Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Miért szexeltek, ha...

Kamaszok! Miért szexeltek, ha nem vagytok felvilágosítva?

Figyelt kérdés

Nem azzal van a baj, hogy szexeltek (bár néha várhatnátok néhány évet vele), hanem hogy felelőtlenül.

Nem egy kérdést olvasok itt, hogy "ettől meg attól teherbe eshetek-e", a betegségekről nem is beszélve (az általában eszetekbe sem jut).

Szóval miért nem szex előtt tájékozódtok minderről? Vagy nincs kitől megkérdezni? Esetleg tényleg ilyen felelőtlenek vagytok?

Szerintetek mikor lenne ideje a felvilágosításnak? Mert az iskolákban 8. osztályban szokás(úgy tudom), de az már sokaknak késő, nem?

Légyszi kort/nemet írjatok a válaszaitokhoz.



2013. dec. 8. 13:35
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%

Akkor lenne optimális felvilágosítani amikor megjelennek a nemi változás jelei. Fanszőrzet, merevedés, menstruáció stb. De ez egyénenként más-más korban jelenik meg.

Tény, hogy nagyon sokan a középiskola 9-10-ik osztályos korukban lesznek szűztelenek.

Én könyvekből (biológia) és online oldalakról tudtammeg mindent anno.

Ennek most két előnye van:

1) nyugodtan rosszalkodhatok a Párommal, tudjuk, hogy az a tartalmas 28 nap miből épül fel.

2) nyomon tudom követni a ciklusokat, és nincs olyan, hogy "nem jött meg" vagy -szerencsére a Kedvesem nem ilyen- "megjött"-nek mondja, valójában meg kezdődik a 9 hónap.


Gusztus kérdése, de én a mai napig felfújom a gumit és bekötöm mint egy lufit. Így a Párom is látja, és megnyugszik, hogy ha lötyög belül a cucc.

2013. dec. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%

Én 14 éves leszek pár nap múlva, és több forrást is megnéztem ezzel kapcsolatban, meg kérdeztem is, tehát amit ezzel kapcsolatban, ilyen módon tudni lehet, azt szerintem tudom is. Sőt, vannak már igényeim is, de tekintve, hogy 14 éves vagyok, és évekig kell még tanulnom, a szüleimmel élek, stb. ha lenne kivel, akkor se hiszem, hogy lefeküdnék akárkivel, mert még a megfelelő védekezés ellenére is becsúszhat egy gyerek, annak meg nem szívesen venném el az életén. Szexelni akkor kell, amikor ezt a kockázatot is képes vagy vállalni, mert bármikor fennállhat.


14/L

2013. dec. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
26%

azért mert ez ösztönös

évezredekig nem világositotta fel a fiatalokat senki, mégsem halt ki az emberiség

2013. dec. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért, mert nincsen rendes felvilágosítás az iskolákban, csak tizenkettedik körül. Sőt, van hogy akkor se.

Szerintem simán általános iskola nyolcadikban kéne megtartani, mert ha valakit nem világosítanak fel, az nem azt jelenti, hogy nem fog lefeküdni valakivel.

Én szűz vagyok(viszont megdöbbentő százaléka élt már nemi életet az osztályomnak), és nekünk se tartották még meg.

2013. dec. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, ezek a válaszok...

A gyerekeket kisgyermekkoruktól kezdve kell felvilágosítani, az ő szintjükön!

Nem úgy kell ezt, hogy soha egy szó nem esik róla, aztán leülteted a 10 éves gyerekedet és belecsaptok a lecsóba!

2013. dec. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Tény, hogy a sulis felvilágosítás nem ér semmit, de 13-14 éves korában lévén net és idősebb haverok minden kamasz tájékozódik a szexről és a védekezésről is.

Inkább a felelőtlenséggel van a gond, hogy nem érzik át a veszély lehetőségét.

Az itt lévő kérdések fele szerintem is csak kamu, vagy kíváncsiságból feltett közvélemény kutatás. De tényleg nem egy ismerősöm kapta be a legyet 16-18 évesen. Mondjuk olyan is van köztük, aki azóta normálisan neveli a gyerekét, és képes a családi életre.

2013. dec. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek utolsó, mindegy, hogy 14, vagy 20 éves vagy, ha felelőtlenül kefélsz fűvel-fával, akkor annak meg lesz a következménye, de ha védekezel, nem számít, mit csinálsz és hogyan, valószínűleg nem lesz semmi probléma.
2013. dec. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!