Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » (Kép) Mit jelent az, hogy...

(Kép) Mit jelent az, hogy "Első helyen", illetve miért "0" néhol a felvettek száma?

Figyelt kérdés

[link]


a 0 felvettet azért nem értem,mert néhány szaknál sokan jelentkeztek, mégis csak 0-t ír.

ezek szerint az a szak el sem indult annak ellenére,h annyi jelentkező volt rá?



2014. jan. 5. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Az "első helyen" azt jelenti, hogy jelentkezésnél azt jelölték meg elsőnek, a felvettek száma pedig azért lehet 0, mert szerencsés esetben, akik valami mást jelöltek meg elsőnek, azokat oda fel is vették, így arra a szakra, amit csak "sokadlagosnak" jelöltek meg, nem maradt jelentkező, így nem tudtak senkit felvenni.
2014. jan. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm szépen.

akkor az a szak értelemszerűen nem is indult el,ha elfogytak a jelentkezők. :)

2014. jan. 5. 23:14
 3/8 anonim válasza:
pontosan.. vagy már nincs annyi jelentkező amennyi minimum kell.. vagy nem jelentkeztek rá annyian...
2014. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem. És hogyha pl. 3-mat vettek fel az adott szakra, akkor azokkal mi lett?

Ennyi emberrel nem indítják el a szakot, ugye? :)

2014. jan. 8. 21:05
 5/8 anonim ***** válasza:
ennyivel nem, meg van adva a minimum létszám amivel indíjták a szakot, ha kevesebb van, akkor ponthatár sincs és nem vettek fel senkit, aki oda jelentkezett volna az vagy a következő helyre megy (ha oda felveszik vagy indul) ha nincs köv hely akkor sajna nem került be sehova...
2014. jan. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Es meg annyi kerdesem lehetne, hogy, ha 30jelentkezobol felvettek 18-at, akkor eloszor azokat veszik fel sorrendben, akik elso helyen jeloltek meg(meg ha kevesebb pontjuk is van, mint aki masodiknak jelolte), vagy ez nem szamit?


Konkretan:jelentkezok:30,elso helyen :12,felvettek száma :18.

Ez esetben mindenkit felvettek, akik elso helyen jeloltek meg? :))

2014. jan. 11. 15:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül; olyan is lehetett, akit nem vettek fel, sőt, lehet, hogy senkit nem vettek fel azok közül, akik elsőnek jelölték meg, és azokat juttatták be, akik nem elsőnek jelölték (és azok meg nem oda mentek, akik elsőnek jelölték).


Fontos, hogy milyen sorrendben jelölöd meg az iskolákat, mivel oda fognak felenni, ahova bejutsz, és a listádon előkelő helyed van; például megjelölsz 6 iskolát, és bejutnál a 2., a 4. és a 6. helyen szereplőbe, akkor automatikusan a 2. helyre írt iskolába vesznek fel (módosítani nem lehet a sort, csak egyszer, már nem tudom mikor, de akkor már csak a sorrenden lehet variálni).


Két körből áll a felvételi; első körben megpróbálnak minden helyet feltölteni pontszámok és a rangiság szerint; midig a legnagyobb pontszámú embert veszik fel elsőnek, aztán a másodikat, és így tovább, még akkor is, ha az adott iskolát nem elsőnek jelölte, viszont a nagyobb rangú iskolákba nem jutott be.


A második körben a még üres helyekre lehet pályázni. A metódus gyakorlatilag ugyanaz, mint az elő körnél.

2014. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. :)
2014. jan. 11. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!