Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok az olyan...

Ti mit gondoltok az olyan szülöröl, aki ezt mondja a gyerekének: Kussolj már! Vagy ez normális?

Figyelt kérdés
2013. dec. 16. 00:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Nem szép, de van egy olyan érzésem,hogy ez az igazi történet mini részlete.
2013. dec. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
12%
Nem normális. Ilyent igénytelen, tanulatlan emberek mondanak.
2013. dec. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ, mekkora a gyerek, milyen szituban hangzik el. Mi is szoktunk poénkodni, csúnyán beszélni a szüleimmel. Elhangzanak ilyenkor a b.megek is, és a kuss is, meg még sok más. Általában röhögünk rajta, soha nem bántásképp mondjuk a másiknak. De ha mondjuk egy 3 éves gyereknek mondták csak azért, mert épp sírt, persze teljesen más szituáció, és nem tartom normálisnak. De ha a szülő a felnőtt gyerekének mondja, ráadásul viccesen, abban semmi elítélendőt nem látok.
2013. dec. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
12 èves a gyerek ès egyáltalán nem viccböl mondta neki.
2013. dec. 16. 00:29
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
És egy 12 éves ilyenkor miért nem alszik?
2013. dec. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, semmi... nekünk az általános iskolai tanítóbácsink (3.-4.) mondta anno elég rendszeresen, hogy "kussoljatok már", és érdekes módon, senki sem lett ettől se lelki sérült, se rablógyilkos, sőt, a 30 éves osztálytalálkozón is egyértelműen kiderült, hogy az illető tanítóra emlékezünk a legnagyobb szeretettel az általánosból, mert egy hihetetlenül tisztességes, emberséges figura volt, semelyikünk nem őriz semmiféle sérelmet vele szemben. Nem történt semmi, bejött az osztályba, a gyerekek felét természetesen már akkor se - 1972! - érdekelte a becsöngetés, ment a zsivaj, kellő hangerővel - hogy mindenki fülébe eljusson - közölte, hogy "kussoljatok már" vagy "kuss legyen", erre mindenki leült a helyére, elhallgatott, és békében elkezdte tartani az órát...

Meg kellett volna ettől sértődnünk szerinted?

2013. dec. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%
Előfordul. Nekem is mondtak hasonló durvábbakat, mikor már órákon keresztül vinnyogtam. Sőt, még pofont is kaptam, ha nem bírtam magammal. És lám, normális ember lettem, míg a mai fiatalokat meg lehet nézni, akiknek több szavuk van otthon, mint a szülőknek...
2013. dec. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
64%
nem szép dolog. én a gyerekemnek azt szoktam mondani, hogy pofa be te mocskos állat
2013. dec. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez normális. Indokolt esetben határozott felhívás lecsendesedésre.

Persze nem mindegy, milyen körülmények között, hogyan mondják. De én simán el tudom képzelni, hogy még idegesség se kell hozzá, csak ott csivitel a gyerek és koncentrálni akar a szülő s teljesen lazán, nyugodtan szól rá így. Kinél mi a szokás. Nem mindenkinél jelenik meg pontosan ugyanolyan hangulattal és jelentéssel ugyanaz a szó, de ugyanazon embernél is változhat ez.

2013. dec. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
19%
Mivel nem szeretném, ha a gyerekem nekem mondaná, hogy "kussolj már", én se mondom neki soha.
2013. dec. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!