Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vajon megerdemel egy iPhone...

Vajon megerdemel egy iPhone 5-ot, egy 14 eves lany, ballagasra?

Figyelt kérdés

Elotortenet: 27 eves anyuka vagyok,van egy 5 eves kislanyom,es 39 hetes terhes vagyok. Anyukam baratnojenek a lanyarol van szo.



Anyukam ma meselte,hogy a baratnojenek a lanya iPhone 5-ot kert ballagasra.

A lany eleg jol tanul,azt hiszem hat negyese lesz most a felevi bizonyitvanyban. A kerdesem tehat az,hogy megerdemel egy 14 eves lany egy ilyen csucskategorias telefont? Vagy egyaltalan,valo egy 14 evesnek iPhone a kezebe? Mi a velemenyetek errol?📱


2014. jan. 17. 17:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Privát vélemény, de szerintem totálisan felesleges neki ennyi pénzt kiadni ilyen telefonra. Egyrészt úgysem használná ki, másrészt egy ekkora "gyerek" nem igazán tud még vigyázni a cuccaira, szóval esélyes lenne, hogy hamar tönkremegy. Vennék neki okostelót ha az a vágya, de megteszi egy kevésbé felsőkategóriás is. Aztán ha tényleg az a gond, hogy azt az X összeget mindenképp el kell költeni, amit az ÁJFÓN-ra szánnának, akkor tegyék félre megtakarításban a felesleget.

A hideg kiráz attól, hogy már ekkora gyerekeknél is minden arról szól, hogy kinek miből van szebb, vagy jobb. Ha nincs ilyened, már nem is vagy valaki. A szülők meg többnyire "boldogan" támogatják ebben a gyerekeket. Ha megtehetném, akkor sem csinálnám ezt. A legnagyobb baj pedig az, hogy többnyire a szülők nem is engedhetnek meg maguknak ekkora ajándékokat, viszont megveszik kamatmentes hitelre, mint az okos TV-t, bútorokat, háztartási gépeket, stb. Semmi pénzügyi kultúra nincs ebben az országban.

2014. jan. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon jól mutatja a lány értékrendjét ez a történet. A vágya egy iphone, ami **** drága, a bizi jónak számít, ha 6 négyes van benne, a kislány előre megmondja, mit kér ajándékba, és még csak 14! Mi lesz 2-3 év múlva? Csak 4 hármasa lesz az érettségijében és berendel egy Audit érettségire?
2014. jan. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

Egyetértek mindkét válaszolóval.

19L

2014. jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%
Nem is a pénzzel lenne baj, hanem az, hogy meglátják az utcán, hogy telefonozik (mert valszeg villogni fog az IPhonenal), és secperc alatt kikapják a kezéből a mobilt, de akár meg is verhetik érte... Én inkább ettől tartanék.
2014. jan. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem a 8.-is ballagásból felesleges ilyen nagy dolgot csinálni, nem nagy teljesítmény elvégezni nyomc osztályt. Majd érettségire mit kap, autót meg házat?

Alapból szerintem a 14 évesek nem tudják értékelni a csúcskategóriás telefont, ki se használják. Valamint kijelentette, hogy ő azt kér ballagásra? Az mi? :D Nálunk most (10. osztály) az megy, hogy "ha meglesz a nyelvvizsgám kapok tévét meg telefont"... Én vasárnap megyek, elég jól élünk meg minden, de meg se fordult a fejemben azután, hogy a szüleim kifizették a nem kevés vizsgadíjat nekem még ajándékot kérni azért, ha megcsinálom. Alap dolog, hogy felkészülök, értékelem a helyzetem, hogy jó tanárom van, megengedhetjük a nyelvkönyveket és a vizsgát, nem még, hogy elvárjak valamit érte. A diplomához is kell, és nekem lesz belőle a jövőm, nem a szüleimnek, hogy hálásak legyenek, hogy felkészülök és elmegyek.

2014. jan. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
33%
Hát igen, ez olyan, mint karácsonyi ajándékra ajándékot kérni. Elvégzi a sulikat, és még jutalmat is kap. Annyira gáz ez a mai világ, ahol a gyerek nem értékeli az alapokat, hogy jó suliba jár, van kaja, van játék, nyugis hétköznapok, lakás, szoba, jó ruhák, mozi, buli, stb., de az aranyélet "túléléséért" még ajándékot is _kér_! Nagyon fel kéne ébrednie nem csak a kölköknek de a szülőknek is, mert innen lehet nagyot esni! Helyére kéne billenteni a fejeket, sürgősen, mert rossz irányba haladunk! N30
2014. jan. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy gondolom, hogy az általános iskolát elvégezni kötelező. Nem érdem. Azért egy szép csokor virágot mindenképp megérdemel.

Érettségi ajándéknak is többre tartanék egy olyan tárgyat, ami örök emlék.

2014. jan. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 piroska és a farkas ***** válasza:
97%

Nekem is már eleve ezzel van bajom, hogy " megérdemel"...

Egy gyereknek ebben a korban valóban az a kötelessége, hogy tanuljon, pláne akkor, ha a családi körülményei olyanok, hogy csak ezzel kell foglalkoznia. Mondhatnám : kutya kötelessége, hogy jól teljesítsen, ráadásul a 6 négyes ebben a korban azért nem is kiváló eredmény, inkább jónak mondanám. Ha nekem kéne döntenem, megmondanám neki, hogy nyugodtan menjen el nyáron dolgozni, és amit keres, megtarthatja, és arra költheti, amire szeretné....

2014. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Na gyerekek, álljunk meg egy szóra! Mindenki úgy gondolja, hogy ez kötelesség, ez nem nagy dolog, stb, stb. De gondoljatok bele, milyen motiváló ez a gyereknek. Jutalom. Ti hogy szerettek kötelező dolgokat megcsinálni? Ha az jár a végén, hogy "jólvan, nagyon ügyes vagy, megcsináltad, amit mindenkinek meg kéne", vagy pedig valamiféle jutalommal (persze szerényebb, nem egy i5), amit a munka elvégzéséért kapsz. Gondoljatok bele. Gondoljatok bele, hogy egy gyereket nem csak fenyítéssel és szigorral lehet nevelni, hanem jutalommal is, ha jót csinál. Anyagi helyzettől függően néhány ezer forintot és egy vacsorát a családdal megérdemel. 20/f
2014. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Azt én sem hiszem hogy megérdemli, mert ez nem érdem kérdése. De ha nekem lenne pénzem és mindegy lenne, én is vennék a gyereknek, hadd legyen. De szerintem nem sokan engedhetik meg ezt maguknak. Mindenesetre járni nem jár, vagy kiérdemelni nem érdemelte ki, mint mondták az ált suli kötelező.
2014. jan. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!