Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennél, ha a 13 éves...

Mit tennél, ha a 13 éves lányodról kiderülne, hogy vagdossa magát és dohányzik?

Figyelt kérdés
Jó tanuló, okos, jólnevelt, illedelmes, mindenki dícséri, több idegennyelvet is beszél, éretten gondolkodik... mégis ilyeneket csinál. Mit lehet vele tenni?

2013. dec. 30. 07:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgetni, hogy miért teszi. Ha ennyire jo gyereknek tűnik, akkor elképzelhető, hogy tul magasak az elvárások felé.
2013. dec. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Az "éretten gondolkodik" részt megkérdőjelezném és önkritikát tartanék, hogy hol hibádzik a kapcsolatom a tini lányommal, ha úgy érzi, a problémáira a dohányzás és vagdosás a megoldás, és nem pár "csajos" este velem, egy nagy bögre kakaóval és tömény lelkizéssel. Remélem, hogy csak fiktív a kérdés, de ha nem, akkor a lánynak pszichológust, jó barátnőt, de mindenképp segítséget kell kapnia, mert 13 évesen így elindulni a lelki lejtőn veszélyes dolog. Az embert nem a nyelvvizsgák és az ötös dolgozatok teszik boldoggá, hanem a kiegyensúlyozott lélek. A többi csak körítés. Remélem, ezt a szülő is tudja! N30
2013. dec. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Sajnos nem fiktív, bár csak az lenne.

Eddig azt hittem, mindene megvan, ami csak kell. Soha nem mondta, hogy baja lenne, vagy rosszul érezné magát.

2013. dec. 30. 07:52
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
És mégis miből dohányzik, amikor egy doboz cigi 1000FT? :)
2013. dec. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%

Lehet tényleg túl nagyok az elvárások, túl sok a stressz az iskolában, hogy tartsa az ötös színvonalat amit megszoktatok.

Ilyennel is el lehet rontani a gyereket, csak mondom.

2013. dec. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%
Emo lett a leány. A lányommal elbeszélgetnék,hogy miért teszi ezt,rossz hátrányokat is elmondanám neki. Segitenék rajta,hogy letedegye ezeket. 19/F
2013. dec. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%

Nyugalom, kerdezo, a lanyod nem lett emo! :D Az a valaszolo hulyesegeket beszel.

Ulj le vele beszelni, de ne ordits vele, hogy milyen szornyu gyerek, hogy ezt teszi. Ha jo a kapcsolatotok, es te kedves es megerto vagy vele, (magambol kiindulva) szerintem elmondja, hogy miert, mi hatasara csinalta ezt.

Nagyon fontos lenne, hogy tudjatok beszelni! :)

14/L

2013. dec. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
35%
13 évesen több idegen nyelvet beszél.....írj valami olyat,amit el is hiszünk!
2013. dec. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
67%

8-as,kepzeld,ez letezik.En is 13 eves vagyok,es angolul alapfoknal kicsit jobban,nemetul kb alapfokon beszelek.A mi sulinkban lehet ket nyelvet tanulni,mashol is van ilyen.

Egyebkent nekem is van egy baratnom,aki vagdosta magat.En kitartoan mellette voltam,minden nap meghallgattam a problemait,es nem itelkeztem felette.Egyszer csak magatol rajott,hogy ez nem helyes,nem volt szukseg pszichologusra,vagy barmi masra.De szerintem ha ugy latod,erdemes szakember segitseget keresni,mert nem biztos,hogy mindenki raebred erre magatol.Sikerulni fog,kitartas!!:)

2013. dec. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

A lányom kiválóan beszél angolul, tudományos csatornákat néz a TV-ben eredeti nyelven. Nénetül alapfokon beszél, azt tanul az iskolában, spanyolul pedig a nagybácsijával együtt tanultak meg.

Soha nem mondtam, hogy elvárom a jó jegyeket, és ha néhanapján, nagyon ritkán hozott egy-két rosszabb jegyet, nem szidtam le, csak annyit mondtam, hogy majd kijavítja. Minden szakkört, emeltszintü oktatást, plusz tanulást önszátnából végez.

Azt hittem, jó a kapcsolatunk, de ezek szerint nem. Próbáltam vele beszélgetni, de azt mondta, inkább hanyagoljuk a témát.

2013. dec. 30. 13:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!