Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, az egyetemi 260...

Kamaszok, az egyetemi 260 pontos minimum felvételi ponthatár (400-ból) szerintetek nem túl alacsony?

Figyelt kérdés
Idén ez alatt senkit nem vesznek fel. Én ezt 360 pontra emelném, az elérhető 400 pont, azaz 90 százalékos teljesítményre lenne szükség (a plusz pontok nélkül).
2014. jan. 9. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Hát, én ha nem is 360-ra, de legalább 300-ra emelném. Így is sokan tanulnak a felsőoktatásban, akik nem odavalók. Egyébként tudtommal tavalytól már 500 az elérhető maximum pont.
2014. jan. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Már régebb óta, 100 pluszpont adható, ezzel lesz 400+100=500 a max. pont, de a 260-t a pluszpontok nélkül kell elérni, ez most 65 százalékos teljesítményt jelent.
2014. jan. 9. 19:51
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem attól, hogy bekerül még nem kap diplomát. Szóval az, hogy esetleg 160 ponttal bekerül önmagában semmit sem jelent, főleg,hogy ilyen alacsony ponttal szinte sehova nem veszik fel.
2014. jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem is kevés a 260, de a 400 pluszpontok nélkül, kissé túlzás. Nekem a legrosszabbul sikerült érettségim a biosz volt, 85%-kal (ironikus módon pont az egyik felvételi érettségim volt), az viszont emelt, aminél még így is szép teljesítmény, hogy nem értem el az általad említett 90%-ot (ami nyilván meglett volna középen, de arra nem jár pluszpont). Így is elég volt az orvosira, és nem szégyellem magam érte :D

Szerintem a reális olyan 300-350 pont között van, pluszpontok nélkül. Egyébként akik kevés ponttal jutottak be, azok általában kihullanak, vagy pont, hogy összeszedik magukat, akkor pedig nem számít, hogy a ponthúzásnál épphogy csak benn voltak! ;)

2014. jan. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem tartom kevésnek, Mindenkinek jár egy esély, na meg nagyon kevés értelmes helyre vesznek fel ennyi ponttal.

Másfelől lehet sokan jutnak be, de nem marad bent mindenki. Tőlünk az első félévben vagy 5-en estek ki, a vizsgaidőszak pikánsabb része pedig még csak most jön. Az oktatók szerint ott a létszám feleződni fog.

(na meg ha a ponthatárok ilyen szorosak lennének nem sok lenne a szakmai szórás. Mert nekem ne mondja senki, hogyha majd négyszáz pontot összetud venni akkor is simán beülne valami "egyszerűbb" szakra olyasmi helyett amivel a világ bármelyik pontján jól megtudna élni.)

2014. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 English ***** válasza:
58%
Én most kezdtem az egyetemet, nálunk 255 volt a ponthatár. Nevetséges. Már most, 1. félévben is kiszóródnak egy néhányan, de év végén szerintem a fele, ugyanis lesz egy elég nehéz vizsgánk, ahol azt hiszem, 70 %-ot el kell érni. Valóban sok olyan embert felvesznek az egyetemre, akiknek még céljuk sincs, de minél több a diák, annál több pénze van az egyetemnek. 18/L
2014. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 English ***** válasza:
72%
Előző vagyok, nekem 400 fölött lett a pontszámom.
2014. jan. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Előző, pluszpontok nélkül lett 400, mint ahogy a kérdező javasolta? ;)


Nekem is 400 fölött lett az összpontszámom, mert csináltam emeltet és nyelvvizsgát (2010-ben érettségiztem, akkor az emelttel egyenlő pontot jelentett a felsőfokú nyelvvizsga, így használtam ki a max pluszpontot), de a 400 pont pluszpontok nélkül nem lett volna meg (pontosabban 395 lett volna). Szerintem a 400-at nagyon nehéz teljesíteni, ha valakinek nincs pluszpontja.

2014. jan. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
De ha 400 pontod lett,miért mentél csak felsőfokú szakképzésre, az még diplomát sem ad?
2014. jan. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 English ***** válasza:
67%

Nem tudom, miért lettem lepontozva...

Plusz pontok nélkül 336 lett volna a 400-ból. Utolsó:kinek szántad a kérdést? Az én szakom ad diplomát (alapképzés, egyetem).

2014. jan. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!