Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek normális az,...

Bolhaaa kérdése:

Szerintetek normális az, hogyha egy 16 éves épelméjű gyereknek a szülei megtiltják, hogy lövöldözős számítógépes játékokkal játsszon?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy nem engedik meg. Nem vagyok játékfüggő, de ezt ők nem hiszik el.. (A szülőktől kérdezem: Ti is megtiltjátok ilyen idős gyereketeknek?)

#számítógépes játék; szülők
2013. dec. 27. 11:43
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
38%

Attól függ, hogy mennyire hat ki a tanulmányi eredményeidre.


Ha kihat, akkor teljesen érthető.


Ha nem hat ki rá és tudod hozni az eredményeket, akkor ez egy picit erős tiltás, de én is korlátoznám, mondjuk heti 1-2 alkalommal 1-1 órát, nehogy majd a jövőben esetleg alkalmazd, egyébként lehetséges, hogy ettől félnek a szüleid.

2013. dec. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
91%

Jehova Tanúinál ez teljesen normális.


Amúgy ha a tanulmányaid és az iskola mellett az életed rendben van, akkor nem látnék benne kivetnivalót.

2013. dec. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
56%

Biztos a szülők olvasnak, hallanak itt-ott vekerditamásokat, s onnan tudják, hogy ez káros a gyerek fejlődésére.

Lehet, hogy ha megpróbálnák, ők is rabjává válnának.

Ha játszol naponta egy órát, akkor mondd, hogy ez képességfejlesztés, ügyességnövelés.Engedd, hogy nézzék, és mondd, hogy a valóságban nem vágysz lövöldözésre!

2013. dec. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
77%

Hát hogyha napi egy órát játszol vele, az nem nagy ügy..

De ha naponta több órán keresztűl, akkor jogos az eltiltás a szüleid részéről!. Bár mondjuk én nem tiltanálak el hanem csak korlátoznám..

2013. dec. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 piriiiiii ***** válasza:
21%

Normális. Persze néha kell a kikapcsolódás, de azt is lehet jobban eltölteni, az agyhalál veszélye nélkül.

Az én osztálytársaim (fiúk...) a suliban tolják ezeket laptopon, pont előttem ülnek, hát durva. Csak menni kell előre, fura mutánsokat gyilkolni. Persze nem azért, imádom olvasni a sci-fit, a kedvenc íróm pont ebben a műfajban teljesít, de na...

2013. dec. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
63%

Öcsém is azt állította nem függő, neki nem tiltották..

Meg lehet nézni mi lett belőle...

Az a baj ezekkel a játékokkal, hogy nagyon hamar függőséget okoz, ha van sikerélmény, főleg tini korban, amikor a sikerekre áhítozik az ember..



Öcsém a maga játékában 2 évig európa bajnok volt, végül, versenyekre is ment( csak hobbiként délutánonként kezdte 15 évesen)


Aztán ráment a suli...éjjelente játszott, persze titokban, ha nem húztuk ki a netet,akkor nyomta..

Előtte 4-5 ös tanuló volt...leromlott 3-asra..nem is tanult tovább, későn kapcsolatk a szüleim.

A nagyobb baj inkább az volt, hogy a társadalmi élette egyenlővé vált a 0-val, leszámítva a virtuálisat...

Az egészségére is hatással volt, mert enm mozgott eleget, hisz a hobbija a szgéphez kötötte..



Most 23 évesen szedte össze magát, jött rá, hogy ez nem élet..

Dolgozik, a családdal több időt tölt, elkezdet társaságba járni..

Stb

Az egészségére odafigyel lefogyott 40 kg-ot.., soknak tűnik, de 190 cm magassághoz a 120 kg nem olyan sok azért...de nem is kevés..


Tehát sztem jobb nem el kezdeni..

Az ismerősöm 30 körül kezdte el...már elváltak, a felesége nem bírta, inkább lépett a 2 gyerekkel... Mindennél fontosabbá vált a játék 1 év alatt..


Nem hiszed el mennyire veszélyes.


Persze vannak kivételek, van aki tényeg nem válik függővé...

En speciel évente játszok 2 hetet kb, de csak single playerben...sőt sztem 2 éve nem játszottam.

Igaz nő vagyok és 26 éves felnőtt..:)

2013. dec. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
93%

Ha valaki az Európa Bajnoki címig jut el valamiben, abból meg lehet élni, ezt ne keverjük ide.

Attól még lehet társasági életet élni, edzeni járni, közben a reklámokból és a versenyek nyereményeiből megél, csak ehhez több ész kell.

2013. dec. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
92%
Nekem ennyi idősen már nem tiltottak meg semmit azon kívül, hogy lógjak az iskolából.
2013. dec. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
67%

Nem normális, a legnagyobb ökörség a lövöldözős játékoktól meg filmektől tiltani a gyereket, mert "rossz példát lát belőle". Érdekes, én már alsós koromban is nyomtam pl. a Wolf 3D-t, a GTA-k pedig még most is nagy kedvenceim, mégis elvégeztem minden iskolámat jó eredménnyel, van egy jó melóhelyem, vannak barátaim és nem lőttem szét senkinek a fejét és nem rángattam ki senkit a kocsijából, hogy rendőröket gázolhassak vele (még :D).


Az ilyen szülő annyira hülyének képzeli a gyerekét, hogy egy játék hatására majd elkezd mészárolni meg eltorzul az egész világképe? Istenem....

2013. dec. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
15%

"Az ilyen szülő annyira hülyének képzeli a gyerekét, hogy egy játék hatására majd elkezd mészárolni meg eltorzul az egész világképe"



Azért érdemes megjegyezni, hogy manapság a fiatal tömeggyilkosok nagy részénél kimutatják, hogy sokat függött lövöldözős játékokon, de enyhébb változatban meg eleget hallasz arról, hogy hány embernek tette tönkre a házasságát a játékfüggés.


Szóval igen, rombolja az ember világképét. Kérdező, azért teljesen őszintén: ha nem vagy függő, akkor naponta mennyi időt játszol számítógépes játékokon?

2013. dec. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!