Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan reagálnátok ha kiderüln...

Hogyan reagálnátok ha kiderülne 13 éves lányotokról?

Figyelt kérdés

Az hogy legtöbb szabadidejét punkokkal tölti, ( a lány is punk, de inkább csak zeneileg, meg van pár bőr cucca)

és motorozni szokott (természetesen csak utasként).


2013. jún. 6. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
a punk-os dolog még nem a világ vége, viszont én a motorozst betiltatnám szivem szerint az egész világon kb. Én a motor miatt akadnék ki a legjobban.
2013. jún. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Énis a motrozás miatt akadnèk ki csak.

Attol ,hogy punkokkal log,még nembiztos ,hogy olyan rossz emberek ahogy be vannak àllitva a nyilvànosság előtt. . .ha discos csajszika lenne ennyi idossen,amire manapsàg nemkevés példa van,na szeritem az rosszabb lenne. . .

Mindeggy. . .De motroznia tényleg nemkène. . .

2013. jún. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha 17 évesen vagy 19 évesen motorozik utasként, az mitől jobb??? Nem sajnálod annyira, ha már 19?
2013. jún. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Elkondolkodnék rajta hogy valamit nagyon elszúrtam, és talán jobban oda kéne figyelnem a gyerekre mert valami nem stimmel. Kamasz próbálgassa a szárnyait, szeretne tartozni valahová, barátokat akar. Nem biztos hogy a motorozás meg a bőr cuccok a lesz a legnagyobb probléma. Egy kicsivel több oda figyelés, nagy beszélgetések és bizalom.
2013. jún. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%
Én 19 vesen sem engedném, sőt 30 évesen sem motorozni az már más kérdés hogy sjanos nem leszek mindig ott és nem fogok tudni róla. Azért 13 évesnél igenis van a szülőnek beleszólási joga. Mondjuk azt nem igazán értem hogy erre mikor van módja a 13 éves gyerkenek? Én nem engednék egy ekkora gyereket el csak úgy. Persze barátnökkel beülni moziba vagy iylenek ok, de több órát nem engedném mászkálni 13 évesen.
2013. jún. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Látom szakértők vagytok, hogy motorozni tilos neki.

Évente több ember hal meg autóbalesetben, mint motorbalesetben, és emellett a motorbalesetek súlyos többségében autós miatt sérül meg, vagy esetleg halálozik el az illető. Szóval tiltsák be az autózást? Ezt se kéne.

Ne vegyétek személyeskedésnek, ezt csak azért mondom, hogy nem olyan veszélyes a motorozás, mint gondoljátok. (Persze tényleg kockázat, főleg szezon elején.)


Hogy válaszoljak is a kérdésre, ha nekem lenne 13 éves lányom, nem zavarna különösebben, ha valamilyen szinten ismerném az embereket.

2013. jún. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

Anyuka, megkérdezném, h vajon van-e róla fogalmad, h mi az a punk...

Gondolom nem 30-40 éves alkoholista, drogos, hajléktalan, haszontalan emberek, hanem kis tini punkcsírák, akik keresik önmagukat. (lehet 2 év múlva már raperek lesznek, ki tudja) Ha lányod is punk, és az nem zavar, h PI-CSA-t, Aurórát, Exploited-et hallgat, akkor miért zavar jobban, ha olyanokkal lóg, akik olyanok, mint ő.


Lehet nem jól látom, de sztem lövésed sincs a dolgokról. Sürgősen feküdj rá a jó kapcsolatépítésre, legyél vele őszinte, nyílt, érdeklődő(!!nagyon fontos, h érdeklődj, és meghallgasd!!), különben 15-16 éves korában leszel gondban a cigi, fű, pia, szex, iskolakerülés miatt.

2013. jún. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az tény hogy a legtöbb baleset autósok miatt van de akkor is a motoros hal meg vagy lesz nyomorék. ha autóval törénik egy akkora ütközés akkor csak a kocsi sérül.... De nem is ez a lényeg persze a betiltás csak egy költői tulzás volt. Engem igy neveltek, édesapám traumatológus, direkt elmondta a tanulságos esteket (nem csak a motorzoásban és azt hogy hogyan lehet kivédeni, sima háztartási balesetekről is beszélek nme csak közlekedési dolgoról) De persze mint tudjuk fejemre eshet a tégla vagy bármi. Mondjuk ettől a motorozástól nem is kellett félniük mert egyszer ültem robogón 2 percig és azt hittem meghalok annyira féltem 20km/h sebességnél. Én amugy is besz.r vagyok, ez van. Egyébként nem egy kollegája volt aki többet nem ült motorra miután lett pár éves tapasztalata mentőzés és traumatológia terén.
2013. jún. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A motorozásról ne okoskodjon itt senki, aki még nem is próbálta... Ez egy érzés, nem csak egy közlekedési eszköz mint az autó.

Ha baj van akkor a motoros húzza a rövidebbet általában, abban egyetértek. De ennyi erővel a lakásból sem kellene kimozdulnod, mert ott is érhet bármi baj.

Ha szereti miért tiltanád?! Neki ez okoz örömet.

Én is ennyi idősen kezdtem. Azóta már nagy motorra van jogsim...

2013. jún. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

# 8


Értem persze, baj lehet, nem is kicsi, csak az eddigi kérdezők úgy beszéltek róla, mintha a kiscsaj éppen fejbe lőné magát egy berettával. Én is csak teljes ruhában motorozok, tudom mi a kockázata, de az ember hamar 'függővé' válik... (Példaképp nagyon sok ember van, aki végtagja elvesztése után is folytatja... Persze ez alatt most versenyzőkre gondolok, akik életük végéig elég pénzt halmoztak fel addigra.)

2013. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!