Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez enyhe depresszió lehet a...

Ez enyhe depresszió lehet a lányomnál, vagy csak kamaszkori tünet?

Figyelt kérdés

16 éves a lányom, nagyon okos, értelmes, érett és tehetséges.

Karácsony óta nem nagyon jár el, ha igen, akkor csak koncertre meg festeni.

Velem se nagyon beszélget már, ha itthon vagyok is bezárkózik a szobájába, Isten tudja mit csinál.

Nem vagdossa vagy bántja magát, csak látványosan passzívabb.

Ha beszélgetünk is, általában veszekedés a vége, ő meg vonogatja a vállát, elvonul, én pedig sajnos indulatos vagyok ilyenkor.

Nem keveredett rossz társaságba, Facebook-on látom, hogy a barátnőivel jóban van.

Volt egy fú, akiről mesélt, tudom, hogy miatta szenved és azt is, hogy nem szeret iskolába járni (innen a folyamatos konfliktusunk), de nem tudom, mivel segíthetnénk.

Azt mondja, a festés neki, ami boldoggá teszi, és hagyjuk is, de minden idegesítí közben, sokáig fent van, akkor kialvatlan, és drasztikusan romlottak a jegyei.

Mit tegyek? Irány a pszichológus, vagy majd kinövi?



2014. jan. 12. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
ugy tunik, hogy csak a iu miatt szomorkodik. Hagyd, majd elmulik... beszelgess vele, az segit, de amig o nem tisztazza magaban a dolgokat, addig nem lesz tul a dolgokon
2014. jan. 13. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pszichológiát tanulok az egyetemen, szerintem még nincs olyan gond vele, ami miatt muszáj lenne szakemberhez vinned. Kicsit tipikus kamasz-dolog is azért ez a befelé fordulás, főleg így, hogy ott van ez a fiú. Biztos vagyok benne, hogy miatta szomorkodik. Ne erőltesd, hogy beszéljen erről a dologról, viszont próbálj vele más dolgokról beszélni, esetleg közös családi programmal feldobni kicsit és kirángatni a zárkózottságból. De ha nem szeretné, ne erőltesd. Én is pár éve voltam 16 éves tinilány, hasonló voltam teljesen :) Szerintem nincs okod aggódni, de igyekezz jó kapcsolatban lenni vele, mert ha most nem erősíted meg a bizalmi kapcsolatotokat, később nagyon nehéz lesz. Esetleg úgy is közelebb kerülhetsz hozzá, ha támogatod a festésben, érdeklődj nála, szüksége van-e bármilyen felszerelésre, esetleg vidd el egy kiállításra :)

Sok sikert!

19L

2014. jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell pszichológushoz küldeni, majd lerendezi a dolgot magában. Ez kamaszkor, ami néha megegyezik az enyhe depresszióval :)
2014. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!