Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti a jövőtöket Magyarországon...

Ti a jövőtöket Magyarországon vagy külföldön képzelitek el?

Figyelt kérdés

Én sokáig 99%-ig biztos voltam benne, hogy külföldre fogok menni, de egyre inkább az az 1% kezd győzedelmeskedni, hiába szar a helyzet országszerte, mégis reménykedem, hogy hamarosan megoldódik minden, és van bennem egy jó adag hazaszeretet.

Szeretnék utazgatni, világot látni, de nem hiszem, hogy idegen kultúrában le tudnám élni az életem.


2014. jan. 28. 00:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Itthon.
2014. jan. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Vagy nézzük reálisan a dolgot: Lesz szerintem 2050 is mire MO-n EU-s átlagok lesznek....

Hasonló szituban voltam én is, MO-n kezdtem el dolgozni havi 80k-ért, aztán mindig lehetett matekozni, hogy mit és mennyiért, meg hogy kibírjam kövi fizetésig. Kijöttem Ausztriába, ugyanazzal a munkával havonta 1700-2400 euro... " apro " különbség.

Kultúráról meg annyit, hogy emberek és és föld, már ami azt illeti, hogy milyen a hozzáállás az általános dolgokhoz. Sok háznál kerítés sincs, illetve egy gramm szemetet nem látsz az utcán, kátyút nem tudom mikor láttam utoljára, és ez csak pár ilyen apróság, amire az ember lehet fel se figyelne, ha alapból gyerekkorától itt élne.

2014. jan. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Én is mindíg Magyarországon képzeltem el, de nem ment egyszerűen akármennyit dolgoztam nem tudtam megélni normálisan.. 2 éve Németországban élek itt dolgozunk a párommal és semmiféle anyagi gondunk nincs.. honvágyam van szívem szerint hazamennék de az agyam azt mondja soha! Nekem így alakult
2014. jan. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Amikor kiköltöztünk, akkor apám is mondogatta, hogy de hát hamarosan minden megoldódik és jobb lesz. Visszakérdeztem, hogy hány évtizede is mondogatja ezt?

Jó lenne, ha nem menne az ország a süllyesztőbe, de sajnos az esélyét sem látom, hogy jó irányba mennének a dolgok.

2014. jan. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp külföldön.
2014. jan. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

Magyarországon.


Magas jövedelmem van nekem és a férjemnek is. Saját lakásunkban lakunk, itt kezdték a gyerekeink az ovódát.


Apukám munkája miatt én több országban éltem, nincs igaziból gyökerem. Én nem rángatnám a gyerekeimet. Azt viszont támogatom, hogy középiskolásként ha van kedvük menjenek egy évre külföldre tanulni, vagy ERASMUS programra, vagy akár külföldi egyetemre. Viszont az akkor már az ő döntésük legyen és ne az enyém.

2014. jan. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldön, amit egy picit bánok is, mert nagyon nehéz lesz távol lenni a családomtól, itthoni barátoktól, szülőföldemtől, anyanyelvemtől... Az ok, amiért biztos vagyok abban, hogy kint fogok élni az, hogy eleve tanulni is csak kint van lehetőségem, ami érdekel, és a legszívesebben csinálnám, itthon sem képzés sem munka formájában aligha létezik. Követem az álmom :)
2014. jan. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Mindig is külföldön képzeltem el az életemet (már 8 évesen is ezen gondolkodtam), viszont olyan 14-15 éves koromban valami megfordult bennem, és már Magyarországon szeretnék élni.

De ha kapnék egy jó ajánlatot külföldön (szakmámban!!), akkor valószínűleg nem utasítanám el.:)

2014. jan. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
külföldön. magyarországon kőkemény kapcsolatok nélkül nem lehet egyről a kettőre jutni
2014. jan. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ha lehet akkor itthon,ha minden cérna szakad akkor külföld. Nagyon sokat utazunk szüleimnek köszönhetően, és imádok is,de max 2 hét után mindenhonnan hazavágyok bármennyire is imádok utazni és más kultúrát megismerni. Egy idő után elkezd hiányozni az,hogy magyarokkal beszélgessek,magyarul ,hogy beüljek egy jó kis hazai étterembe valami jó kis kaját enni meg nem is tudom, én szeretek magyarnak lenni. És egészen kiskorom óta zavart,hogy egyes emberek ,hogy szídhatják ennyire a magyarokat,mert ha az országot (kormányt) szídják megértem,de azt,hogy saját hazájukat,saját magukat azt nem érettem soha sem.


Persze ha olyan lehetőségem akadna,akkor nem feltétlen utasítanám vissza,de próbálkozom az itthoni életben. Ha nem megy kénytelen vagyok menni.

2014. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!