Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ma mennyit ér a gyerek (meg)...

Ma mennyit ér a gyerek (meg) nevelés?

Figyelt kérdés

Szerte a világon a fiatalok menőzve viselkednek. A média gyártja nekik a sztárokat, énekeseket, akiket követnek. A trendi divat is ide tartozik, megkörítve ezt még az okostelefonokkal, iphone-okkal.


Egy szülő hiába neveli a saját szája íze szerint a gyerekét, hogy te ne menőzzél, ne menjél a többi után, a média akkor is elcsábítsa a gyerekeket. És a gyerek akkor is megy a többi után, ha karja, ha nem. És ha nem úgy viselkedik, mint a többi gyerek, akkor a többiek kiközösítik, mert neki nincs okostelefonja, laptopja, nem jár menő ruhákban. Ezt a gyerek bánja.


És a szülő pedig azt, hogy meg kell vennie a gyereknek az okostelefont, laptopot, iphone-t, a legdrágább, legmenőbb ruhát. Jobbat, mint a barátjának, barátnőjének van. Aztán pedig nyomás mutogatni a dolgait, de menő! És a tükörben fényképezés.


Ez pedig nem hovatartozás és anyagi lét kérdése.


Persze a szülő is befolyásolja a gyereket, az hogyan viselkedik (ez csak 10% arány). Ezért én azt is nézem, hogy milyen párom legyen, mennyire divatőrült, mennyire és hogyan bánik az okostelefonjával, telefonál vele, vagy csak tükörben fényképezésre használja azt.


De a legjoban a média a hibás!



2014. jan. 16. 18:05
 1/7 A kérdező kommentje:
És sajnos ez nem fiatal hóbort, mert ez bennük marad. Nagykorukra ezekből a fiatalokból plázába járó nők lesznek. Na és az ő gyerekeik?
2014. jan. 16. 18:07
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Én is a minap gondolkodtam el rajta, hogy milyenek lesznek a mostani gyerekek.

Az enyém 3.5 éves. Most próbálom még fogni, amíg lehet. Megbeszéltük a párommal, hogy még nem veszünk pl szobájába tv-t. És számítógépet se fog még jó ideig kapni. Most lehet itthon beszüntetjuk az asztali gépet és laptopot veszünk. 10 éves korig nem nagyon szeretnék neki saját gépet venni. (Ekkor kaptunk mi is) Telefont is kaphat már elég korán, de csak gagyi mobilt. Okostelefont megpróbálok minél később venni neki. Próbálunk neki nem túl sok játékot venni már most. Csokoládéd is csak néha kap, hogy megtanulja, hogy mindent meg kell enni. Mert sajnos ilyen téren is van mit javítani a mai gyerekeken. Próbálok mindent kordában tartani és nem elhalmozni mindennel. Sok szülőtől hallom, hogy azért vesznek meg mindent, mert mért ne, ha telik rá, meg stb---aztán csodálkoznak, hogy milyen kamasz lesz.

2014. jan. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Ebben egyértelműen a szülő hibás. Egyáltalán nincs így max ott akit nem neveltek.
2014. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennél azért többet számít a nevelés. Ismerek olyan srácot, akinek telefonja sincs, mert nem kell neki, és nem érdekli. Mindekinek van az osztályban, csak neki nem, és nem azért, mert nem telik rá. Vannak stabil személyiségek, elvekkel. Csak ritka. A szülő választja meg a közösséget is, ahova a gyerek kerül és ő beszélget vele (optimális esetben) napi több órát kicsike korától kezdve, hogy tudja, mi-micsoda, és megtalálja az értékeket az életben. Egy jó részét ennek otthonról hozzuk. Az más kérdés, hoy akit csak életben tartanak, de nem nevelnek, az mi alapján alakít ki értékrendet, és persze a pláza-nyuszi-anyuci milyen értékeket fog átadni... de hiszem, hogy lesznek a jövőben is normális emberek! Mondjuk a fiam. N30
2014. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Egy szülő hiába neveli a saját szája íze szerint a gyerekét, hogy te ne menőzzél, ne menjél a többi után, a média akkor is elcsábítsa a gyerekeket. "


Ez egyáltalán nem igaz. Ez pont, akkor igaz amikor a szülők nem foglalkoznak a gyerekkel. Vagy már a szülők is rossz példát mutatnak.


Az ilyen menőzés pont az alacsony önértékeléssel rendelkező gyerekek jellemzői. A helyes önértékelés kialakulása meg a nevelésnél és a példamutatásnál kezdődik.


"Persze a szülő is befolyásolja a gyereket, az hogyan viselkedik (ez csak 10% arány"

Ezt a 10%-ot mégis honnan szedted??


Nem tudom hány éves vagy, de valami komoly sértődés van a háttérben amiért most a médiát hibáztatod és arra fogsz mindent.

2014. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 klopusz ***** válasza:

Bizony, a szülő a legnagyobb hunyó.


Három gyermekem van, egy kamasz, a kiskamasz és eg 10 éves. Soha sem "menőznek" egyszerűen azért, mert nem támogatom benne őket. Nem dobok ki pénzt "trendi" cuccokra, mert teljesen felesleges pazarlásnak tartom. Nem veszek egy vagyonért telefont, kiválóan megfelel az, amit az egyiknek használtan vettem 12 ezerért (ennek a felét ő fizette a zsebpénzéből), a másikat meg ingyen kaptam.

Tesznek a "kiközösítésre", mégpedig azért, mert a plázalibák viselkedése - szerintem a normális nevelésnek köszönhetően - belőlük is ellenérzést vált ki, ergo nem akarnak azoknak megfelelni.

Nem kóricálnak plázákban naphosszat. Ha mennek is, akkor is együtt és a megbeszélt időre hazajönnek.

A gyerekek viselkedése mindig is a szülőkön múlt. Az odafigyelésen (születésük pillanatától, nem kamaszkortól), a szereteten és a példamutatáson. Ezen semmiféle média nem változtathat.

2014. jan. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ruhával meg telefonnal divatozás,pedig pont ez a korosztály vagyok, akikről írsz. A kamaszok nem mind egytől egyik dósa fannik.
2014. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!