Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Magyarországon van kötelező...

Magyarországon van kötelező szexuális felvilágosítás az iskolákban a kamaszoknak? Ha igen, akkor hanyadik évfolyam körül? Miről esik szó?

Figyelt kérdés
2013. aug. 5. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy kötelező. Elég régen volt de azt hiszem 6-7 osztályban volt.
2013. aug. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
6.-ban nekünk volt de nem hiszem, hogy kötelező mert mi fiúk nem is kaptunk csak lányok pedig elvileg nekünk is lett volna...
2013. aug. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem volt 6-ik osztályban, de a húgomnak még most nyolcadikban sem. Pedig kisgimnazista, körül vannak véve náluk idősebbekkel, így ők mindent előbb kezdenek.
2013. aug. 5. 19:06
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk gimnáziumban volt, bár azt nem igazán annak nevezném. A lányokét főleg nem, kaptunk pár tablettanevet és annyi.

Persze addigra az ember rég tudja, mitől döglik a légy... Igazából ha az ember 6 évesen nem sejt semmit, akkor rossz óvodába járt, az ovis társaim képben voltak a homoszexualitás mibenlétével kapcsolatban is, ez megmaradt bennem :D

2013. aug. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Húú, az durva. Nálunk az oviban még járás sem volt, nemhogy tisztában lettünk volna a homoszexualitással.
2013. aug. 5. 19:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekünk először hatodikban tartottak. Most leszek 8.-os úgy tudom ,hogy idén is fognak.
2013. aug. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak 13 vagyok, szóval csak arról tudok beszámolni, mi volt hatodikban. (Azaz most, mert hetedikbe megyek.)


Nekünk "egészségtan" óránk volt, ahol többek közt arról tanultunk, hogy hogyan fejlődnek fiúk és lányok (aztán dolgozatot írtunk belőle.első feladat, "rajzolj férfi nemiszervet") mik a nemi szervek, és mi a menstruáció .Ennyi.

2013. aug. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nyolcadikban volt, arra emlékszem,hogy az erogén zónákról, a gumi felhúzásáról volt szó. Illetve valami rettentően gagyi videókat adtak le. De mikor elmesélte az előadó csaj, hogy volt neki 2 fa műpénisze, és az egyiket ellopták azt se felejtettem el. Na meg a csoport elpoénkodta a nagy részét.
2013. aug. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Óriási szükség lenne rá már általános iskola alsó tagozatában is!
2013. aug. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kb 3.-ban volt egy kisebb előadás a menstruációról a tesi miatt (csak annyi, hogy elmondták, hogy úszni nem kell, de tesizni igen:D)

7.-ben volt egy nagyobb előadás de nagyon gázul adták elő, magáról a szexről szó se volt, csak a védekezésről, nődokiról, meg menstruációról, meg higéniáról...

De amúgy suli váltogatja, meg orvos vagy védőnő...illetve a lányoknak meg a fiúknak külön dolgokat mondanak...

Van ismerősöm, akinek a sulijában levetítettek egy filmet, van, akinek semmi nem volt (egyházi suli XD), van akinek egy "érdekes" erdei iskola után tartottak csak kioktatást (nem igazán felvilágosítást) gimiben.

2013. aug. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!