Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért hiszik egyes szülők,...

Miért hiszik egyes szülők, hogyha a gyerek valami hibát követ el, az az ő hibájuk?

Figyelt kérdés

tehát biztos van olyan is, de nem minden esetben.


pl. engem megtanítottak arra, hogy ne menjek át a piros lámpán, az összes családtagom ezt tanította, mégis átmegyek már pár éve, ha nem jön semmi kocsi.

vagy: szüleim mondogatják, hogy tanuljak, leszidnak, ha rossz jegyet kapok, mégis néha ellógom a dolgot.

vagy például egyik barátnőmnek mindent megtanítottak a védekezésről, tudja, mitől lehet teherbe esni, mégis megszakítással védekezik.


vélemény? :)


18/L


2013. dec. 29. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Mi is a pontos kérdés?


Igen,van,hogy a gyerek hibája az,hogy felelőtlen és nem a szülőé,de nem értem a pontos kérdést..

2013. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a pontos kérdés az, hogy miért hiszik azt a szülők, hogy az ő hibájuk, ha a gyerekük hülyeséget csinál?
2013. dec. 29. 17:34
 3/9 anonim ***** válasza:

Mert vannak olyan hibák, amiket elkövet a gyerek és azt azért teszi, mert a szülő nem mondta el, nem tanította meg, nem nevelte belé.

De bizony vannak olyan hibák, amiket elkövetnek a gyerekek és hiába tanították meg a szülők, mégsem úgy csinálják. Amiket le is írtál például.

Csak hát sok szülő, ha hibázik a gyereke, mivel ő nevelte, így egyből úgy indul neki, hogy biztos ő rontott el valamit.:) De nem mindig így van ez.

2013. dec. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Mert a szülő feladata,hogy megtanítson a gyerekének bizonyos dolgokat (mint például ne menj át a zebrán ha piros) és egyfajta csalódást okoz,ha a gyerek nem fogadja meg. Szerintem egyfajta kudarcként fogják fel,hogy nem sikerült megtanítani. De 17 éves vagyok,nem tudhatom milyen egy szülő,meg nyilván minden szülő más

De én ha valami rosszat csinálok, amit tudom,hogy nem szabadott anyum mindig annyit mond,hogy 'csalódót ,hogy nem fogadta meg a tanácsát'

2013. dec. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Mert igenis a szülő felelőssége ilyen alapvető dolgokat átadni, mint, hogy ne menj át piroson és szex közben védekezz. De ha nem teszi a fiatal és elüti az autó, vagy előbb lesz terhes, mint hogy leérettségizne, én azt gondolom, a "gyerek" hibája. Mindenkinél el kell jönnie egy pontnak, ahol megtanulja, hogy a tetteinek következményei vannak és azokért válallnia kell a felelősséget. Ha elütnek, majd megtanulod. Addig pedig úgy élsz, ahogy a barátnőd is, hogy "velem semmi rossz nem történhet, csak másokkal". Szülőként nehéz ezt megemészteni, főleg a betegágy mellett ülve, mert tudja, hogy mondta, hogy ne menj át, mégis átmentél és bajod esett. De a felelősség már nem az övé, mert nem vagy már kisbaba, aki ész nélkül él.
2013. dec. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
van két szép szemem és egy elég jó látásom is. mindig körülnézek, a biztonság kedvéért mindkét irányba. elég vaknak kell lennem ahhoz, hogy elüssenek :D
2013. dec. 29. 18:30
 7/9 anonim ***** válasza:

NEM KELL VAKNAK LENNED AHHOZ,HOGY ELÜSSENEK MÉG ÍGY IS!

Ugyanis jöhet egy 200-al száguldozó őrült állat,aki siet a következő drogadagjáért,vagy jöhet akár egy olyan férfi,aki épp a feleségét viszi a kórházba szülni!Ők nem fogják azt nézni hirtelen,hogy te hol állsz.Vagy jöhet egy felelőtlen tanuló autó(általában ők nem mennek gyorsan,magamról tudom),akinek az oktatója is egy ostoba(mint pld.az enyém),és egyszer kiadja az utasítást,hogy menj..másszor meg azt,hogy ne menj!Ilyenkor hirtelen csinál az ember dolgokat,hirtelen fékez,amitől te megijedsz és ki tudja,hogy mit csinálsz?


Egyszerűen nem szabad átmenni azon a rohadt piroson,nem hiszem,hogy nem értik az emberek.


Ezenkívül:a szülők saját felelősségüknek érzik a gyereküket,akárhány éves is legyen,és ez így van rendjén.A világ belénk építi gyermekkorunkba,hogy felelősséggel tartozunk embertársaink iránt-ez a szocializáció során történik meg a szüleink,tanáraink intései hatására.Tehát automatikusan jön az a reakció a szülőktől,hogy:"Vajon mi hibáztunk?"


Akibe nem építi bele a szocializáció a FELELŐSSÉGET,abból az emberből bizony elég egyértelmű,hogy felelőtlen felnőtt lesz.A felelőtlen emberek,mint tudjuk általában előbb-utóbb rosszul járnak.Ezenkívül miért ne fogadnád meg a szüleid tanácsát?Én sem vagyok szent,de hülyeséget semmi pénzért nem csinálnék,hogy aztán én szívjak.Kiskoromba csináltam,mert kicsi voltam:de már nem,mert felelősségtudatom van.


18/L

2013. dec. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert a szülők felelősnek érzik magukat a gyerekükért. És sok esetben elkeserítőnek hathat egy szülőnek, hogy azt amit ő megprobált átadni, amire megpróbálta nevelni a gyerekét az nem sikerült neki. Hogy a gyerekének nem sikerült átadnia egy értékrendet vagy egy kis felelősség érzetet. Bár nem tudhatom, hogy mit éreznek, hisz én is csak egy kamasz vagyok.

(BTW : Én is elkeserednék, hogyha kiderülne a lányomról, hogy megszakításosan védekezik. Valoszínüleg az anyuka nem magyarázta el eléggé, hogy mi történhet, mert akkor nem csinálná, szerintem.)

2013. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mert az ő feladatuk a nevelés, ők tanítják meg, mit nem, mit miért. Persze ennek ellenére te megszegheted, de ők csak jót akarnak neked. [Igaz, nem mindig érzed úgy]
2013. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!