogy valaki a táskáját is otthon felejtette reggel :), de a dolgozatot azért még sikerült beadnom.

Igen, gondoltam én is valami lelki bajra is, ami miatt "nem ott jár az esze", csak nem tudom, egy pszichológus mennyire képes ezt feltárni.

2013. dec. 4. 17:52
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Noteszt próbáltam, de az is elveszett.
2013. dec. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:) A fiam pedig telerajzolja. :)
2013. dec. 4. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!