Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ajánlanátok felvilágosító...

Ajánlanátok felvilágosító könyvet, kiskamasznak?

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

pl. a "Sehány éves kislány". Régi, már mi is ezt olvasgattuk. Valamivel újabb: "Felvilágosító könyv tiniknek szexről és szerelemről".

De a szülőkkel való őszinte, meghitt beszélgetést egyetlen könyv sem pótolhatja! Ha azt szeretnéd, hogy bizalommal foduljon hozzád a gondjaival, kérdéseivel, akkor ülj le vele beszélgetni!

2009. dec. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Minden kérdésre őszintén kell válaszolni már óvodás kortól kezdve, mikor megkérdezik mi a különbség fiúk és lányok között. Nem egy alkalommal kell velük elbeszélgetni, hanem folyamatosan minden kérdésre válaszolni.
2009. dec. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Első hsz. vagyok. ma 7:34 teljesen igazad van, ezt vallom én is, és így is neveljük a kisfiunkat. 7 évesen (nyilván a saját szintjén) tudja, mi hogy működik a lányoknál is a fiúknál is, neki miért van kukija, heréje, hogyan "lesz" a kisbaba a néni hasában és hogy hogyan születik meg. Nézegetünk képeket és beszélgetünk. Mindig újra meg újra visszatér a témához és észre sem veszi, hogy egyre részletesebb, "felnőttesebb" válaszokat kap.


De a kérdező erről már (legalábbis a kérdés megfogalmazásából erre következtetek) lemaradt, ezért sem feszegettem ezt a témát.

2009. dec. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem maradtam le, folyamatosan figyelemmel követem a gyerekeimet és őszíntén beszélgetünk, tudják, hogy bármit megkérdezhetnek. Egyébként a fiam a pubertás kor előszobájában van, 9 éves. És most már másként érdeklődik ezek után mint az oviban.


Nekem gyerekekkénnt nagyon jó volt, hogy megkérdezhettem bármit a szüleimtől és levehettem a polcról a könyvet. A fiúk ilyen szempontból azért szemérmesebbek. Ezért keresek könyvet is.

2009. dec. 5. 08:58
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi történik velem? című könyvecske... bár ez majd még pár év múlva, amikor már tényleg beindulnak a hormonok :D


[link]

2009. dec. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A nemi életről kicsiknek


én ezt olvastam, kb 10 évesen és egy történetet mutat be. pl egy konkrét rész: kimegy a család strandra, uncsitesók is és egyik csaj jól érzi magát a vízben, stb, de utána megy wc-re, viszi a táskáját, és nem akarja hogy vele menjen a kicsi uncsitesója. és akkor egy történettől független oldal bemutatja a menzeszt.

elötte meg érzések, stb... sztem nagyon jó, ha együtt olvassátok, akkor nagyon jó lehet!

2009. dec. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szexikon...ez olyan mint egy lexikon...minden egyes szó el van magyarázva...pl.:ovuláció vagy orgazmus!Nagyon jó könyv!
2009. dec. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hány éves?
2009. dec. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit off, de szerintem nagyon jól teszed, hogy veszel ilyen könyvet is. Én is tök örültem volna neki. Mindent megkérdezhettem anyuéktól, válaszoltak is rá, de néha jól esett volna "titokban" fellapozni egy hasonlót és ámuldozni, hogy "úúúristen így lesz a gyerek???" :) A fiúk fejében pedig talán még sokkal gyorsabban fogalmazódik meg a szex.
2009. dec. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag most van kinnt két nagyon jó könyv külön fiúknak és lányoknak.

Kis fütyi könyv

kis punci könyv

[link]

2009. dec. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!