Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a kedvenc idézetetek?

Mi a kedvenc idézetetek?

Figyelt kérdés
és ha tudod azt írd kitől

2014. jan. 27. 18:54
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
“…A bajnokok bajnoka vagyok. Ha futok, remeg a föld, az ég megnyílik és halandók ujjonganak. Ez a diadal útja. Tiszteletkört teszek a tulajjal aki virágos takarót tesz rám…” Álmodó c. film.
2014. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

"Monsters are real, and ghosts are real, too. They live inside us. And sometimes they win."

(Stephen King)

(Aki nem tudna angolul: A szörnyek igaziak, a szellemek is igaziak. Ők bennünk élnek. És néha ők győznek.)


"Bizony vannak vérszomjas fenevadak, vannak vámpírok, kísértetek, s élnek a puszták titokzatos rémei. A szörnyek halhatatlanok. "

(Cujo - Stephen King)


Ez a két idézet a kedvencem, nem tudok választani:)

2014. jan. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

"Soha senkinek ne mesélj el semmit. Ha elmeséled, mindenki hiányozni kezd."


"Mindig azt mondom: "Örültem a szerencsének!" - olyanoknak is, akikkel megismerkedni kész szerencsétlenség. De ha élni akar az ember, ilyen dumákat kell bevágni."


J.D. Salinger


16/F

2014. jan. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
nagyon tetszettek ,de meglepett és boldoggá is tett ,hogy szinte csak 1-2 "tucat" idézetet láttam közte ,köszönöm
2014. jan. 28. 17:33
 15/29 anonim ***** válasza:

"Légy egy fűszálon a pici él. S nagyobb leszel a világ tengelyénél. " /József Attila/


Igazából nem tudom miket értesz idézet alatt,nekem egy csomó szöveg tetszik még filmekből és zeneszövegekből:


"élek s ez nem az én hibám ígérem orvosolva lesz." /Akkezdet Phiai /


"a sok véletlen mondat ami kicsúszott és meghatott,

a romokból felkapott pár tegnapot, boldoggá tett és elhagyott.." /Fluor Filigran/


'elrejthetjuk az elkövetett hibáinkat és a fájdalmasabbnál fájdalmasabb sebeket, de ez nem elég ahhoz, hogy tényleg el is tűnjenek..' /Yazawa Ai/


'nem számít,mennyire fáj, egy szerető szív sose hiábavalo'

/Yazawa Ai/


'Egy nő csak akkor lehet igazán boldog, ha szerethet valakit, mindegy, hogy mennyire szenved is majd utána.'

/Yazawa Ai/


Most így random csak ennyi jutott eszembe:)

2014. jan. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Tárgyilagosan szemlélve a dolgot, sohasem láttam még ragyogóbb, magányosabb, kiegyensúlyozottabb őrült elmét, mint a sajátom.(Vladimir Nabokov)


A bölcsnek elég ennyi is. (latin közmondás)


Isten, ha létezel, mentsd meg a lelkem, ha létezik.(Vavyan Fable)


A múltat nem lehet elfelejteni, kitörölni. Úgy tenni, mintha nem lenne az életünk meghatározó része. Mert egyszer úgyis utolér minket. A múlt olyan, mint egy gennyedző seb, amit hiába fáslizunk be, az anyag alatt egyre csak rothad, bűzlik, váladékozik, mert nincs kitisztítva, s ezáltal megállíthatatlanul végigfertőzi az egész testet. S amikor végre észrevesszük a sebet, amely régóta ott volt, de megpróbáltuk egyre csak elfedni és tudomást sem venni róla, már késő. Addigra haldoklunk tőle. Megmérgezte a testünket és a lelkünket. Az életben mindennek ára van. Minden döntésnek, minden kimondott szónak, minden cselekedetnek. És minden összeadódik. Aztán egyszer, éppen akkor, amikor a legkevésbé számítunk rá, és azt hisszük, megúsztuk, eljön az elszámolás ideje. És akkor meg kell fizetnünk bűneinkért.(Szalai Vivien)


Amikor bűntudatod van, akkor nem a bűnödet gyűlölöd, hanem saját magadat.(Anthony de Mello)


Azt hiszem, a kisgyerek, egy négy-öt-hat éves kiskrapek agyában az a két fogalom, hogy apa és védelem, valahogy egyet jelent. Nekem az apám nem volt oltalom, nem volt pajzsom a világ ellen. A világ ellen, amitől sokszor féltem.(Szilvási Lajos)

2014. jan. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Most rengeteget fogok idézni a Harry Potterből, kérlek ne pontozzatok le.:D


"Álmainkban olyan világban járunk, ami csak a miénk."


"Nem az számít, hogy minek születik valaki, hanem az, hogy mivé nő fel."


"A nagyság irigységet vet,az irigység gyűlöletet teremt,a gyűlölet hazugságot szül."


"Rossz úton jár az, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni."


"Mindenkiben van fény és némi sötétség is. A kérdés az, hogy melyik részre hallgatunk. Az jellemez minket."


Ezek a kedvenceim.:)

2014. jan. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"Az élet egy színpad ahol játszani kell, s ha könnyes a szemed is nevetni kell"

"én még nevetni is tudok, csak a szemem sír.

Legszebb álmaimban meghalok, az ágyam puha sír.

Én mondanám, de nehéz, hogy ennyi az egész."

"Meg kell tanulnod, hogy van, amikor igenis egyedül maradsz, és senki sem fogja majd a kezed, nem mondják azt, hogy elég vagy, és az egyetlen dolog, amiből erőt meríthetsz, az saját magad. De tudod mit? Ez a legjobb dolog, ami történhet veled. Megedződsz, megerősödsz, és onnantól egy dolog biztos: nincs az a csapás, ami úgy össze tudna törni, hogy ne tudnál felállni. Tudod, miért? Mert magadból szerzed az erőt, és nem másból."

"Ne attól féltsd akiről beszél, hanem akivel nem"-Született feleségek

"alaki látta hogy boldog voltam

saját árnyékomat túlragyogtam

Hirtelen hamvadt el bennem minden

és a minden sem volt túl a nincsen."

2014. jan. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
*valaki
2014. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

A komédia az élet távolról nézve, a tragédia az élet premier plánban.

Buster Keaton


Az én valódi arcom sokkal szörnyűbb, mint amit festeni szoktam magamnak.

Szabó Magda


Néha az az érzésem, minél nagyobb művészi tehetség valaki, annál kevesebb józan esze van a mindennapi életben.

Agatha Christie



Itáliában a Borgiák harmincéves uralkodása alatt háborúztak, gyilkoltak, és folyt a vér. Ebből lett Michelangelo, Leonardo és a reneszánsz. Svájc a testvéri szeretet hona, és ötszáz éve demokráciában él, aztán mit találtak fel? A kakukkos órát.

A harmadik ember c. film



Az alkotó emberek megtanulják, amit meg akarnak tanulni, hogy rendelkezzenek az eredetiségükhöz és zsenialitásukhoz szükséges eszközökkel. Nem tudhatjuk, mennyi kreativitást öl meg az iskola a tanulást előtérbe helyező tantermekben.

Alexander Sutherland Neill



de még rengeteg van de ezek amikkel istenigazán egyetértek :D

2014. jan. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!