Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Továbbtanulás mindenhol rázós?

Továbbtanulás mindenhol rázós?

Figyelt kérdés
Van egy 14 éves lányom.Akármilyen iskolát javasolok neki mindegyik béna,szerinte.Egyben megegyeztünk de azért kellene szerintem egy b terv is.Még nincs ötlete szerinte ráér ez még.Máshol ez ,hogy van Szfváron lakunk itt tényleg van választék.
2009. nov. 23. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk még választék sincs, így aztán annak az egy iskolának a különböző tantervű osztályai jöhetnek szóba. Az én lányom is nyolcadikos és ő is eléggé "válogat". Kollégiumba nem akar menni, így a vidék kilőve a közeli középiskolák meg nem nagyon tetszenek neki sem.. Pedig lassan tényleg élesedik a dolog, választani kell.
2009. nov. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen tantárgyakat szeret?
2009. nov. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen nyelv, milyen típusú osztály érdekelné? Miért "válogat" az iskolák között? Mi az, ami miatt a többi iksola nem tetszik neki?
2009. nov. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Teleki Blanka Gimnázium elég jó, nem? Egyik ismerősöm odajárt és elég sokat dicsérte. Anya nyaggatott, hogy mehetnék oda is, de én inkább egy pesti gimit választottam, pedig Tolna megyei vagyok.
2009. nov. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is igy vagyok vele,pedig nálunk is van választék:S
2009. nov. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én tavaly szfváron a Tóparti gimi és szakközép gimi angol előkésztőjét jelöltem meg b tervként.(az első egy kéttannyelvű, ahova fel is vettek.)De ha jól tudom ott van a Vasvári Pál gimi, meg a Teleki Blanka, bár azt nem ajánlanám(jártak oda ismerőseim, ők sem ajánlják). Ha nem akarna gimibe menni, akkor mondjuk Széchényiben nagyon jó a hangulat.


Más.

Tavaly én is mindenáron egyedül akartam választani. Biztos hogy nem akartam abba az iskolába menni, amelyikbe a szüleim akartak küldeni. Anyukám még novemberben említette meg a mostani sulimat.Akkor lehurrogtam. 2 hónapra rá már mindent megadtam volna, ha felvesznek:)Semmi pánik:)

A pályaválasztás sem a világvége:)

Sok szerencsét:)


15/L

2009. nov. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én Maglódon lakom és 16 éves vagyok nekem könnyű volt a suli váltás mert 6 osztályosba mentem, de a 14 éves tesóm folyamatosan vacillál hová is menjen. Mert az egyik iskola túl nehéz a másik meg túl laza. Jobb minél előbb elkezdeni sulit nézni mert, fel kell állítani egy sorrendet és nem biztos hogy felveszik bár hova még ha jól tanul akkor se mondjuk ha egy iskolába túl sokan jelentkeznek oda kisebb az esélye hogy felveszik. Másfelől meg nem jobb gyorsan letudni ezt az egészet mielőtt jönne a stressz. Hogy jaj hová menjek?
2009. dec. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én most vagyok 8.-os lány és kb. 5 iskolát megjelölök.
2010. jan. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!