Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek minek tanuljak? 14L

Szerintetek minek tanuljak? 14L

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok és 7-es.

Ötletem sincs, hogy minek kellene tanulnom.

Nagyon szeretem a divatot( már gondoltam is rá, hogy talán stylist vagy hasonló leszek- bár azt nem tudom, hogy nekik hol kell tanulni), de érdekel a sminkelés is.

Igazából nem is tudom, hogy írjam le, nagyon érdekelnek például a hírességek is. Ezért mondjuk gondoltam, hogy esetleg újságíró is leszek, vagy talán fotós, vagy mondjuk menedzser( bár nekik nem tudom mit kell tanulniuk, ezt ha valaki tudja lécci írja le).

Szóval ilyesmik érdekelnek.

Illetve az angol nyelv, de én suliban németet tanulok ( mindig is angolt akartam, csak a szüleim tudnak németül és ezért szerintük ez így jobb), de ettől az évtől járok angol szakkörre és itthon is tanulgatok egyedül angol szavakat.

Nagy álmom, hogy felnőtt ként Amerikában éljek.

Ha valakinek van tanácsa, hogy minek kéne mennem. Vagy tudja, hogy például egy menedzsernek, hol/mit kell tanulnia lécci írja le!:)

Előre is köszönöm és bocsi ha zavaros lett.



2014. jan. 12. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Ha bizonytalan vagy még, akkor menj gimnáziumba, vagy legyél közgazdász. Úgy még bármi lehetsz később, ha már jobban tudod, mi való neked. Még menedzser is.
2014. jan. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát vagy sima gimnáziumba vagy művészetibe de ha divat tervező vagy ilyesmi akkor pedig szépészetre menj :)) Jelölj meg jövőre olyan iskolákat amik ehhez kapcsolódnak. Tudom nehéz én is sok éjszakán gondolkodtam rajta de megvan a lista. #Drukkolj a felvételihez :DD
2014. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Ha végképp nincs ötleted, akkor válassz gimnáziumot, és minimum 2 nyelvet tanulj! Én a gimnáziumokat személy szerint semmibe nem nézem. Nem ad szakmát, és szerintem már régen nem készít fel a továbbtanulásra (régen ezt mondták rá). Viszont itt a nyelvekre rá lehet feküdni, de úgy kell készülni, hogy gimi után tovább kell menni valamilyen irányba, mert csak egy gimis érettségivel semmit nem érsz!

Az, hogy érdekel a divat, a sztárok, az lehet hirtelen fellángolás, hiszen most vagy abba a korszakodban, amikor érzékeled ezeket a dolgokat magad körül, és ez lenyűgöz. Ez egyáltalán nem baj, de nem biztos, hogy pár év múlva is így fogsz érezni! nyomd a nyelvet, minél magasabb fokon, azzal talán még tudsz kezdeni valamit. ha nem is itthon....

2014. jan. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Aranyos kérdés, de még nagyon ráérsz kicsilány :)

Hobbiként kezdd el azokat a dolgokat amiket szeretsz, tanulj angolt, járj rajzszakköre hogy kiderüljön van-e tehetséged a dolgokhoz. Utána meg majd jön magától, hogy mit is akarsz valójában csinálni.

Az is lehet, hogy gimiben kifogsz egy bitang jó matek/infó tanárt és azon kapod magad, hogy a mérnöki karon vagy és műszaki menedzsmentet tanulsz ;)

De azzal sem veszíthetsz semmit ha középsuli után elvégzel egy okj-s körmös, sminkes képzést. Utána is simán mehetsz egyetemre :)

2014. jan. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
legyél közgazdász :D vagy menj művészetibe
2014. jan. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!