Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Miért szexeltek, ha...

Kamaszok! Miért szexeltek, ha nem vagytok felvilágosítva?

Figyelt kérdés

Nem azzal van a baj, hogy szexeltek (bár néha várhatnátok néhány évet vele), hanem hogy felelőtlenül.

Nem egy kérdést olvasok itt, hogy "ettől meg attól teherbe eshetek-e", a betegségekről nem is beszélve (az általában eszetekbe sem jut).

Szóval miért nem szex előtt tájékozódtok minderről? Vagy nincs kitől megkérdezni? Esetleg tényleg ilyen felelőtlenek vagytok?

Szerintetek mikor lenne ideje a felvilágosításnak? Mert az iskolákban 8. osztályban szokás(úgy tudom), de az már sokaknak késő, nem?

Légyszi kort/nemet írjatok a válaszaitokhoz.



2013. dec. 8. 13:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
15-20-25 éves korára sincs jobban felvilágosítva senki. Az internetről meg ugyanaz az információ szerezhető be 15-20-25 évesen is.
2013. dec. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Èn aktív nemi életet élek a barátommal, akit egy éve ismerek.

Szerintem ez oké, mindig óvszerrel védekezünk, bár a szüleimmel konkrétan sose beszélgettem a szexről, az iskolában se mondtak róla túl sok mindent, de egyszerűen éreztem, hogy már jól esne, nem is a barátom kezdeményezett, semmi surgetés nem volt...

Sokan felelőtlenek, ez tény, közvetlen környezetben tapasztalom, de esetemben szerintem elfogadható.

Ha ésszel csinálja az ember, lehet, szerintem ez olyan mint az alkohol, mértékkel, okosan, megfelelő társaságban.

16L (19F)

2013. dec. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem,az itt,feltett kérdések jó része kamu. Egyszerűen nem hiszem el,hogy manapság,amikor annyi féle fórumon lehet tájékozódni,ennyi a sötét kamasz.Ráadásul ma már sokkal nyíltabban lehet beszélni a szexről,védekezésről,mint régebben. Aki meg tényleg olyan sötét,hogy felelőtlenül él nemi életet,az szerintem olyan környezetből jön,ahol a felelősségteljes gondolkodás nem divat. Úgy állnak hozzá,hogy ha kicsúszik egy baba,akkor beveszik az esemény utáni tablettát vagy elvetetik és kész,a betegségekre meg nem is gondolnak.
2013. dec. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a nagy részük kamu. A szerelem-szex témában éli ki az összes idióta magát. Szerintem az ottani kérdések 2/3-a szín tiszta kamu. Nem szabad bedőlni ilyeneknek. Bár az tény, hogy a mai lányoknak kb. gimnázium első osztályától számít teljesen normális dolognak az aktív nemi élet, ami azért kicsit vicces, látva, mennyire kislány még a legtöbb testileg/lelkileg, még ha adják is a vagány csajt, akkor is.
2013. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A Gyerekvállalás/teherbeesés témában találkozok sok ilyen kérdéssel.
2013. dec. 8. 14:53
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt szerintem itt is nagyon sok a kamu kérdés, másrészt meg sajnos ennyire ostobák...és a szülőkkel sok esetben nincs olyan kapcsolat, hogy erről beszéljenek, de ez nem indok azért. (Soha nem beszéltem a szüleimmel a szexről, mégis annyira féltem a betegségektől, hogy amíg férjhez nem mentem és babát nem akartunk minden egyes alkalommal óvszerrel védekeztem, sose szakadt ki, sose esett le, sose csináltunk nélküle semmit egyetlen partneremmel sem, szerintem ez az alap.)
2013. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kérdések nagy része kamu is, azért az abortuszok nagy száma azt jelzi, hogy mégis csak sok az olyan ember, aki cseszik a védekezésre.

Ugyanis az abortuszokkal végződő terhességek felében egyáltalán SEMMIVEL nem védekeznek (még megszakítással se!!!), és a maradék 50% jelentős része is csak ímmel-ámmal védekezik (pl. megszakítással, ami köztudottan nem túl megbízható).


Az a baj, hogy a szex ösztön. Nem kell ahhoz felvilágosítás, hogy összedugják azt, amijük van...

2013. dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

# 7

Másrészt sok gimibe pl a gólyák között már megy a kiközösítés, ha valaki szűz... Itt a városban, ahol lakok, ismerek pár gyereket a gimiből, és többtől is visszahallottam, de az volt a legfurább, amikor egy lánnyal lógtam délután, aki ide jár a helyi gimibe, beszélgetés közben felmerült, hány éves vagyok (márciusban leszek 16) és akkor mondta, hogy legalább már nem vagyok szűz. Itt picit megálltam... Ugyanis itt az járja 14-15 évesen az összes gyerek elkezdi a dolgot... Hát nem csoda, hogy ilyen helyeken becsúszik ez, amilyen hülye bárány a legtöbb iskolás gyerek.


Szerencsére az én sulim 'elitnek' számít, hát az enyhe túlzás szerintem, de legalább az értelmesebbik fajta jut ide, és aki el is kezdi ilyen idősen, az is rá tud húzni egy óvszert a farkára, és a csajoknak is van annyi eszük, hogy szólnak a srácnak, hogy ha nincs gumi, akkor szex sincs.

2013. dec. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Légyszi kort/nemet írjatok a válaszaitokhoz."

Úgy fair, ha a kérdéshez is kiírod.

2013. dec. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%
Én személy szerint nem vagyok szűz 13 éves korom óta de itt nem hogy menő, hanem egyenesen gáz. Nem is reklámoztam soha. Viszont itt az emberek fel tudnak húzni egy gumit, volt olyanbarátom aki egyszerűen nem volt hajlandó nélküle (leteszteltem, hogy felelőtlen-e) meg általában felelősek a pasik errefelé.
2013. dec. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!